Mapa Naruto světa, přesuny a čas

Goto down

Mapa Naruto světa, přesuny a čas

Příspěvek pro Hyuuga Mikomi za Fri Apr 17, 2015 2:04 pm

Pár slov o mapě

Drazí hráči. Po mnoha hodinách bádání, dohadování a umělecké seberealizace, jsme vám konečně přinesli důležitou věc, bez které jsme fungovali déle, než se zdá k uvěření. Tato drobnost otevírá nové strategické možnosti a pomůže vám si během cestování představit, čím asi tak vaše postava prochází, jak malebnou krajinou se kochá a co všechno může po cestě očekávat.Jedná se o mapu našeho aktuálního Shinobi světa. Brali jsme v potaz současná spojenectví mezi vesnicemi a také jejich politický vliv. Nejsytější barvy značí území, které přímo patří k dané vesnici. Povšimněte si, že momentálně má stejnou barvu Země Ohně spolu s Konohagakure a území Amegakure no Sato. To znamená, že tyto vesnice fungují jako jeden celek a mají jediného Kage. Politický vliv tato oblast má také na světlejší Hayashi no Kuni. O něco slabší vliv můžete pozorovat v Cha no Kuni, Na no Kuni a Udon no Kuni. Šedá území jsou nezávislá. Samozřejmě se může stát cokoliv a tak bude mapa v průběhu hry aktualizována.


Jak budou probíhat samotné přesuny?

Pokud se pohybujete pouze ve vesnici, nebo městě, případně blízkém okolí, pak nemusíte čekat žádný určitý čas, než znovu postnete.

Jestliže cestujete v rámci jednoho čtverečku (např. Cesta Konohagakure – Tanzaku-gai) pak vám cesta zabere hodinku.

Každý další čtvereček přidává vaší cestě hodinu času. Není zakázáno pohybovat se přímo, ani po uhlopříčkách. To jak si naplánujete cestu je čistě na vás. Berte v potaz však případné nepokoje, válečná území, či možnost přepadení. Ne vždycky se ukáže ta nejkratší možná cesta jako skutečně nejkratší.

Jestliže cestujete kupříkladu ze Suny a vaším cílem je Otogakure, zabere vám cestování čtyři hodiny, pokud zvolíte nejkratší cestu. Vaší povinností je uvést do komentáře, jakou trasou se vydáte. Mělo by to vypadat nějak takto:


Sebrali jsme tedy své vybavení a dali se na cestu. Přesun.
// Sunagakure – Kawa no Kuni – Hi no Kuni – Otogakure


Nemusíte vypisovat každou vesničku, kterou míjíte, je však nutné nastínit, jaké hranice se chystáte překročit. Ať už kvůli probíhajícím konfliktům, nebo zvýšené ostraze na území pod správou paranoidní autority. U této konkrétní cesty se nabízí i cesta přes Tetsu no Kuni či Kawa no Kuni.

Máte tedy před sebou čtyřhodinovou cestu. Buď si vyberete některý topic z „Cest“ (budou založeny co nejdříve) a nebo můžete psát přímo do témat území, kterými procházíte. Stále však myslete na to, jak cesta trvá, nepište tedy po dobu čtyř hodin na území Otogakure. Začněte buď v Kaze no Kuni, či nějaké poušti. Používejte hlavu, nezačínejte tuto cestu například v tématu – Lesní cestička. Pamatujte i na to, že jsou místa, na která se nedostanete jinak než přes moře!

Pokud tedy cestujete, můžete si povídat se svými kolegy, založit tábor, navštívit hostinec, pokud jej máte při cestě, a doufat, že vás nevyhmátne nenechavý nukenin. Na mořích vás může přepadnout bouřka, ani na souši se však nevyhnete nepřízni počasí. Admin, který má na starosti příběh vám tak může vaše putování řádně okořenit. Totéž má právo udělat i Kage, kterému se nelíbí skupinka cizinců na jeho území. Pokud byste měli cestovat přes nepřátelské území, rozhodně se vám vyplatí oklika.


Cestování do konfliktu, nebo jiného děje

Již nebude možné si jen tak nakráčet doprostřed bitevní vřavy, jako by se nechumelilo. Představte si, že na Kirigakure zaútočí Hakuei a vy se o tom dozvíte a nedá vám jinak, než přijít na pomoc. Cesta vám zabere určitý počet hodin, během něhož můžete vesele klábosit. Dá se však předpokládat, že kvůli útokům bude poněkud komplikované dostat se přes moře. Kage, případně správce NPC má právo tak určit, že cesta potrvá déle. Zároveň se může stát, že na bitevním poli uběhne sotva pár minut, neboť zatím postovali pouze jednou Hakuei a pár shinobi. Na zbytek se čeká. Ve výsledku by to působilo tak, že jste se pravděpodobně teleportovali, avšak ne každý je Tobi, či Minato. Během doby, kterou jste strávili na cestách, se toho muselo odehrát mnohem víc. Opět vám nezbývá než se domluvit s bojujícími stranami, zda je váš vstup do boje za daných podmínek možný, nebo není. Neopomíjejte různé bariéry, případně okolí poničené výbuchy, závaly, záplavami atd. Pravděpodobně hledáte alternativní cestu.

Díky tomuto pravidlu se vyhneme výtečníkům, kteří odpadnou v boji, nechají se odvézt do nemocnice, podstoupí operaci, staví se doma pro svou výbavu, vykoupou se, zkouknou seriál a tradá zase do boje. Pokud by to náš pisálek stihl všechno sepsat do pěti minut, byl by to nesmysl. Na bojišti by se mezitím pravděpodobně odehrálo jen pár minut, nebo by se s danou situací nehlo vůbec. Jestliže podstupujete operaci, počítejte s tím, že ošetřující lékař vám sdělí jak dlouho si poležíte na sále a kdy budete ve stavu postavit se na nohy. Pokud však tento čas počkáte a na bojišti nedošlo k žádnému, či jen malému posunu, musíte počkat na možnost vstoupit do konfliktu. Samozřejmě totéž platí pokud na okamžik opustíte trénink, či přátelé sedící v kavárně. Zde nejsou pravidla až tak přísná, ale snažte se myslet u toho postování.

Dobrá zpráva pro lidi, kteří mají létající dopravní prostředek, či ovládají specifický způsob dopravy (například Tetsuya se hrozně rád schovává v hlíně a o Zetsu raději pomlčím). Tito si mohou cestování zkrátit na poloviční čas, pokud se nerozhodnou krtkovat půdou přes moře. V tomto případě mohou počítat s drobnými komplikacemi, které jim cestu prodlouží. Za specifický způsob přepravy se nepovažuje psí spřežení, ani osedlání hřbetu přivolané želvy. Kdo bude cestovat na želvě, ten si výslednou cestu prodlouží na dvojnásobek. Ti z vás, kteří ovládají teleportaci si mohou gratulovat.
avatar
Hyuuga Mikomi
Velitel Konohagakure policie *ADMIN
Velitel Konohagakure policie *ADMIN

Počet příspěvků : 395
Registrován : 13. 07. 13
Age : 21
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Mapa Naruto světa, přesuny a čas

Příspěvek pro Hyuuga Mikomi za Sun Mar 13, 2016 5:35 pm

Přeji dobrý večer. Jelikož se během timeskipu odehrála celá řada událostí, bylo nutné aktualizovat i vaši oblíbenou mapu.Kdo z vás má problém zorientovat se v tom, co mají tyto nové barvičky znamenat, najde odpověď v aktualizovaném seznamu herních místností. Jednotlivé znaky těchto územních celků a císařtví odpovídají barvám použitým na mapě.
avatar
Hyuuga Mikomi
Velitel Konohagakure policie *ADMIN
Velitel Konohagakure policie *ADMIN

Počet příspěvků : 395
Registrován : 13. 07. 13
Age : 21
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru