Tsuki no Sen

Goto down

Tsuki no Sen

Příspěvek pro Tsuki no Sen za Tue Apr 22, 2014 7:04 pm

Taketori (竹取), prezývaný Usagime (ウサギ眼) a neskôr známy
aj ako Tsuki no Sen (月の仙), je najmladšou reinkarnáciou princeznej Usagi no Megami. Vo svete shinobi je však len prízrakom, o ktorého existencii nejestvujú  absolútne žiadne dôveryhodné záznamy. Jedným z hlavných dôvodov je práve fakt, že má vo zvyku manipulovať s pamäťou každého človeka, ktorý mu kedy skríži cestu a získa o ňom akúkoľvek banálnu informáciu. V súčasnosti vystupuje ako pravá ruka nebeského sennina a svojej úlohy sa za žiadnych okolností nechystá vzdať. Z neznámych dôvodov v ňom totiž uvidel niečo, čo pred zrakom väčšiny ostatných ľudí zostáva skryté. Jeho terajším cieľom je v prvom rade rozšíriť ideológiu Sora no Sena medzi ostatných a urobiť všetko preto, aby mu dopomohol k nadvláde nad svetom.

Meno: Taketori

Priezvisko: N/A

Vek: 21

Dátum narodenia: 10. máj

Pohlavie: muž

Dedina: N/A

Hodnosť: S-rank nukenin

Klan: N/A

Taketori je mladý muž vysokého vzrastu, charakteristický pre svoju neobyčajne bielu pleť v kontraste s dlhými, tmavými vlasmi a jazvu na tvári. Tú však iba málokedy okoliu odhalí, keďže ju obyčajne zakrýva čiernou maskou. Za zmienku rozhodne stojí aj to, že zatiaľ čo farba jeho pravého oka je typicky tmavohnedá, to ľavé svojim vzhľadom pripomína byakugan. Väčšina ľudí preto automaticky usudzuje, že je naň slepý, avšak pravda sa skrýva niekde inde. Medzi jeho tradične nosené oblečenie patrí biela hakama s čiernym viazaním, ktorá sa od ostatných líši v prvom rade kapucňou. Poď ňou schováva obväzy a vybavenie, ktoré bežne využíva nielen v boji.

Medzi Taketoriho najvýraznejšie charaktistické vlastnosti patrí v prvom rade jeho geniálny intelekt a zvláštny pohľad na svet, ktorý siaha ďaleko za hranice bežného ľudského chápania. V očiach ostatných ľudí je teda nepochopený a mnohokrát mylne označovaný za démona. K tomu okrem iného prispieva aj jeho chladný, ba priam až ignorantský postoj ku všetkým ľuďom, ktorí v danej chvíli nie sú predmetom jeho záujmu. Tento jeho zlozvyk v súčasnosti dokáže nalomiť iba jeden jediný človek, ktorým nie je nikto iný ako už spomínaný Sora no Sen. Zatiaľ čo voči všetkému ostatnému býva Taketori väčšinu svojho času ľahostajný, jeho oddanosť sa naopak zdá byť bezodná. I napriek tejto skutočnosti ale ani samotný nebeský sennin nedokáže odhadnúť, čo sa v danej chvíli asi tak odohráva v jeho hlave. Práve táto vlastnosť je však preňho zo všetkých najcennejšia, keďže v Senových očiach je práve on prototypom spoločnosťou neskazeného shinobiho.

I napriek jeho svetskými túžbami nepoškvrnenému charakteru je však potrebné povedať, že počas svojho života prešlo Taketoriho správanie mnohými zásadnými zmenami. Je nutné zmieniť, že hoci sám býva nepochopený, neexistuje žiadna osoba, z ktorej by nedokázal čítať ako z otvorenej knihy. V kombinácii so svojimi výnimočnými hereckými schopnosťami je preto skvelým manipulátorom, ktorý často využíva Senovu ideológiu na ovládnutie nejedného nukenina. Za účelom dosiahnutia svojich cieľov v súčasnosti nemá absolútne žiadne problémy so zmenou svojho vystupovania. Neváha ani keď je nútený vstúpiť do filozofickej debaty, často argumentujúc s výraznou dávkou cynizmu a sarkazmu. Presadzuje názor, že jediná možnosť, ako tento svet zmeniť, je nechať každého človeka oplývajúceho bohatstvom a mocou pocítiť, že zmenu potrebuje, Narozdiel od nebeského sennina preto v prípade, že si to môže dovoliť, svoje obete namiesto chladnokrvného zabitia v záujme očisty psychicky a fyzicky týra až dovtedy, kým sa dobrovoľne nepridajú na jeho stranu. Ako náhle však dostane rozkaz niekoho odpraviť zo sveta živých, ani na malú chvíľu neváha.

Taketoriho minulosť je pretkaná spleťou nespočetne veľkého množstva nevysvetliteľných tajomstiev a otázok, na ktoré ani on sám nepozná odpovede. Informácie o jeho pôvode nie sú zachované a žiadna osoba sa k nemu nikdy nehlásila, skoro ako keby už odjakživa nemal žiadny domov a rodinu. Zatiaľ čo pamäť ostatných ľudí siaha do ich detských čias, ktoré navyše mnohokrát bývajú plné radosti a tepla rodičovskej lásky, tá Taketoriho je naopak plná temnoty a chladu, ktorý by prostý človek zo svojej hlavy zo všetkého najradšej hoc aj podvedomo vyčlenil. Jeho najstaršie spomienky totiž pochádzajú z doby, kedy mal už svoje detstvo dávno za sebou, z miesta, kde sa iba zriedkakedy dostane čo i len jeden jediný lúč svetla. Odrezaný od okolitého sveta, ponechaný napospas krutému osudu, Taketori strávil veľkú časť svojho pubertálneho života v najtemnejších kútoch Krvavého väzenia v Kusagakure.

"Ako som sa sem dostal? Čo ma sem priviedlo? Čo tak strašné som urobil, že si zaslúžim hniť na tomto odpornom mieste? A prečo si nedokážem na nič spomenúť?" Niet pochýb o tom, že práve tieto otázky by si položil každý človek v Taketoriho situácii. On však prekvapivo nie. Ani jeden jediný krát ho nenapadlo rozoberať minulosť, ani jeden jediný krát sa nepokúsil osviežiť si pamäť. Nebolo to tým, že by ho natoľko otupovali chakrové pečate. Času na premýšľanie mal vonkoncom habadej. Pravdou ale je, že si proste spomenúť nechcel. Nie sú to rany, čo bolia. Nie je to smrť, čo prináša strach. Sú to ľudské predstavy. Ak teda existoval spôsob, ako sa preniesť cez všetko to utrpenie a zachovať si pritom čistú hlavu, spočíval jednoducho v tom nepredstavovať si. Falošná nádej môže človeku poskytnúť silu, viera v záchranu ho môže ochrániť pred každodennými nástrahami ponurého života, ale ako náhle pohár trpezlivosti pretečie, vystrieda ich zúfalstvo, z ktorého spárov už nemožno uniknúť. Boli to práve tieto myšlienky, ktoré Taketoriho poháňali vpred až do chvíle, než si ho pred piatimi rokmi konečne našlo šťastie a otvorilo mu cestu na slobodu. Niet divu, že za tým stál práve nebeský sennin, hoci dodnes nie je úplne jasné, ako presne to dokázal. Taketori tak konečne i so svojou nič neprezrádzajúcou prezývkou, Usagime, zahodil najtemnejšiu kapitolu svojho života a znovuzrodil sa ako Tsuki no Sen. Od tej doby toho okrem zdokonaľovania svojich schopností, ktoré boli už pred jeho zatknutím na neobyčajne vysokej úrovni, stihol napáchať pomerne dosť. Bol to vonkoncom práve on, kto Sora no Senovi zohnal Torovo telo. Cesta za jeho skutočným posolstvom mu však ešte len klope na dvere...Niet najmenších pochýb o tom, že Taketori patrí medzi najmocnejších shinobi súčasnosti, k čomu okrem iného prispieva práve jeho spätosť s Kaguyou. Vlastnosť, ktorou sa najväčším dielom odlišuje od ostatných, je už spomínané ľavé oko. Technika s názvom Shingantsu (心眼通), ktorou vďaka nemu oplýva, je však ešte len záhadou (odhalená bude až v priebehu hry).

NINJUTSU (5): I napriek tomu, že Taketori zdanlivo nemá žiadnu elementálnu podstatu, ovláda pomerne rozsiahly repertoár techník. Špecifické preňho sú obzvlášť variácie Narutových rasenganov, Rasenringu a jeho deštruktívnejšia verzia - Dai Rasenringu. Je tak isto veľmi zručný vo Fūinjutsu, často využívajúc pečatiace lístky v kombinácii so svojimi špeciálnymi obväzmi. Podobným spôsobom sa je schopný vysporiadať aj s cudzími technikami a bariérami, a to práve za použitia modifikovateľnej metódy pečatenia chakry. Napísať zvitok na pečatenie konkrétnych techník mu však trvá pomerne dlhú dobu, a preto to nemôže aplikovať v boji. Okrem spomínaných techník Taketori dokáže aj lietať, manipulovať s pamäťou a používať mnohé ďalšie ninjutsu (zoznam je nižšie).

TAIJUTSU (5): V boji na blízko vyniká Taketori predovšetkým pružnosťou a obratnosťou, čo mu umožňuje brániť sa a súčasne útočiť bez jediného zbytočného pohybu. Jeho útoky sú extrémne rýchle a plynulé, ale to, čo z neho robí obzvlášť desivého protivníka, je jeho nevysvetliteľná schopnosť používať vlastnú variáciu Jūkenu. Na rozdiel od Hyuugov je však jeho spôsob boja absolútne neusporiadaný, často útočiac z nevyspytateľných pozícií a polôh. Táto jeho nepredvídateľnosť z neho robí prirodzeného nepriateľa ortodoxného štýlu taijutsu.

GENJUTSU (2): Vzhľadom na to, že sa mu nikdy dostatočne nevenoval, Taketori nie je schopný používať prakticky žiadne genjutsu. I napriek tomu mu však veľmi dobre rozumie a je ho pomerne obtiažne do nejakého dostať. Ako náhle sa tak však stane, využíva akýsi tajný trik na jeho prelomenie, bez ohľadu na úroveň (obrovský podiel na tom má práve Shingantsu).

INTELIGENCIA (5): Ako to bolo povedané už vyššie, Taketori je po inteligenčnej stránke génius v pravom slova zmysle. To sa však ani tak neprejavuje na jeho rozprávaní a filozofii, ako skôr na manipulácii s ľuďmi a taktizovaní. Bez ohľadu na to, v akej situácii sa nachádza, nemá najmenší problém s okamžitým vymyslením sebakomplikovanejšej stratégie. Rozumie fungovaniu chakry a jeho protivníci majú z Taketoriho reakcií pocit, ako keby videl do budúcnosti.

SILA (4) A RÝCHLOSŤ (5): Taketori oplýva význačnými fyzickými schopnosťami. Jeho sila je na dostatočnej úrovni, aby uniesol prakticky akúkoľvek existujúcu zbraň a náčinie jednou rukou, pričom taký poriadny kopanec i bez vplyvu jeho chakry dokáže skoliť aj strom, prípadne urobiť malú dieru v tvrdej zemi. Jeho extrémna rýchlosť mu umožňuje prekonávať veľké vzdialenosti mihnutím oka a doslova zmiznúť zo zorného poľa nejedného schopného shinobiho. Dokáže udržať krok prakticky s kýmkoľvek a uskutočniť protiútok za akejkoľvek situácie, často ponechávajúc svojho protivníka odzbrojeného poletovať vzduchom dovtedy, kým ho nezastaví tvrdý náraz.

CHAKRA (5) A RUČNÉ PEČATE (2,5): Vzhľadom na to, že sa jedná o najmladšiu reinkarnáciu najmocnejšej ženy v histórii shinobi sveta, Ōtsutsuki Kaguya, Taketoriho chakra je na ohromnej úrovni. Dôkazom môže byť aj skutočnosť, že čisto len jej prudkým uvoľnením z tela dokáže previesť Hanpatsu no Jutsu. V rýchlosti a precíznosti vytvárania ručných pečatiach však nijak zvlášť nevyniká, keďže ich na vytvorenie väčšiny svojich techník vôbec nepotrebuje.

avatar
Tsuki no Sen
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 43
Registrován : 22. 09. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsuki no Sen

Příspěvek pro Seito Senju za Tue Apr 22, 2014 9:00 pm

POVOLENO

_________________
Techniky
Spoiler:

Body:
Spoiler:
TAI - 3,5 NIN - 5 GEN - 2 RP - 4 SIL - 3 CHAK - 4 INT - 3,5 RYCH - 5

Vybavení:
Spoiler:
ZVN, katana
avatar
Seito Senju
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 770
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru