Hyuuga Ichizoku [BYAKUGAN]

Goto down

Hyuuga Ichizoku [BYAKUGAN]

Příspěvek pro Yorimi Sonoe za Wed Jul 24, 2013 11:32 amHyuuga Ichizoku je klan zaměřený na své Kekkei Genkai.
Přesněji jde o Dojutsu, vyjímečnou krevní linii, techniku očí. Členové klanu mají oči v odstínech té nejsvětlejší bílé. Pokud pak pomocí jednoduché pečetě aktivují Byakugan (=bílé oko, jap.), jak své Dojutsu nazývají, tak jim kolem očí vystoupí žíly. Jde o reakci na prudký tok chakry, která najednou skrze chakrové sítě musí protékat k očím, což je normálně neobvyklé a pokud, tak se to nestává v takovém množství, jaké využívá Byakugan. I proto mají starší příslušníci tohoto klanu nejvíc vrásek právě u očí.

Vraťme se ale k využití Byakuganu.
Kromě krystalu, který je vůči Byakuganu odolný, dokáže proniknout jakoukoli látku. Jinak řečeno vidí skrze ni a to až do vzdálenosti dvou nebo tří kilometrů od sebe. Hyuugové ale nevidí pouze skrze věci, vidí také až do lidského těla. Sledují totiž chakru, která v něm proudí - chakrový oběh a chakrové otvory. Dokážou poté proudění chakry zablokovat nebo uspíšit. Ke schopnostem "vidět" patří i fakt, že mají téměř 360% zrak. Jedinou jeho slabinou je malý asi centimetrový bod mezi lopatkami. Ten, kdo o něm ví, nepřežije dlouho. Hyuugové si svá tajemství střeží velmi bedlivě. Poslední schopností Byakuganu je vypouštění chakry z celého těla. Málo shinobi toto dokázalo a pouze Hyuugové na to mají talent odmala a právě díky tomu se lehce dostávají z mnoha Genjutsu, i když jsou sami na tuto oblast mírně řečeno leví.

Umění manipulovat s chakrou dělá z Hyuugů mimo jiné velmi dobré mediky.
Bývá to ale jen mimovolné vedlejší zaměření, protože Byakugan byl, je a bude vždy na prvním místě. Přesto prosluli Hyuugové vyráběním mimořádně účinné masti, která dokáže zahojit popáleniny nebo řezné rány během jednoho, nejhůře dvou dnů.

Stejně tak je tu talent na techniky senzibilů, které ale Hyuugové nepotřebují, protože sledovat a vycítit chakru jim umožňuje už jejich Kekkei Genkai.

Poslední schopností, kterou klan proslul, je pečetící technika Hlavní rodiny.
Hlava klanu ji umístí na čelo každého, kdo dosáhne čtyř let a patří do Vedlejší větve, která má tu Hlavní chránit. Pokud by člen Vedlejší rodiny zemřel, pečeť na jeho čele Byakugan zničí a tajemství bude uchráněno. Pečetící techniky rozhodně Hyuugům jdou, i v nich totiž jde především o přesnou manipulaci s chakrou.

Lidé, které spojovalo dědičné Kekkei Genkai - Dojutsu - Byakugan, se kdysi toulali světem.
Poté se stali jedním ze základních stavebních kamenů jedné z největších vesnic, která měla vzniknout. Konohagakure no Sato. Doba, po kterou byly jedním z jejích nejsilnějších klanů a utvářeli si v ní postavení, nebyla krátká. Konoha jim zůstala domovem i po mnoha válkách, mnoha letech a desetiletích. Nikdo z Hyuugů svou vesnici neopustil. Spojovala je čest a hrdost. A také láska k domovu.

Ale vraťme se ke zvláštním vztahům. Mnoho se za ta léta změnilo, ale zůstala hierarchie i většina starých zvyků. Sídlo klanu Hyuuga je jeden velký komplex chodeb a menší domků, uprostřed kterých se nachází velké nádvoří s překrásnou sakurou. Voní zde měkké dřevo, protože mnoho částí bylo dostavováno postupně. Vchází se hlavní bránou, kterou vždy hlídají dva příslušníci klanu, většinou z Vedlejší rodiny. Existuje ale i druhý vchod/východ. Nachází se ale v jednom z domů, pečlivě zapečetěný, určený pouze pro potřeby Hlavní rodiny a pro její ochranu v případě napadení.

O čem si říci dál? Rozdělení rodiny na Hlavní a Vedlejší. Opatrnost, se kterou Hyuugové střeží svůj domov, je možná mírně paranoidní, ale zdaleka se nerovná tomu, jak úzkostlivě střeží své Kekkei Genkai. Bez něj by nebyli nic. Proto Vedlejší rodina má chránit Hlavní. Vůdce klanu, který pochází vždy z Hlavní rodiny - dědičný titul - umístí na čela ostatních pečeť, která brání dostání jejich očí. Jakmile člen Vedlejší rodiny zemře, pečeť se aktivuje a Byakugan zničí dřív než stihne nepřítel cokoli prozkoumat. Hlavní rodina tuto pečeť nemá, proto Vedlejší rodina musí vždy nasadit život, aby rodinu Hlavní ochránila.

Obzvláště ty, kteří pochází z Hlavní rodiny, nakazila léta stejných postupů.
Porušit je by bylo jako porušit dogma, kacířství. Nikdo nesmí. Příslušníci Hlavní rodiny jsou proto připraveni, že jednou to budou oni, kdo nejspíš dítěti umístí na čelo pečeť, která pro něj bude prokletím. Přesto za to dítě později nasadí život, pokud bude zajímavé. A Hyuugové zajímaví jsou. Ať už jsou tradice jakkoli kruté, tento postup fungovat léta, desetiletí a nyní se musel vrátit. Je pravda, že se vypráví o době, kdy rodina nebyla rozdělená, ale ta skončila brzy po smrti Naruta a všichni se dobrovolně vrátili ke starým zvykům.

Aktuálně je vůdcem klanu Hyuuga Naoto. Získal dědičný titul, ale povedlo se mu znovu udržet úroveň klanu tam, kde byla za Naruta. Naoto se tím, že si vzal ženu z Vedlejší rodiny, stal i vzorem druhé části rodiny. Té Vedlejší, té, která ho tolik neznala. Taura, jeho žena, mu brzy porodila prvorozenou dceru a rok poté i druhou. Také ve vedlejší rodině nezaháleli a počet dětí, které se prohánějí po vesnici, dává dobře najevo, že Hyuugové budou mít i v temných časech budoucnost. Hyuugové se nesmí křížit s jinými klany. Ředí to krev a snižuje pravděpodobnost, že se dítě narodí s Byakuganem, která je jinak stoprocentní.

Amaru's mother (FILLER) = Vedlejší rodina (+ matka Amaru)
Amaru's father (FILLER) = Vedlejší rodina (+ otec Amaru)
Fū's mother (FILLER) = Vedlejší rodina (+ matka Fū)
Hyuuga Amaru (CHUUNIN) = Vedlejší rodina
Hyuuga Fū (GENIN) = Vedlejší rodina
Hyuuga Futoshi (JOUNIN) = Hlavní rodiny, nezvěstný (+ první sensei Mikomi a Shijin)
Hyuuga Hikaru (CHUUNIN) = Vedlejší rodina, (+ otec Rinjiro, matka Hikari)
Hyuuga Mikomi (JOUNIN) = Hlavní rodina, dědic titulu hlavy klanu (+ dcera Naota a Taury)
Hyuuga Naomi (JOUNIN) = Hlavní rodina (+ bratři A. a S. Senju, matka Shinju, otec H. Senju)
Hyuuga Naoto (FILLER) = Hlavní rodina, hlava klanu (+ manžel Taury, otec Mikomi a Shijin)
Hyuuga Shijin (JOUNIN) = Hlavní rodina, druhé dítě hlavy klanu (+ dcera Naota a Taury)
Hyuuga Taura (FILLER) = Vedlejší rodina, žena hlavy klanu (+ , žena Naota, matka Mikomi a Shijin)

Fū's father (FILLER) = Vedlejší rodina, zemřel při obraně své rodiny
† Hyuuga Hikari (FILLER) = Vedlejší rodina, nikdy se nevdala za Hyuugu (+ matka Hikarua)
† Hyuuga Sayuri (JOUNIN) = NPC, stala se nukeninem, ukradli jí oči, hrob v sídle
† Hyuuga Shinju (FILLER) = Hlavní rodina (+ matka Naomi)
† Hyuuga Tora (JOUNIN) = Hlavní rodina, bisexuál
† Hyuuga Nibori (CHUUNIN) = Vedlejší rodina, žák Sayuri
† Hyuuga Akimi (GENIN) = Vedlejší rodina, sestra Niboriho, obětována pro záchranu Sayuri

_________________
OSOBNOST & VZHLED:
TECHNIKY & BOS:
Viz životopis postavy.
+ Učím se: Ultimátní skleněná kletba (S-rank)
ŽIVOTOPIS:
avatar
Yorimi Sonoe
Tokubetsu Jounin
Tokubetsu Jounin

Počet příspěvků : 808
Registrován : 14. 07. 13
Age : 21
Location : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://poetia.blog.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru