Taketoriho očné techniky

Goto down

Taketoriho očné techniky

Příspěvek pro Tsuki no Sen za Fri Dec 19, 2014 6:50 pm
V tejto fáze textovej hry už podľa všetkého nie je tajomstvom, že Taketori (竹取),
inak známy aj ako Tsuki no Sen (月の仙), má vo svojej ľavej očnej jamke z neznámych zdrojov implantovaný byakugan. Ten je samozrejme schopný využívať rovnakým spôsobom, ako aj členovia klanu Hyūga. Jeho spôsob boja zahŕňa časté používanie techník na báze jūkenu, ale to rozhodne nie je to jediné, čo s ním dokáže. Ako náhle sa totiž Tsuki no Sen od Zetsua dozvedel celú pravdu o histórii shinobi sveta, rovnako ako aj o svojej spojitosti s Kaguyou, získal plnú kontrolu nad ďalšími dvomi špecifickými evolučnými stupňami danej očnej techniky.


SHINGANTSU

V Tsuki no Senovom životopise bolo spomenuté, že ovláda akúsi tajomnú techniku, Shingantsu (心眼通). Jej podstata mala byť ale zverejnená až neskôr, a tak sa aj stalo. V krátkej konfrontácii s bývalým informátorom a pravou rukou Tora Vizslu, Jishakom, Taketori odhalil, že sa jedná o akýsi vyšší stupeň byakuganu, ktorý sa prejaví jedine medzi vybranými potomkami Kaguye. Jeho aktivácia preňho ale bola neobyčajne vyčerpávajúca, preto ho navzdory jeho značným vymoženostiam mohol používať iba po určitú dobu.

Tsuki no Sen prehlásil, že Hyūgovia svoje oči nedokážu naplno využiť. Rozdiely v ich možnostiach, od dĺžky používania až po vzdialenosť, na ktorú dovidia, závisia na jednotlivých užívateľoch. Na odomknutie údajného plného potenciálu byakuganu je však nevyhnutné oplývať chakrou jeho pôvodnej majiteľky. Pojem shingantsu označuje techniku, ktorá dokáže presne to. Výsledkom je, že ak sa jej užívateľ dostatočne sústredí, dokáže vidieť vskutku čokoľvek za akýchkoľvek okolností. Nie je limitovaný žiadnou konkrétnou vzdialenosťou, slepý bod sa preňho stáva viditeľným a jeho schopnosť predvídať prekonáva dokonca aj samotný sharingan. Rovnako tak nemôže byť oklamaný žiadnym genjutsu, pričom v prípade ninjutsu stačí jediný pohľad na takmer perfektnú analýzu techniky. Taketori označil byakugan s jeho plným potenciálom za dokonalý zrakový orgán, ale to nič nemení na tom, že je náročný na udržanie.


TENSEIGAN

Zatiaľ čo shingantsu je iba akési efektívnejšie uplatnenie byakuganu, Tenseigan (転生眼) je už považovaný za samostatné dōjutsu. Jedná sa o veľmi mocnú očnú techniku klanu Ōtsutsuki, ktorá sa svojou úrovňou vyrovnáva dokonca i samotnému rinneganu. Na jeho plnohodnotné prebudenie je samozrejme potrebný byakugan a podľa všetkého ohromné množstvo chakry čistokrvných Ōtsutsuki. Presné okolnosti, za akých sa to podarilo Taketorimu, nie sú v súčasnej dobe známe a budú odhalené až neskôr v priebehu hry.

Dôvod, prečo je tenseigan považovaný za tak mocnú očnú techniku, je práve ten, že užívateľovi umožňuje využívať všetky výhody shingantsu bez bezprostredného vyčerpania. Tsuki no Sen sa teda už viac nemusí toľko sústrediť na to, aby ho udržal, čo mu do značnej miery uľahčuje boj. Tým to ale ani zďaleka nekončí. Tenseigan dáva svojmu majiteľovi niečo, čo je možné označiť za dokonalé ovládnutie chakry. Vďaka tomu je schopný získať kontrolu nad kekkei mōra, ku ktorým má za normálnych okolností prístup jedine jinchuuriki juubiho. To ale samozrejme nezahŕňa techniky, na ktoré je potrebné vlastniť Rinne Sharingan. Vzhľadom na to, že Taketori vlastní iba jedno z týchto očí, navyše ani nedokáže prebudiť ich plný útočný potenciál (nie je schopný ovládať gravitáciu, ani používať schopnosti na úrovni Ginrin či Kinrin).

Za používania tejto očnej techniky dokáže jej majiteľ vstúpiť do vlastného chakra módu. Ten mu dodáva silu a rýchlosť porovnateľnú s Rikudō Sennin Mōdo. Taketori doň je schopný vstúpiť prostredníctvom skombinovania svojej vlastnej neobyčajnej chakry s prírodnou, pričom na jej spracovanie potrebuje mat zároveň aktivovaný tenseigan. Už len z popisu je zrejmé, že tento proces je pochopiteľne veľmi vyčerpávajúci a fyzicky náročný, preto to s ním Tsuki no Sen nemôže preháňať a väčšinu času sa jeho použitiu snaží vyhýbať. V prípade núdze ale zvláda chakra módom pokryť len vybrané časti svojho tela.

Okrem zlepšených fyzických atribútov nadobúda Taketori používaním módu Togebari, Yasogami Kūgeki, svoju vlastnú tyrkysovú Gudōdamu, ktorú ovláda na najvyššej možnej úrovni (dokáže ju vystreľovať, vytvárať si z nej bariéry, atď.) a Yomotsu Hirasaka, ktorej slabšiu verziu môže použiť aj bez neho, ale stojí ho to znateľne väčšiu dávku námahy a chakry. Podobne, ako rinnegan umožňuje vyvolávať Gedō Mazō, tak aj tenseigan dáva svojmu užívateľovi prístup k pradávnemu artefaktu starej doby, golemovi Ōtsutsuki klanu. Jeho privolanie ale opäť raz stojí priveľa chakry, preto sa o to Tsuki no Sen doposiaľ nikdy ani len nepokúšal (nie je však vylúčené, že by to dokázal).

Niet divu, že sa Tsuki no Sen stal jedným z najsilnejších, ak aj nie najsilnejším ninjom súčasnosti, vyrovnajúc sa dokonca aj Madarovi vo svojom najlepšom stave. Bez Rinne Sharinganu a juubiho sa však za žiadnych okolností nemôže dostať na úroveň Kaguye, preto je navzdory svojej moci bezpochyby smrteľný. Získať absolútnu nesmrteľnosť a neporaziteľnosť ale podľa všetkého nie je ani zďaleka to, o čo sa pokúša. Od doby svojho zmiznutia totiž tvrdo pracuje na vytvorení ultimátnej techniky v snahe absolútne si podrobiť funkcionalitu Keirakukei (chakrového systému), ale jeho pravý zámer je ešte stále zahalený tajomstvom...

avatar
Tsuki no Sen
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 43
Registrován : 22. 09. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Taketoriho očné techniky

Příspěvek pro Hokori Mai za Sun Dec 21, 2014 2:22 pm

V zájmu příběhu POVOLENO.

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru