Rikiton

Goto down

Rikiton

Příspěvek pro Kurosaki Meizu za Sat Mar 26, 2016 12:27 am

Názov techniky: Rikiton: Shunkō
Rank: C-S
Zaradenie: Taininjutsu
Element: Katon, Raiton, Rikiton
Popis: Užívateľ si používaním tejto techniky/módu celého tela alebo len jeho častí môže zvýšiť silu na až neuveriteľné obrátky. Čím viac chakry je do techniky pridanej, tým ťažšie sa ovláda, avšak ak je užívateľ schopný to kontrolovať na vysokej úrovni, je rovnako tak schopný prekonať a vykonávať fyzické činnosti s relatívnou ľahkosťou. Technika tiež môže zľahka zvýšiť rýchlosť vďaka sile odrazov; napríklad beh tým, že sa užívateľ bude silnejšie odrážať od zeme, čím naberie väčšej rýchlosti. Dá sa to aplikovať i na skákanie, etc.. Na ranku C si užívateľ môže posilniť iba končatiny, pričom efekt techniky navonok nie je ani vidieť. V ranku B je už užívateľ schopný obaliť celé svoje telo, no vizuálny efekt je iba na jeho končatinách. Rank A je sprevádzaný viditeľným efektom Rikitonu na celom tele, pričom sila samozrejme už dosahuje vyššej úrovne. Pokiaľ ide o S rank, je ťažké priamo určiť, akú veľkú silu ním vlastník dosiahne. Je to hold špekulatívne, pretože sily môže ktokoľvek nadobudnúť koľko chce, skôr problém nastáva, koľko sily telo zvládne než dostane. Ak je to však prehnané, na vlastníkovi tejto techniky ostanú rozsiahle následky. Ide skutočne už iba o to, akú najvyššiu hranicu má vlastník, čo sa týka sily a koľko dokáže cez tu hranicu ešte vydržať skôr, než by to jeho telo nezvládlo.
Nevýhody: Každým zvýšením ranku je kontrolovanie a používanie tejto techniky náročnejšie a rizikovejšie; špeciálne pokiaľ ide o rank S, ktorý môže byť pre vlastníka i smrteľný. V tomto ranku väčšinou ide o prekonávanie toho najvyššieho bodu, únava a odpadnutie po použití je skoro istá a smrť nastáva, ak to užívateľ buď preženie s trvaním alebo s pridaním sily. Mód navyše nepridáva žiadnu obranu, ide o čisto útočnú schopnosť.

Názov techniky: Rikiton: Ikkotsu
Rank: S
Zaradenie: Taininjutsu
Element: Katon, Raiton, Rikiton
Popis: Užívateľ musí chvíľu sústrediť chakru do rúk, nahromadiť si čo najviac sily, ktorú ostane v rukách kvázi "držať". Obyčajným úderom následne silu v jednom momente vypustí, čím dosiahne až extrémne-silnej rany, ktorá nemá problém zlámať kosti, ak nie rovno človeka celého. Ak protivník nemá veľkú staminu a výdrž, je veľká šanca, že sa z tejto rany už nepozbiera. Maximálne použitie tejto techniky v boji je 2x.
Nevýhody: Technika je viazaná tým, že musí užívateľ protivníka zasiahnuť zblízka. Obmedzená je tiež počtom použití, užívateľ navyše prichádza technikou o dosť veľa energie.  
Potrebné: Rikiton: ShunkōNázov techniky: Rikiton: Shunkō-Bakuen Musō
Rank: B
Zaradenie: Ninjutsu
Element: Katon, Raiton, Rikiton
Popis: Užívateľ môže touto technikou nabiť akýkoľvek predmet chakrou, čím mu zvýši pôsobenie sily. Napr. hod kunaia o stenu dopadne s touto technikou dierou v stene a nie iba zapichnutím kunaia. Technika tiež zvyšuje efektívny dolet predmetu (o jednu tretinu).
Nevýhody: Hodený predmet má síce zvýšenú silu, ale stále nie je ťažké sa mu vyhnúť, pretože viete predpokladať jeho smer. Technika nezvyšuje rýchlosť hodených predmetov. Nevýhodou tiež môže byť diaľka, po ktorej by predmet mohol stratiť chakrou pridanú efektívnosť a proste by vám len dopadol k nohám ako obyčajný kunai.

Názov techniky: Rikiton: Shunkō-Raiken
Rank: C
Zaradenie: Taininjutsu
Element: Katon, Raiton, Rikiton
Popis: Ide o jednoduchú techniku, pri ktorej užívateľ udrie päsťou voľne do vzduchu a vytvorí výboj blesku, ktorý po súperovi tým pádom vystrelí. Čím silnejší a prudší je úder, tým rýchlejší a prieraznejší je výboj.
Nevýhody: Výboj v lete nemení smer, vyhnúť sa je s dobrým reflexom celkom jednoduché. Výboj dokáže preraziť aj hrubšie materiály, ale samozrejme ak proti nemu vytvoríte napr. B+ rankovú stenu, výboj je jednoducho odrazený.

Názov techniky: Rikiton: Shunkō-Haken
Rank: C
Zaradenie: Taininjutsu
Element: Katon, Raiton, Rikiton
Popis: Postup je v tejto technike rovnaký ako v predošlej, akurát, že užívateľ pohybom ruky vytvorí ohnivú strelu.
Nevýhody: Rovnaké ako v technike Rikiton: Shunkō-Raiken.


Naposledy upravil Kurosaki Meizu dne Sat Apr 09, 2016 3:13 pm, celkově upraveno 2 krát
avatar
Kurosaki Meizu
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 22
Registrován : 25. 03. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Rikiton

Příspěvek pro Hideo Hatake za Sat Mar 26, 2016 12:51 pm

Povolené. 

_________________
avatar
Hideo Hatake
Juudaime Hokage *MOD
Juudaime Hokage *MOD

Počet příspěvků : 345
Registrován : 24. 06. 14

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru