Ranky a techniky

Goto down

Ranky a techniky

Příspěvek pro Hyuuga Mikomi za Sat Jul 13, 2013 5:11 pm


Pravidla pro rankování a techniky

RANKY U SHINOBI

Jak už bylo naznačeno, postava vyššího ranku může zabít rank nižší. Jelikož je však nesmysl ke každé hodnosti dopisovat ranky a také protože dělají neplechu nukenini bez vesnice (tedy nemůžou být geniny, ale zároveň přece nemohou být všichni S-rank) přidáváme malý žebříček pro srovnání.

Student akademie - E-rank
Genin - D-rank
Chuunin - C-rank
Tokubetsu jounin, Anbu - B-rank
Jounin, Buntaichō (velitel jednotky v Anbu) a jiné velitelské pozice - A-rank
výjimeční Nukenini, Kage a jiné speciální funkce - S-rank

Nukenini:
Posloupnost je stejná, s tím rozdílem, že nemají žádné oficiální hodnocení. Tudíž u nich nalezneme pouze hodnost D - A-rank.

Civilisté:
Neovládají žádná jutsu a neumějí zacházet s chakrou. Možná tedy neoplývají ničivou silou, ale jsou potřební jako každý jiný. A pokud si taky chcete zahrát něco trochu jiného, nabízejí vám menší vyžití.RANKY U TECHNIK

Co se však rankování technik týká, tam to už není tak jednoduché. Z databooku jednoznačně vyplývá, že techniky kekkei genkai, unikátní schopnosti apod. se obvykle nerankují. Na NS: Go On ale máme zavedený systém pro všechny techniky, bez ohledu na to, oč se jedná. S jutsu, které na wiki nemají žádný rank, se obracejte na adminy (především Hokoriho).

DODATEK: Zároveň bysme rádi upozornili, že nejnovější databook přidal ranky na mnohé techniky, u kterých jsme je doposud jen odhadovali (např. Raiton no Yoroi). Tímto žádáme všechny, kterých se to týká, aby o sobě dali vědět a projednali to s adminy. Abychom však nezpůsobili velký chaos, všichni nováčkové se budou řídit tím, co je potvrzené databookem (tedy ranky na naruto wiki).Techniky do vašich začátků

Každý genin na úvod ovládá všechny základní E-rankové techniky:


 • Kawarimi no Jutsu - technika náhrady
 • Kakuremino no Jutsu - technika neviditelného pláště
 • Nawanuke no Jutsu - útěk z pout
 • Henge no Jutsu - přeměna
 • Bunshin no Jutsu - technika klonu


Kromě toho má genin na začátek povolenou jednu až tři (podle úrovně schopnosti, posoudí Hokori) techniky, týkající se klanu, původu, zaměření, případně elementu postavy (takže např. někdo z klanu Akimichi bude mít na úvod Baika no Jutsu a Nikudan Sensha, příslušník Hozuki klanu zase Suika no Jutsu, někdo se specializací na taijutsu z Konohy Goken, Konoha Senpu, Dainamikku Entori, atd.).

Za předpokladu, že nezačínáte od hodnosti genin, na úvod můžete mít následující počet startovních technik jednotlivých ranků (tato čísla jsou samozřejmě jen orientační a po dohodě je příležitostně možné přistoupit na nějaké alternativy a změny):

 • C-rank: 5xE, 2xD, 3xC, 1xB
 • B-rank: 5xE, 2xD, 3xC, 2xB, 1xA
 • A-rank: 5xE, 1xD, 2xC, 3xB, 2xA, 1xS
 • S-rank: 5xE, 1xD, 2xC, 2xB, 3xA, 2xS


Maximální počet technik

Otázkou je, na kolika technikách se musíte zastavit. I tu je určité omezení:

 • D-rank: 0xS, 0xA, 1xB, 6xC, 8xD
 • C-rank: 0xS, 1xA, 3xB, 8xC, 10xD
 • B-rank: 1xS, 2xA, 6xB, 10xC, 12xD
 • A-rank: 2xS, 4xA, 8xB, 12xC, 15xD
 • S-rank: 4xS, 6xA, 10xB, 15xC


Podstaty technik trochu jinak

Jak jistě víte, na používání technik musíte mít zvládnutou manipulaci chakry.
Ta se skládá z její prostorové rekompozice (manipulace tvaru) a z fyzické rekompozice (manipulace podstaty). Jejich plnohodnotné ovládání však zvládá jen několik výjimečných shinobi. Vznikají tak mnohé techniky, které se soustředí jen na jeden z těchto směrů (např. Rasengan, který vyžaduje jen mistrovství v manipulaci tvaru). Na většinu složitějších technik je však zručnost v ovládání aspoň jedné podstaty nutností. Počet podstat je u každého ranku omezen. Čím vyššího ranku dosáhnete, tím více podstat jste schopni ovládat. Než se však budeme věnovat jednotlivým omezením, tak si na úvod představíme základní elementární podstaty.


Základem veškerých elementárních ninjutsu je pět živelných podstat, které všichni velmi dobře znáte. Nebudeme podrobně rozebírat vlastnosti jednotlivých elementů, ale vyjmenujeme si ty nejpodstatnější. V technikách se projevují především tím, že Fuuton zanechává nejhlubší řezné a sečné rány. Raiton dominuje svou průraznou silou a schopností paralyzovat zasáhnutý objekt. Doton bývá často využíván k manipulaci s formou a hmotností okolního terénu. Suiton je nejvariabilnějším elementem a nejsnáze lze měnit jeho tvar a skupenství. Katon oplývá především ničivou silou a jedinečnou schopností rychle se šířit.

Se zmiňovanými základními živly jste všichni zřejmě už dlouhou dobu seznámeni.
Oproti tomu novinkou pro vás mohou být podstaty Yōton (neplést s lávou, v tomto kontextu jde o Yang) a Inton (tedy Yin). Věřte nebo ne, tyto dvě donedávna neznámé podstaty jsou součástí většiny neelementárních technik. Je jim proto důležité rozumět stejně jako u těch předchozích. Nepleťte si Yin a Yang za fyzickou a duševní energii, ze kterých vzniká chakra. Tyto podstaty dané energie využívají v nezměnené podobě a kombinují je s čistou chakrou (podobně jako u jiných elementů), ale to neznamená, že je lze samotné považovat za fyzickou a spirituální složku chakry.

Techniky Yōton podstaty fungují na bázi čisté fyzické energie. Jejich primární funkcí je vdechnutí života do hmotné formy, což se projevuje především manipulací s tělem uživatele, jeho součástmi, tvary atd. Nejčastěji se Yōton uplatňuje v podobě medického ninjutsu. (ta takzvaná "zelená/ tyrkysová chakra", kterou je možné vidět například při Shōsen Jutsu, je právě chakra s Yang podstatou), ale zrovna tak je složkou většiny technik klanu Akimichi, a také je hlavní příčinou, toho, že je hmyz schopný přežívat a rozmnožovat se v těle Aburameho, a nebo naopak umožňuje Konaninu manipulaci s papírem, jako kdyby byl přímo součástí jejího těla.

Techniky Inton podstaty fungují na bázi čistě duševní energie. Jejich primární funkcí je uplatnění představivosti, a kreativity na vytvoření něčeho z nehmotných objektů. Typickým příkladem je hijutsu klanu Yamanaka, které prostřednictvím chakry materializuje vědomí uživatele, případně tajná technika klanu Nara, který dokáže manipulovat s jinak nehmotným stínem. Yin podstat je však i hlavní složkou každého genjutsu. Od ninjutsu se ale liší tím, že využívá podstatu na napadání a manipulaci s chakrou oběti, díky čemuž v jeho mysli materializuje představy uživatele.

Yin a Yang je za určitých okolností možné, podobně jako je tomu i u elementárních kekkei genkai, zkombinovat. Tím vzniká jedinečný Onmyōton (Yin-Yang), který využívá principy obou, už tak dost nebezpečných podstat. Nejtypičtějším příkladem je Banbutsu Sōzō - metoda, kterou Rikudo Sennin stvořil bijuu tím, že podle vlastních představ zmaterializoval roztrhanou chakru juubiho a vdechl jí život. Patří sem také Izanagi, což je vlastně genjutsu převedené na samotného uživatele, které mu umožňuje opakovaně obnovovat svůj život a podle představ nakládal s vlastní existencí. Techniky na bázi
Onmyōtonu nejsou povolovány. Pokud u neživelných technik, které nejsou jenom o manipulaci tvaru chakry, váháte, zda patří k Yin nebo Yang, obraťte se na adminy.

Kromě těchto základních sedmi podstat existuje ještě mnoho dalších, které vznikají jejich vzájemnou kombinací. Jedná se především o na Ns Go On všemi milovaná Kekkei Genkai, což je vlastně sloučení dvou podstat do jedné, způsobené genetickou vadou. Každé Kekkei Genkai bez výjimky vzniká spojením dvou podstat. Kromě toho se herně střetnete i s Kekkei Tōta, které kombinuje tři podstaty a velmi výjimečně i s Kekkei Mōra, které je kombinací čtyřech a více podstat.

To, že ovládáte například hyoton, ještě neznamená, že máte automaticky přístup k suiton a fuuton technikám. Kekkei genkai má v praxi velmi blízko ke genetické vadě, díky které tyto dvě podstaty při prvním kontaktně s nimi chápete jako jednu. Až časem se je můžete naučit používat odděleně. Váš první element je zkrátka hyoton. Další podstaty, které se můžete časem naučit jsou Suiton a Fuuton.

Upozorňujeme, že každý živel, Yin, Yang, Kekkei Genkai, Kekkei
Tōta i Kekkei Mōra jsou jednotlivou podstatou. Tudíž pokud má vaše postava potenciál ovládnout dvě podstaty, počítá se každá z nich. Např. to může být Suiton, Katon, Yin. Nebo právě tak Hyoton, Fuuton, Suiton. Nebo třebas Yin, Yang a Doton. Kombinace je už na vás.

Každý vlastník Kekkei Genkai, který si neví rady s tím, z jakých podstat jeho genetická vada čerpá, se obrátí na admina, nejlépe přímo Tetsu-chan (Hehe).


Maximální počet podstat podle ranku podstaty:


 • D-rank: 1 podstata (uživatelé Kekkei Genkai musí přednostně uvést právě jej)
 • C-rank: 2 podstaty (vlastník Kekkei Genkai čerpá ze živlů, jejichž kombinace jej utváří)
 • B-rank: 3 podstaty (zde jsou ještě povolené techniky S-rank)
 • A-rank: 4 podstaty (u čtvrté max. A-rank techniky)
 • S-rank: 5 podstat (u páté max. B-rank techniky)


Učení technik, doba trvání, vytváření nového jutsu

Upgrade potřebuje čas od času každý. Jaký systém učení nových jutsu funguje tedy u nás? V den kdy se nové jutsu začínáte učit, si ono datum zapíšete do podpisu. Samozřejmě nestačí pouze počkat oněch x dní, ale žádáme po vás také to, abyste napsali dlouhý a kvalitní příspěvěk o tom, jak učení dané techniky probíhalo. Můžete jej napsat sami, přizvat si na pomoc senseie, npc, kamaráda... Vytvořte klidně menší minipříběh. Postovat ho zatím můžete do libovolné místnosti. Jakmile bude dokonáno, pošlete odkaz někomu z adminů. Ten se na vaše dílo podívá, a buď ho schválí, nebo taky ne. Pokud napíšete nějakou skutečnou "perlu" počítejte s tím, že vaše učení začne odznova. I s čekací dobou. Samozřejmě se můžete učit jen jednu techniku naráz.

Učení si lze značně zjednodušit. Pokud například ovládáte katon, můžete se například směle pustit do učení
Katon: Hōsenka no Jutsu.

Jedná se o C-rank. Přesto mohou být doby učení u každého jiné. Existují celkem čtyři situace, ve kterých se během učení ocitáte.

1. Sensei vás techniku přímo učí
Ideální stav, nicméně poměrně vzácný. V nevýhodě jsou zejména "ohrožené druhy", tedy vlastníci kekkei genkai. Než se rozhodnete být výjimeční a jedineční, dobře své rozhodnutí zvažte. Například výše zmíněnou techniku
Katonu se naučíte za tři dny, pod dozorem zkušenější osoby.

2. Máte svitek a sensei vám pomáhá
Zde už je nutno dodat, že aby vám sensei pomohl, aniž by uměl přímo jutsu, které se toužíte naučit, musí alespoň ovládat danou podstatu. Pokud je technika bez živlu, opět záleží na podstatě Yin a Yang. Zvláštní případ jsou dovednosti medika, kdy nestačí pouze Yang podstata, ale vámi zvolený sensei musí mít zkušenosti v lékařství a znalosti v anatomii. U
Katon: Hōsenka no Jutsu je doba učení pět dní.

3. Máte svitek a učíte se sami

Možná jste nenašli nikoho se stejnou podstatou. Možná jste skutečně poslední svého druhu, neboť váš klan byl vyvražděn a s KG vám nikdo jiný nepomůže. Nebo se vám na lenivého senseie nechce čekat, protože se ztratil na cestě života. Směle do toho, učení C-rankovky se však prodlouží na sedm dní.

4. Vaše vlastní technika
Tady jste na všechno sami. Sensei vám v podstatě nemá jak pomoci.
Pokud jej však chcete zmínit ve svém "studijním postu" nic vám nebrání. Avšak vaše učení vám nezkrátí, ani kdyby šlo o jutsu stejné podstaty. Vytváříte něco vlastního, sobě přesně na míru. Zahráváte si s neznámými možnostmi, limity a pouze VY máte ucelenou představu o tom, čeho chcete dosáhnout. Možná ovládáte katon. Máte vizi C-rankové techniky, která by měla připomínat salvu ohnivých střel. Začnete trénovat, zkoušet, aplikovat metodu pokus omyl. Ve výsledku se vám podaří vytvořit jutsu stejných vlastností. Ano, je tak teoreticky možné vytvořit techniku, která je někde ve světě známá. Může se lišit například vzhledem, ale nemusí. Toto pravidlo by mělo ovšem platit pouze pro obecnější techniky. Plivání vody, ohně čehokoliv? Jistě. Jde přece o základy. Pokud by však měl Hokori podezření, že vaše snažení zavání plagiátorstvím, má plné právo toto učení nepovolit. Jestliže vymýšlíte něco zcela nového, doba učení je pořád stejná. Devět dní.

Najednou se můžete učit pouze jedno jutsu.


Zde je tabulka s údaji o trvání učení pro jutsu veškerých ranků. E-rank uveden není, protože jeho učení trvá pokaždé jeden den. Jak vidíte, vytvoření nové S-rankové techniky zabere měsíc, avšak pokud vás někdo učí tu, kterou ovládá, zkrátí vám to dobu učení o polovinu. Mít úctu k autoritám se vyplácí.


Sensei  
Sen + Svit 
Svitek  
Nové jutsu
D-rank 
12
3
4
C-rank
3
57
9
B-rank
6
9
12
15
A-rank
10
14
18
22
S-rank
15
20
25
30


Upozorňujeme, že existují jutsu, která jsou tajná, vzácná a tudíž nedostupná.
I když vám sednou ohledně ranku a podstat, které vaše postava má, pro naučení těchto technik je třeba navštívit určité místo, které bývá přísně strážené. Leckdy je potřeba i speciální trénink např. senjutsu. Podobný případ je kinjutsu, učit se jej je přísně zakázáno, pokud nejste pod dozorem autority, která trénink ze specifických důvodů povolila. Aby byla zachována jedinečnost každé vesnice, existují techniky, které jsou typické pouze pro jednu z nich.
avatar
Hyuuga Mikomi
Velitel Konohagakure policie *ADMIN
Velitel Konohagakure policie *ADMIN

Počet příspěvků : 395
Registrován : 13. 07. 13
Age : 21
Location : Praha

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Ranky a techniky

Příspěvek pro Goku za Sun Apr 10, 2016 12:04 pm

Dodatky k pravidlám ohľadne rankov


S+ : Nehovorím že to robí mnoho ľudí, ale tiež sa nejedná o ojedinelý prípad. Poslednú dobu s obľubou poniektorý ľudia hovoria o nejakom zázračnom ranku typu S+
Aby sme si vysvetlili rank S. Techniky ranku S sú špecifické zväčša len pre jeden charakter, niečo ako jeho.. vizitka? Sú to techniky ktoré sú natoľko silné, iné, unikátne, zvláštne, že sa jednoducho nedajú orankovať. ŽIADNY RANK S+ NEEXISTUJE! Nedáva to zmysel. Už keď je niečo neorankovateľné, tak to je neorankovateľné a nie že tomu pridáme plusko a budeme sa hrať na to že je moja neorankovateľná technika lepšia než tvoja neorankovateľná technika pretože tam mám plusko proste. S+ je neexistujúce TABU.

_________________
avatar
Goku
Nukenin (A-rank) *ADMIN
Nukenin (A-rank) *ADMIN

Počet příspěvků : 781
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru