Hokori (ほこり)

Goto down

Hokori (ほこり)

Příspěvek pro Mai za Mon Sep 29, 2014 9:16 pm

Hokori (ほこり)


Jak již samotný název napovídá jedná se o klan, jenž je od pradávných dob spojován s elementem jintonu. Ten však u něj není dědičnou záležitostí. Pojmenování klanu vzniklo na základě nejčastějšího výskytu uživatelů jintonu. Nelze říct, že se jedná o schopnost vrozenou pouze v tomto klanu. Možná přes nějaké vzdálené příbuzné všichni uživatele jintonu spojení jsou, a tím se i vysvětluje to, že se jedná o záležitost dědičnou. Možná ale příliš neznamená, a proto jinton v tomto ohledu nadále zůstane tajemstvím. 


Zaměření klanu: Jak již bylo zmíněno jedná se o klan často spojován s jintonem, ale nejedná se o jeho primární poznávací znak. Tím je fakt, že každý člen klanu má dominantní dotonovou podstatu a genetické předpoklady k dokonalému ovládnutí dotonu (skládání ručních pečetí, ninjutsu a chakru). Jiné elementy u něj uvidíte pouze zřídka. Těmito výjimkami jsou právě uživatele jintonu, kteří ovládají doton, katon a fuuton od čeho se taky odvozuje označení pro jinton- Kekkei Tota.

Historie klanu: Klan má velmi hluboké kořeny v Iwagakure no sato, a to už při Nidaime Tsuchikagem, který je považován za jednoho z členů klanu. Klan jako celek pro vesnici nikdy nic neudělal, ale vždy se proslavili ve vesnici pouze jedinci, a ti právě klan proslavili. Klan Hokori tedy získal postupem času prestižní postavení ve vesnici, které bylo upevňováno, jak historii tak současností vesnice. 
Mírná změna nastala, kdy se stal Tsuchikagem Juro Hokori. Jeho smýšlení o světě vrhlo na klan špatné světlo, nikoli však ve vlastních vesnicích nýbrž ve vesnicích sousedních. Toto vyvrcholilo vyvoláním 7. Velké války shinobi, kdy se klanu vymstilo to, že byl a je vždy souzen ne jako celek, ale pouze viditelnými z něj jedinci. Z jistého úhlu pohledu Juro klan proslavil víc než byl doposud znám, a tím způsobil to, že již pravděpodobně nikdy neupadne v zapomnění. Bude se společně vzpomínat s jeho jménem řadu generací.
Po kapitulaci Iwagakure no sato klan rozpuštěn z důvodu hrozícího mu nebezpečí ze strany jak vlastních spoluobčanů, tak nepřátel ve válce Iwagakure no sato. Bylo to preventivní opatření, které mělo uchovat klan alespoň v nějaké podobě po další generace. Ačkoli z ostražitosti svůj původ tají, své zvyky nezměnilo. Když dál budou žít zvyklosti jejich klanu, ani samotné jeho jméno neupadne v zapomnění.

Rodokmen herních a Narutovských členů: 
- Nidaime Tsuchikage
Hokori - poslední Tsuchikage a otec Mai
Hokori Mai - dcera Hokoriho, která později posloužila jako další jeho schránka
Hokori Hiroshi- bratr Jury, NPC, zabit Uchihou Rokurem
Hokori Kazue- dcera Hiroshiho, NPC, zabita před branami Kirigakure no sato

Jiné zajímavosti: Za opětovné zmínění stojí člen klanu Juro Hokori, který se později přejmenoval pouze na Hokoriho, po přiblížení k dokonalosti. Dokonalostí je myšlen stav, kdy tělo disponuje více vrozenými schopnostmi. U Hokoriho jsou neherně známy čtyři. Tato část není sama o sobě nijak poutavá, ale když se vezme fakt, že je možné, že Hokoriho potomci zdědí všechny jeho vrozené schopnosti, budeme mít do činění s nejmocnějším klanem historii. On se k nim dopracoval za pomocí zakázaných technik, ale jeho potomci by tyto schopnosti vlastnily přirozenou cestou, takže by je ovládly na mnohonásobně větší úrovni než samotný Hokori.


Naposledy upravil Hokori Mai dne Wed Feb 18, 2015 7:31 pm, celkově upraveno 1 krát
avatar
Mai
Mrtvý/á
Mrtvý/á

Počet příspěvků : 95
Registrován : 10. 09. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Hokori (ほこり)

Příspěvek pro Hokori Mai za Tue Sep 30, 2014 2:42 am

POVOLENO

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru