Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Goto down

Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Goku za Tue Apr 22, 2014 7:47 am

Heisui no Ichizoku "Tanaki"
(Klan z Pokojných vôd) 
Rodokmen: 
Ken-Touchi
Ken bol, dá sa povedať zakladateĺom klanu. Bol to shinobi z rodinky "Tanaki" u ktorého sa ako u prvého začalo prejavovať kekkei genkai tohto klanu. Jeho charakteristické črty boli prevažne negatívne, aspoň pre cudzincov. Neprejavoval city, alebo ich neprejavoval pred cudzími ľuďmi. V súkromí to bol veľmi milý, aj keď tichý človek. Hovorilo sa o ňom že nepozná strach. Nedá sa povedať že bol najsilnejším, ale že bol prvým. V podstate sa o ňom nikdy neviedli žiadne záznami a preto jeho meno postupom času upadlo spolu s menom jeho klanu do zabudnutia.


Tara no Mizu
Tara bola dcérou zakladateľa klanu Kena, vola vlastne dôvodom, prečo sa celý klan založil. To je však uź vysvetlené v histórií klanu. Tara sa až nepríjemne identicky svojou charakteristikou podobala na svojho otca. Na prvý pohľad bola chladná a bez emócií. Hovorilo sa o nej ako o problémovom dieťati, preotže zatiaľ čo jej otec, aspoň v súkromí emócie prejavoval. Ona s tým mala odmala problémy. Popravde musela byť týmito emóciami naučená, alebo tiež skôr "dohnaná" k tomu, aby ich prejavila. Vo svete Shinobi je o nej známa len jedna "legenda", alebo skôr poviedka ktorá je poznaná, aj keď už nehovorená prevažne zemou dažďa a zemou vody. 


Historie klanu:
Klan by sa dal zaradiť do "pradávnych", teda ešte za čias, kedy vznikli prvé klany shinobi. Chvíľkiu po tom ako ľudia dostali dar ktorému sa hovorila chakra. História klanu je vlastne príbeh jedného mladého muža, ktorého považovali za muža ktorý postrádal strach, muža ktorý ho celý svoj život hľadal a na jeho sklone ho aj našiel. Tento muž bol ľahostajný ku väčšine veciam, na ktoré narazil. Ku väčšine ľuďom ktorých stretol. Nikto nevedel čo to malo za príčinu, keďže bol taký už od narodenia. Keďže v tých časoch ešte neexistovali veľké dediny shinobi, dal sa nazvať pútnikom. Pútnikom ktorý sa túlal po svete bez jediného cieľa. Proste sa len túlal a pozoroval. Pozoroval ako sa ľudia okolo neho boja, pýtal sa a bádal, prečo. Nemohol však prísť ani na to, ako taký strach človek pociťuje. Aj keď mal chakrový systém a ovládal techniky zo všetkých troch odvetí, nedalo sa hovriť že to bol normálny shinobi. Ostatný shinobi sa proste upli na jeden cit, ktorým sa viedli a pre ktorý bojovali. On však nič také nemal, preto ani boje nevyhľadával a snažil sa im skôr vyhnúť. Aj keď sa nedalo povedať že bol slabý.
Putovanie tohto muža skončilo vo chvíľi kedy prvý krát pocítil niečo, k niekomu. Bolo to obyčajné dievča ktoré nepatrilo k shinobi a sotva by sa proti nejakému dokázala ubrániť. Síce sa mu pred tým páčili ženy ako také, nikdy k nim nič hlbšieho nepocítil. V tejto však bolo niečo, možno nejaká podivná moc v jej očiach, ktorá ho prinútila s týmto dievčaťom ostať. 
Muž nebol normálny shinobi aj iným psôsobom, mal dar, dar ktorý ostatný nemali. Nevedel odkiaľ, keďže si bol istý že ďalší ľudia tento dar nemajú. Až neskôr sa dozvedel že by sa mohlo jednať o isté "kekkei genkai".
Ako muž ostal so ženou, s ktorou chcel prežiť zvyšok svojho života, tak aj učinil a neskôr sa tak aj stalo. Po čase sa mu narodila dcéra s krásnymi modrými vlasmi a očami podobnými jej matke, zatiaľ čo s chakrou a potenciálom zdedeným po jej otcovi. Keď to zistil, rozhodol sa, že sú ako dvaja, prvý členovia klanu ktorý mal čoskoro vzniknúť. 
A to bol začiatok.


Klan nikdy nebol veľký, a to bola jeho najväčšia slabina. Nikdy nemal ani len vodcu no nikdy ho neptoreboval, keďže vždy žil v pokoji a narozdiel od ostatných im boli peniaze, či už krvavé alebo normálne, úplne ľahostajné. Ako klan zanikol? No, tendencia a povaha členov klanu bola v podstate identická, aspoň tých ktorý boli nositeľom kekkei genkai. Keďže nie každý bol obdarovaný vzácnym genetickým kódom od svojho predchodcu. 
Pravda bola taká že ho mal v sebe síce každý, no nie každý mal potenciál na to, využiť ho.
Stalo sa to, čo bolo buď nevyhnutné, alebo aspoň pravdepodobné. Po niekoľko generácií sa nie len nenarodil nikto, kto by bol schopný kekkei genkai prebudiť, ale ani nikto, kto by čo i len dokázal využiť chakrový systém.
Klan zanikol, meno sa stratilo v dávnych časoch a jeho zvyšný členovia sa roztrúsili do rôznych končín zeme vody a dažďa.


Možno však predsa len nezanikol, len "spal", spal ten "potenciál" ktorý sa teraz zrodil v novom prírastu klanu, ktorého meno už v terajšej dobe nikto nepozná. 


Zaměření klanu: 
Klan nemal jednotné zamerania, no vždy sa jednalo o techniky s využitím vody, dažďa a techník útočiacich na psychiku súperov.


Jiné zajímavosti:
Existuje jedna legenda o ktorej korene sa už nikto nezaujíma a väčšina ľudí ju už ani nepozná. Nikto dokonca nepozná ani len celú legendu. Vie sa len že v nej vystupovalo mladé dievča bez emócií, ktoré keď ich prvý krát stretlo, rozplakalo sa. Spolu s ňou sa rozplakalo nebo a tak sa nad zemou dažďa rozprestreli večné mračná a nad zemou vody večná hmla. Zatiaľ čo dážď symbolizoval hmotné slzy, hmla symbolizovala prázdny a stratený pocit ktorý vtedy dievča cítilo.Komakai kirisame 
(Jemné mrholenie)
Popis Kekkei Genkai: 
Komakai Kirisame je celkom jedinečné kekkei genkai. Nejedná sa v podstate o elementárnu podstatu, aj keď by sa to dalo zobrať aj z tohto súdka. No v tom prípade by to bola zatiaľ neznáma elementárna podstata v spojení s vodou a elementom Yin. Ako to vysvetliť? Povedzme že priamo voda má schopnosti elementu Yin, konkrétne privodiť nepriateľom labilný stav mysle, čo sa dá rozviesť do ďalších techník. (Napríklad pri jednej z techník sa tiež využíva element Yin v tejto zložke na to, aby voda "následovala" nepriateľa)

V istom smere by sa dalo prirovnať ku byakuganu. Aj keď to nie je očná technika má ako aj Byakugan dva "účinky" (mimo podstaty ako takej), aj keď u neho sa jedná o schopnosť manipulácie s chakrou a doujutsu, v tomto prípade sa jedná o "druh chakry" a jej "vlastnosti".


Pod druhom chakry je treba.. trocha sa rozpísať, ale len troška.
Najprv si zoberieme normálnu chakru, prípadne chakru z iných kekkei genkai. Táto chakra môže mať hocijakú podstatu, na tom nezáleží. Nikto okrem klanu Heisui vlastne túto chakru tak nenazval no v podstate je "agresívna". Je to napríklad aj chakra akú maju démoni. Ak jej má niekto veľmi veľa a vypustí ju, ostatných to ohromí. Pôsobi na nich "ostro", ako bodnutie nožom. Psychika slabších ihneď začne panikáriť a tý silnejší len zbystria a dajú si pozor.Na príklad by sa dali považovať trebárs taký BIjuu, alebo trebárs jedinec "Zabuza", ktorého zabijácky inštinkt doslova paralyzoval jeho nepriateĺoch v absolútnom strachu a agónií, teda ostrého strachu. Táto chakra však pôsobí úplne inak, dalo by sa povedať že obrátene.


Dostávame sa k prvému princípu kekkei genkai:
--> Shizuka no chakura (Pokojná chakra)
Je to chakra, na ktorej veľkosti v podstate nezáleží. Zatiaľ čo ostatné sú agresívne chakry ktoré "režú", toto je jemná cahkra, ktorá plynie. Keď ju pred vami nejaký člen uvoľní. Nerozfúka sa všade vietor, neodletí a neutečie od neho všetko živé. Je to chakra ktorá plynie, veľmi jemne. Ľudia v prítomnosti tejto chakry cítia pokoj a až mrazivý kľud. Neznamená to však že by odplašila strach či podobne. Jedná sa len o pokoj a až nepopísateľnú jemnosť. Na niektorých to má efekt absolútneho zmrazenia, pretože veľmi, veľmi veľa ľudí takýto pocit vôbec nepozná. S touto chakrou sa dá však vyjadriť aj pocit, alebo skôr inštinkt. Jedná sa o zabijácky inštinkt ktorý niektorý ľudia v Naruto Universe ovládajú (trebárs Zabuza). Narozdiel od nich je to však práve pokojný inštinkt zabitia. Pôsobí jemne, proste dá nepriateľom najavo že ich chce daná osoba zabiť. nedá to však na javo tým ostrým spôsobom ktorý po prvotnom šoku tak či tak opadne. Inšinkt vytvorený touto chakrou preniká pomaly, pomaly ale isto pod kožu úplne každému. Dáva na vedomie úmysel, jemným spôsobom. Pomaly a opatrne.. aj keď sa to zdá ako výmysel a zbytočnosť, pravda je iná. Pretože tu nenastane prvotný šok, šok z tohto inštinktu v ľuďoch narastá, pomaly, a oni si to uvedomujú. Nevedia vśak ako sa proti tomu brániť a preto začnú pociťovať strach. A vlastne o tomto tá nepríjemná stránka pokojnej chakry je.


Dodatok: Práve Pokojná chakra je dôvodom, prečo sú nositeľia kekkei genkai ako aj "potenciálu" k jeho prebudeniu, už odmalička v očiach druhých chladný a bez citov.


Druhý princíp slúži a je závislí na princípe pokojnej chakry.
--> Kirisame (Mlžný dážď)
Názov sa veľmi podobá na techniku tajných jednotiek v Kirigakure no sato, a je vlastne aj veľmi podobná. Tu však užívateľ nevyvolá dážď pomocou pečatí a ninjutsu. Privolajú ho impulzi jeho "pokojnej chakry". Ako sa už povedalo. Toto kekkei gnekai nie je o množstve chakry, ale o jej podstate. Teda ani jedna časť kekkei gnekai chakru užívateľovi nijak nevníma. Len ju necháva plynúť, okolo jeho tela.. no stále tam je, neujde, nevzniknú žiadne "straty".
Späť ku Kirisame: Popravde sa nejedná len o privolania dažďu, ale aj hmly, ako v prípade Kirigakure no jutsu. Hustota a sila dažďu, rovnako ako hmly vie byť kontrlovaná priamo užívateľom.
Sekundárna schopnosť druhého princípu "Kirisame" je to, že užívateľove telo v prípade potreby k sebe dokáže pritiahnuť vodu. Teda nie konkrétne jeho telo, ale jeho chakra. Môže sa pri tom jednať aj o vodné techniky druhých ľudí.


Nevýhody Kekkei Genkai: 
Nejedná sa o vodný element. Nejde o vytváranie vody a jej vlastností ako v niektorých suitonových technikách. Ide len o jej ovládanie, alebo lepšie povedané o ovládanie už sekundárneho zdroja vody /taktiež aj hmly/. Užívatelia mávajú vodnú podstatu no ak chcú vytvoriť "vodu", musia už využiť klasické ninjutusu suitonové techniky.


Emperor Sakki (Vládcov zabijacký úmysel) 

Dalo by sa to tiež nazvať vyšším stupňom kekkei genkai, alebo skôr schopnosti, ktorú pri dosiahnutí istých podmienok kekkei genkai vytvorí. Narozdiel od Sakki ktoré využíval doteraz, je toto na úplne inej úrovni. Nepriateľ po styku s týmto zabijáckym úmyslom pocíti, ako keby sa mu roztriasla celá realita. Často nie je schopný normálne fungovať ani niekoľko týždňov po stretnutí sa s ním (nočné mory, nespavosť, paranoia). Na bojisku či v boji však pôsobí podobne kao vysokoúrovňové genjutsu, len s tým rozdielom, že to nie je genjutsu a tak je niekomu pomôcka typu sharinganu či byakuganu na dve veci. Má jednoduchý účinok - paralizáciu (Niečo na štýl genjutsu no Shibari) . Dokážu sa z nej však dostať len shinobi s veľmi silnou psychikou či na druhú stranu úplný blázon. Aj tieto dva typy ale majú problém naďalej bojovať proti užívateľovi, pretože sa ho proste boja. Nie sú taký pozorný a už odzačiatku zápasu ich napadne dosť reálna myšlienka na prehru. Aj keď budú napríklad silnejší či rýchlejší, v ich očiach ich užívateľ tejto schopnosti úplne prekoná snáď v každom aspekte. Je to viac menej nastavenie takého "bloku" do mysle nepriateľa a prinútenie ho myslieť si, že dopredu prehral.. že je proste mŕtvy, že nemá šancu.  To samozrejme neznamená že hneď prehral, len sa pre neho stane boj omnoho zložitejším a bude pre neho ťažšie s užívateľom udržať krok. Podmienky vlastne nie je až tak ťažké splniť. Človek sa musí ocitnúť v smrteľnom súboji, v ktorom musí zabiť jedného či viacerých nepriateľov.


Naposledy upravil Toujou Tanaki dne Tue Feb 10, 2015 4:10 pm, celkově upraveno 7 krát

_________________
avatar
Goku
Nukenin (A-rank) *ADMIN
Nukenin (A-rank) *ADMIN

Počet příspěvků : 781
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Hokori Mai za Tue Apr 22, 2014 8:06 pm

POVOLENO

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Goku za Sat Oct 11, 2014 9:23 am

Pridané "Emperor Sakki"

_________________
avatar
Goku
Nukenin (A-rank) *ADMIN
Nukenin (A-rank) *ADMIN

Počet příspěvků : 781
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Hokori Mai za Sat Oct 11, 2014 7:39 pm

Jaksi jsem nepochopil, co má klidná chakra společného s tím, že když ji nepřítel bude ovlivněn, pocítí naprostou depresi. U toho předtím jsem to chápal, jelikož se tam jednalo o pokojnou chakru, která je v shinobi světě neobvyklá, ale tady to je zaměřené více na pole působnosti chakry agresivní. Tak tedy mi to prosím vysvětli, protože to pravděpodobně chápu špatně. Toto není ne, aby nedošlo k nedorozumění.

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Goku za Sat Oct 11, 2014 7:48 pm

Hmm podobne´veci sa ťažko vysvetlujú no skúsim to nejak poskladať dohromady tak, aby to malo hlavu a pätu Very Happy 

-Takže pokojná chakra dokázala už aj pred tým navodiť nepriateľovi stav ktorý sa tiež nazýval Sakki.
-V podstate ovplyvňuje emócie Toujoua, necíti strach či úzkosť a ostatné emócie má potlačené na úplne minimum.
- Taktiež pokojná chakra odzrkadľuje psychiku Toujoua
-> Po tom ako Toujou prvý krát niekoho zabije alebo zavraždí, tak to tá chakra odzrkadlí jeho pocity a túžbu po tom, zabiť svoj ďalší cieľ... ale bez tých omáčok to je v skratke presne to, čo vedel vytvoriť aj pred tým, len na omnoho väčšej úrovni, práve kvôli skúsenosti, ktorú si jeho psychika zapamätala pri zabíjaní jeho prvého "subjektu".. a odzrkadlila už v prevedení Emperor Sakki..

_________________
avatar
Goku
Nukenin (A-rank) *ADMIN
Nukenin (A-rank) *ADMIN

Počet příspěvků : 781
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Hokori Mai za Sat Oct 11, 2014 8:07 pm

Okey... POVOLENO, ale ber tam i v úvahu psychiku nepřítele. Každý ten špatný pocit může nést jinak (nemyšleno Ty noční můry etc. ... to mají předpokládám všichni, blok taky nastane u všech, ale ne každý to s uvědoměním prohry vzdává a dále, pokud víš, co myslím).

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Goku za Sat Oct 11, 2014 8:12 pm

Jop jasné to chápem.

_________________
avatar
Goku
Nukenin (A-rank) *ADMIN
Nukenin (A-rank) *ADMIN

Počet příspěvků : 781
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Heisui no Ichizoku "Tanaki"

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru