Amai no Yume / Štartovné

Goto down

Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Amai no Yume za Wed Feb 04, 2015 9:10 pm

Známe:

Rakanken (C), Sairento Kirringu 

Meno: Kaitōsha (Odpovedač)
Typ: Taijutsu
Rank: A
Popis: Je to bojový štýl, podobne ako "strong fist" ktorý využívajú Might Guy a Rock Lee. Odpovedač je však vysokoúrovňové Taijutsu, ktoré využíva schopnosti jej intuície na max. Využíva flexibilitu, silu, rýchlosť jej tela v kombináciach pri ktorých útočí a obraňuje sa zároveň.
                -vychádzam z toho že Rakanken je C rank, je deštruktívny a taktiež obsahuje jednotlivé pohyby. Toto je teda spísané podobne, pretože každý jeden úder ktorý je rozdielny od úderu päsťou je podľa mňa vypisovať ako zvlášť techniku hlúposť.. -

Účinok: Odpovedač by sa dal nazvať ľahkých štýlom, pri ktorom sa využívajú hlavne nečakané kopy a zákerné údere do slabín či mäkkých častí tela (rozkrok, tvár, hrdlo,) Jeho obranná zložka zas funguje na bázi "uvoľnenia" všetkých svalov v tele a následnom len veľmi tesnom vyhýbaní. Na prvý pohľad to vyzerá tak, ako keby sa útoky obtierali a len ošúchavali užívateľa. Jednotlivé útočné a obranné pohyby sú vysvetlené nižšie.
Ťahy:
Fuku (bič)
                - Jedná sa o kopnutie z tej najnepravdepodobnejšej pozície. Kopnutie holeňou či pätou mieriacou do krku, z rôznych pozícií užívateľa. Niekedy to pripomína akrobatický kúsok, často nepriateľia absolútne netuśia, že sa z danej pozície dá zaútočiť podobným spôsobom. (Napríklad keď sa Yume skrčí pred sekom katany,jednou nohou sa odrazí popod rameno nepriateľa, zatiaľ čo sa vytočí a nohou bleskovo zarazí ranu do krku nepriateľa). Sila kopu je u bežných užívateľov len priemerná, no keďže má Yume bos 5 v sile aj rýchlosti, kop je extrémne rýchli a ak je dobre namierený, dokáže zabíjať. Nepriateľa s BOS: 4+ v rýchlosti a 3+ v Taijutsu sa dokážu vyhnúť. /za istých okolností/


Nori (jazda)
                -Znova využíva nohy. Pomocou spôsobu, ktorý si už vyberie, sa dostane nad nepriateľa, pri čom si mu klakne na ramená tak, že má jeho hlavu medzi kolenami.. Následuje trhnutie do strany a vykrútenie krku - smrť. Po zabití nepriateľa ho ešte dokáźe odkopnúť či z ho vyuźiť ako skákací "mostík", štít či podobne. Zväčša sa do tej pozície Yume dostane tak, že sa na nepriateľa vyhodí pomocou zaprenia sa o jeho telo, či sa odrazí od niekoho iného, alebo jednoducho skočí a dopadne na dané miesto.

Kiba (Tesák)
                -Pohyb využíva enormnú silu užívateľa a rýchli sled útokov pomocou rúk. Je tým úćinnejšia, na čím mäkkšiu časť tela padne. Pomocou tohto využitia svojho Taijutsu dokáže nepriateĺovi behom chvíĽi roztrhať vestu, poraniť svaly na danom mieste tela či ak trafí oči, krk alebo rozkrok, zneškodniť či až zabiť. Je to v podstate základný "úder" ktorý využíva.

Hanmā (Kladivo)
                -Kladivo využíva silné úderi lakťov či bokoch rúk a predlaktí. Dobrá mierená rana s dostatočne využitou silou dokáže zanechať zlomeniny. Výnimočne v kombinácií s týmto pohybom využíva aj päste. Sú to však nepríjemné údery do nekrytých častí tela po tom, ako sa Yume úspešne vyhne či vycountruje nepriateľa.

Nevýhody: Je to taijutsu ktoré slúži len na hand-to-hand vzdialenosť. Pochopiteľne sa stačí držať ďalej od užívateľa, ćo síce nemusí byť ľahké, no je to aspoň efektívne. Kto sa dokáže držať z dosahu, tomu to nemá ako ublížiť, keďže v tomto taijutsu štýle nie sú útoky na diaľku.
 
_______________________________________________________________________________

Meno: Hikari sutairu
Typ: Taijutsu
Rank: B
Popis: Doslova by to malo znamenať ľahký štýl. Ľahký štýl je ochranná technika vyššej úrovne. Je to čisto Taijutsu pri ktorom záleží na bezkontaktnom obraňovaní sa = uhýbaní sa, prípadne odklonení, akéhokoľvek útoku.
Účinok:Technika sa zameriava na blízke okolie a na Taijutsu či Bikujutsu (Kenjutsu) útoky pri ktorých sa nemôže dotknúť zbraní alebo nerpiateľov. Je to vlastne postoj. Využíva uvoľnenie celého tela a prirodzený pohyb, ktorý zľahka pripomína opylého rváča len bez útočnej zložky. Najviac by sa však dala prirovnať ku vode. Keď oproti vode postavíte prekážku, primárne sa ju pokúsi obýsť, prispôsobí sa. Presne takto funguje aj táto technika, na prispôsobení sa nerpiateľových útokov, jeho frekvencie a vyhľadávanie najlepších možností na úhyby. Z tohto obranného postoja sa však veľmi rýchlo dokáže dostať do ofenzívi. Najväčśou silnou stránkou je vlastne hľadanie slabín u nepriateľa a vytváranie príležitosti k útoku. Pri neustálom uhýbaní totiž nepriateľ začne strácať nervi a stále si bude dávať menší a menší pozor, pretože sa bude sústreďovať čím ďalej, tým viac na útok a tým menej na obranu. Yume taktiež utrpí ľahšie poranenie, pretože keď náhodou utrpí úder, nezaprie sa proti nemu, skôr tesne pred úderom sama uskočí do danej strany, a tak má pre ňu znížené účinky.
Nevýhody: Najlepším spôsobom, ako ju zahnať do úzkych, je ninjutsu techniky veľkého rozsahu (Atsugai a podobne) Proste plošné Ninjutsu ktorým sa veľmi ťažko uhýba. Keď je v tomto stave a vy nemáte napríklad Hachimon, je celkom zbytočné pokúšať sa ju dostať na blízko. Taktiež na ňu ísť "cez mŕtvoli" s veľkou skupinou ľudí. Ak nie ste ochotný seknúť vlastného partnera, nie ste ochotný zasiahnuť ani ju. Je v nej totiž príliš hbytá no.. sebaobeta od vašich partnerov by ju pravdepodobne dokázali zastaviť, či najmenej zahnať do úzkych a zmeniť jej taktiku boja.

Meno: Omoi sutairu
Typ: Taijutsu
Rank: B
Popis: Opačná technika ku Hikari Suitaru. Taktiež sa jedná o postoj, no postoj ťažkého štýlu. Postoj využíva jej fyzickú silu a veľkú odolnosť k tomu, aby sa obránila pred nepriateľovimi útokmi. Je to vlastne prudké blokovanie útokov pomocou holení, rúk, pästí, kolien, lakťov a predlaktí.
Účinok: Pri tomto štýle sa zameriava na zachytávanie nepriateľovych útokov. Každopádne to nie je také jednoduché a zbytočné na popísanie, ako by sa mohlo zdať. Využíva totiž metódy blokovania, ktoré poškodzujú telo útočníka. Napríklad proti kopu nastaví lakeť (čo je nepríjemné jak..), oproti úderu zasadí úder do bicepsu a tým nie len odkloní ranu, no aj poškodí telo útočníka. Podobné variácie obrany ma pochopiteľne voči všetkým možným útokom, ktoré by na ňu v taijutsu mohol človek vytiahnuť. Oproti katanám či zbraniam síce nie je vôbec ľahké zasadiť proti-úder kvôli ich dosahu, no vie ich vyblokovať vďaka okovám na rukách a chráničom na nohách.
Nevýhody: Najlepšia vec, akou môže niekto spôsobiť problémy tomuto štýlu, je taktiež útok pomocou inej zložky, než len Taijutsu (Ninjutsu, Genjutsu či Kekkei Genkai.) Každopádne ak ste nútený využívať Taijutsu, je dobré využiť nejakú dlhšiu zbraň a tým jej zabrániť dostať sa  kvám. Každopádne to samozrejme musí byť skúsený bojovník s danou zbraňou a musí vedieť aspoň trocha rozmýšľať. Je dobré proti nej hádzať shurikeny a kunaie sústavne, ako útočiť na blízko. Tak ju donútite prejsť z Omoi Sutairu na Hikari Sutairu a znemožniť jej tvrdé proti-útoky ktoré poškodzujú telá útočníkom. Užívateľia s rovnakým pomerom bodov v Tai a Sile aký má Yume, sú každopádne proti protiútokom do značnej miery odolní. (každopádne ak stále budú kopať do jej lakťa holeňou, raz sa im tá kosť zlomí..)
 
Meno: Panchira Torunēdo
Typ: Taijutsu
Rank: C
Popis: Yume presunie pohyb na ruky, zatiaľ čo začne nohami útočiť do celého svojho okolia v podobe "víru" či "tornáda".
Účinok: Nenechajte sa zmiasť. Technika je dostatočne silná na to, aby spôsobila otras mozgu nepriateľovi. Navyše sa nejedná o "točenie" ako také. Jedná sa o kombináciu výpadov (teda priamych kopov) a side-kickov (teda kopov zo strany) ktoré sú natoľko rýchle, že vyzerajú ako keby naozaj vytvárala nejaký podivný nepreniknuteľný vír. Pochopiteľne je preniknuteľný. Nečakajte však tiež, že vám kopne do nastavenej katany. Pomocou tejto techniky by ju vedela veľmi dobre vyraziť kopom zospodu, z ruky.
Nevýhody: Má len veľmi krátky dosah. Sama sa na rukách pochopiteľne nepohybuje tak rýchlo, ako na nohách. Aj keď sú kopi nepríjemné a nedá sa k nej dostať, ona sa nedostane k vám. Techniak je určená na obranu a prípadne rýchli útok (priskočenie k nepriateľovi s dopadom an ruky a v momente dopadu s rukami na zem využitie techniky). Ak sa nepokúsite s technikou stretnúť, ale radśej rozumnejšie uskočíte, donútite ju z rúk skočiť znova za vami a prerušiť pokračovanie techniky.

Meno: Raiōken.
Typ: Taijutsu
Rank: C
Popis: Extrémne deštruktívna technika, ktorá sa však len sťažka dá nazvať náročnou technikou. Jednoducho Yume po tom, ako nejakým spôsobom nepriateľa zvalí na zem, si na neho obkročmo sadne (či na neho do tejto pozícií skočí) a začne do neho udierať.
Účinok: Techniak je veľmi jednoduchá na prevedenie, no údery sú extrémne rýchle a extrémne silné (vďaka jej BOS). Je to smrteľná technika určená na dorážanie. Opakované udieranie ktoré spôsobuje praskanie a demolovanie okolitej zeme... nič viac, nič menej. Yume zväčša človeka dostane na zem, kopom zhora dolu, do ramena, hlavy či podkopnutím. Ak je človek na zemi, veľmi ťažko sa bráni. Technika sa dá využiť aj na napríklad zničenie strechy nejakej budovy či podobne.  Jeho silueta bude v zemi a celé jeho telo so zemou za rovno. Ak sa samozrejme nechá touto technikou "chytiť". (niektorý muži to istým spôsobom preferujú, je to jedna z najpríjemnejších smrtí. Rýchla a tesne pred tým v celkom zaujímavej polohe, v podstate telo na telo..)
Nevýhody: Nepriateľ musí byť na zemi. Kvôli svojej vlastnej sile totiž potrebuje Yume mať nerpiateľa "opreného" o tvrdú podložku - zem, aby ho od seba svojimi údermi neodhodila. Ak sa technike chcete preventívne vyhnúť, nepadajte.


Naposledy upravil Amai no Yume dne Sat Feb 07, 2015 7:24 pm, celkově upraveno 2 krát
avatar
Amai no Yume

Počet příspěvků : 3
Registrován : 01. 08. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Hokori Mai za Sat Feb 07, 2015 6:06 pm

Kaitōsha-> Fuku: Jelikož se tady jedná o provedení, které se může snadno dostat do sporu (kdy se je někdo schopen technice vyhnout, a kdy ne) stanovme, že technice vzhledem k A ranku je schopen se vyhnout uživatel s 4+ v rychlosti a v taijutsu 3+, ovšem dál může hrát roli nějaké odvedení pozornosti skrze dvojí útok (společný s jiným hráčem etc.)... záleží na situaci, a tak na Tvém BOS. Orientačně tam dej však to, co jsem Ti napsal pár řádků výše.
Nori: Beru to tak, že na vyhnutí postačí pouhý úskok. Jelikož se zde pohybujeme pořád v oblasti smrtelných technik, kvůli možnému nedorozumění si tam dopiš, že uživatel se je schopen vyhnout s rychlostí na 4, dále vzhledem k situaci. Ono například ani Hirudoro hned nezabilo nepřítele, a to je technika odvozena od sedmé brány Hachimonu, takže si ten rozdíl v síle u ní a Tebe jistě dokážeš představit. Pokud chceš útočit jen s tím, že někoho zabiješ (i když to je u daného provedení logické, viz. Nori), je to potřeba stanovit a pořádně to zvážit.
Kiba: Co tak minimálně u jednoho provedení odstranit možnost přímé okamžité smrti? U tohoto provedení techniky by mi to přišlo i logické.
Hikari sutairu-> Měj na paměti, že technika nezvyšuje Tvou rychlost, takže to, že pokud někdo nemá Hachimon, je nemožné Tě v taijutsu etc. zasáhnout je herně nemožné, jelikož nejsi samotná expertem na taijutsu, nemluvě dále o sharinganu a podobných vymoženostech. Dále bys asi měla brát v úvahu, že se jedná o rank B.... vzhledem k Hatakeho technice Ti nepovolím reflexy na úrovní sharinganu, ba dokonce výše, a to na neurčité množství postů.
Omoi sutairu-> Dopiš si tam, že techniku je nemožné provést u shinobi se stejným hodnocením taijutsu a rychlosti jako Ty.
Panchira Torunēdo-> POVOLENO
Raiōken-> To s tím zakopáním do země si smaž. Chápu, že to je na efekt. Kdybys s tím měla problém, zvážím to, ale techniku by to nemělo nijak výrazně ovlivnit.

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Amai no Yume za Sat Feb 07, 2015 6:39 pm

Kaitōsha-> celkovo: nechcem aby si ma chápal zle. Na to aby jeden shinobi zabil druhého čo sa týka fyzických útokov, stačí naozaj málo. (úder do hrdla, zlomenie stavcov) sú to pohyby ktoré sa zameriavajú na smrteľné útoky no to neznamená, že budú smrteľné ak ho to trafí inde. Každý shinobi si vie kryť dané telá a ani tieto útoky túto obranu nijak ultimátne nebudú ignorovať (viz shinobi cesty, či prípadný kryt rukami tváre-krku a podobne) Aj keď ti niekto vyškrabne oči, je dosť malá pravdepodobnosť že to človek kvôli šoku prežije či že bude vedieť ďalej pokračovať v boji - to som len chcel vysvetliť tak na upresnenie Smile
Fuku: Dobre, keďže sa však jedná o Taijutsu, pripísal som taktiež /Za istých okolností/, predsa len posudzovať takto Taijutsu tohto typu je veľmi.. diskutabilné, pretože sa môže stať xy vecí.
Nori: Na vyhnutie stačí nepustiť si ju na ramená. Je to skôr "graplingový" hmat ale áno, postačí aj uskočenie. Postačí aj odstrčenie či potknutie sa a spadnutie na zem (ak teda už nie je na ramenách). Btw: Hirudoro ale neslúži na vykrútenie krku nepriateľa...
Kiba: ale rany do očí a krku smrteľné sú. Ak napríklad pomocou tohto útoku rozdrví/roztrhne nepriateľovi "jabĺčko" v krku, nastala by smrť, aj keď nie okamžitá no udusením, povedal by som že "zaručená". Každopádne ak tam to slovíčko moc vadí, nerobí mi problém dať ho preč.

--ešte tak k celku: prevedenia sú možno napísané tak, že vie každé zabiť, no nie je to myslené tak, že jedna rana jeden mŕtvy nepriateľ. Napríklad Kop do hrude nech už je akýkoľvek, človeka na jednu ranu jednoducho nezabije. Účinky útokov sú spísané v ideálnych podmienkach pre mňa, ideálne podmienky tiež tak často na fórku nenastávajú.
_________

Hikari Sutairu - táto technika nemá nijak nahradiť sharingan, ani mu nemá byť podobná. Reflexi mám pokryté čo sa týka intúcie (kg spísané v chare) a povedal by som že aj BOS v Taijutsu, Samozrejme moju rýchlosť technika nijak nezvyšuje, to chápem. /len tak mimo tému si nemyslím že práve sharingan poskytuje niekomu dobré reflexy, sharingan mi príde v tomto smere skôr ako pomôcka k tomu, aby vedel niekto odhadnúť niekoho pohyby, reakcia na tieto pohyby už podľa mňa pod sharingan nespadá ale to je v mojom prípade tak či tak jedno Very Happy keďže žiadny sharingan nevlastním

Omoi sutairu - hmm, ktorá jej časť? ak ma niekto s rovnakým taijutsu kopne, nastavím tam lakeť.. technika zahŕňa aj takéto jednoduché výpady. 

Raiouken - done
avatar
Amai no Yume

Počet příspěvků : 3
Registrován : 01. 08. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Hokori Mai za Sat Feb 07, 2015 7:12 pm

Kaitōsha-> POVOLENO. To Hirudo jsem dal jako příklad taijutsu, vyššího ranku, které nezabijí... nedával jsem to jako taijutsu na stejný styl.
Hikari sutairu-> O sharinganovi se někdy říká, že má schopnost předvídat něčí pohyby, což, i když uživatel není nijak extra rychlý, jeho reflexy výrazně ovlivní. PODMÍNĚNĚ POVOLENO
Omoi sutairu->Nebral bych to podle části, ale aplikoval bych to na vše. Předpokládá se, že nepřítel na stejné úrovni v rychlosti a taijutsu, třeba ustojí nepříjemné vykrytí jeho nohy Tvým loktem. Chápeme se?
Raiōken-> POVOLENO

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Amai no Yume za Sat Feb 07, 2015 7:26 pm

Omoi sutairu - pridal som tam : Užívateľia s rovnakým pomerom bodov v Tai a Sile aký má Yume, sú každopádne proti protiútokom do značnej miery odolní. (každopádne ak stále budú kopať do jej lakťa holeňou, raz sa im tá kosť zlomí..) : - Tai a Sila kvôli tomu, že Sila by mala určovať (ak som to správne pochopil z nových pravidiel) aj odolnosť svalov.
avatar
Amai no Yume

Počet příspěvků : 3
Registrován : 01. 08. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Hokori Mai za Sun Feb 08, 2015 3:08 pm

Omoi sutairu-> POVOLENO

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Amai no Yume / Štartovné

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru