Změna - Reputace

Goto down

Změna - Reputace

Příspěvek pro Hokori Mai za Sat Dec 13, 2014 6:22 pm

Zdravím všechny hráče forka. Dneska proběhla miniaturní změna v systému zavedeným na NS. V rozhodování, jak to bude, se nejednalo o věc veřejnou, takže máte právo být pobouření. Žel, systém + a - do reputace se neosvědčil, a to hned z několika důvodů... jednak kvůli možnosti se k tomuto vyjadřovat všemi postavami, což bylo zřetelně zneužíváno, a dále kvůli - ostatních postů z osobních důvodů, nikoli toho že se Vám na něčím postu něco nelíbí/nezamlouvá. Jistě by se našlo pár dalších důvodů, proč reputace byla odstraněna společně se svobodou se k ní vyjadřovat, ale dva mnou zmíněné důvody jsou těmi hlavními. 

Snad Vám to zážitek z hraní nezhorší, ba naopak... svůj nesouhlas s něčím můžete pořád dát najevo, ale nyní ne v anonymitě skrze - postu někoho, ale přímo jej kontaktujte etc. Mám za to, že tak to bude lepší, jelikož pokud budete jednat s někým inteligentním, poučí se ze své chyby a na další podobné věci si již dá pozor, případně to bude opačně, a obžalovaný se obhájí...

Svoboda vyjadřovat se pozitivně či negativně k postům etc. tedy odepřena nebyla, a proto toho využijte a třeba zkritizujte tento text nebo opačně. Záleží na Vás...Hokori *HA 

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Yaeko Uzumaki za Sat Dec 13, 2014 6:46 pm

Mám takový pocit, že něco takového tu už bylo a neosvědčilo se to. ^^ Ale kvůli tomuhle tématu už tu bylo tolik diskuzí a rozepří... Nejlepším řešením, které jsem zažila, bylo snížení možnosti udělovat reputaci pouze 1x za den. Sice to úplně nezamezí podvádění, ale nikomu to úplně neubralo. Osobně mi to ale bude chybět. Vždycky jsem reputace dávala hodně jako ocenění postů, které se mi líbily a zároveň mě těšilo každé nové plusko u vlastního účtu. Nicméně proč ne, uvidíme, jestli se potom někomu nezačne brzy stýskat...Myslím, že každé fórum potřebuje systém, který "odmění hráče za dobrou hru dobrým pocitem," pokud se to takto dá vyjádřit. Ale nemusí to být nutně tento.

Jen doufám, že to není proto, kolik mínusů dostal nedávno Azurashi v Konoze. Sice je to nepěkné, že jich měl i jako dobrý hráč tolik, ale je třeba si uvědomit, že reputace ve hře hodnotí chování postavy, ne chování hráče (pokud to není někde v tématech z Koše atp.). A když se dělá roleplaying postavy, která z určitého pohledu nemá úplně mírumilovný, roztomilý charakter, tak je jasné, že nebude mít samé plusy.

Docela bych brala, kdyby se místo toho rozvedl "point system" nebo "visitor messages." "Point system" by mohli admini/moderátoři plně kontrolovat - zohledňoval by počet příspěvků (s rozlišením mezi herními/mimoherními) atp. A "visitor messages" by zase neumožňovaly anonymní hodnocení.
avatar
Yaeko Uzumaki
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 303
Registrován : 29. 05. 14
Age : 31
Location : Konohagakure no Sato

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Hine Kureta za Sat Dec 13, 2014 7:29 pm

Já mám tedy pocit trochu jiný. Podle mého názoru má být plus uděleno hráči, který napíše kvalitní post. A doufám, že nikdo není natolik hloupý, abych musel vysvětlovat, co to znamená "kvalitní". Naopak, pokud někdo napíše kravinu, s deseti gramatickýma chybama v jedné větě, nebo zapotí maglajs bez čárek a smyslu, zaslouží si mínus.

Je ovšem blbost, aby mínusy byly udělovány jen proto, že je nám nesympatická osoba, která za postavu hraje.

Je hovězina aby se tak dal najevo nesouhlas s názorem.

Je naprostá pitomost, aby mínusy vyfasoval záporák, či nějaký šílený char jen proto, že se nám nelíbí, že někoho zabil.

Na druhou stranu chápu, že mínusy dostali jistí testosteronem nabití kohoutci na kage srazu. Ano, záporná reputace nemusí být vysloužena pouze odporným a nečitelným postem, ale i v případě, že hráč poruší pravidla, hraje si na neporazitelného superhero, či dělá něco, co by si ve svém postavení neměl dovolit. Tedy ano - špatný roleplay.

Hodnocení mi bude chybět, ale ne zase tolik. Obávám se, aby v herních místnostech nepřibylo spamu. Přeci jen si spousta lidí zchladila žáhu tím, že klikli na mínusko a neměli již potřebu hádat se přímo v postu, byť pod čarou. Naštěstí mi nedělá problém říct na plnou hubu co si myslím, pochválit, i zkritizovat. Takže si poradím. A pokud bude něčí post skutečně geniální, zvěčním ho v bulvárním plátku Deníku shinobi. To není špatná alternativa ne?

Vlastně jsem rád, že se nebudou opakovat případy, kdy se pár lidí domluvilo a vyhledalo veškeré posty "nesympatického jedince" a řádně je očervenilo.
avatar
Hine Kureta
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 275
Registrován : 14. 07. 13
Age : 25

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Faito Dansaku za Sat Dec 13, 2014 7:33 pm

Plus pro Hineho...
... teda, tohle vypadá fakt blbě, kor, jestli to bude pod každym povedenym postem. Nemůžete tam dát zase to hodnocení zpátky?

_________________
Spoiler:

Edo Tensei
Body:
- Taijutsu: 5
- Genjutsu: 5
- Ninjutsu: 0 (0,5, prostě minimum)
- Ruční pečetě: 0 (0,5)
- Síla: 3
- Rychlost: 4
- Inteligence: 4
- Chakra: 4
 
Techniky:
Genjutsu: Nake (rank C)
Genjutsu: Kansei messhii (rank B)
Genjutsu: Kettai ibuki (rank D)
Genjutsu: Assaiki (rank A)
Genjutsu: Kagami (rank E-S)
Genjutsu Shibari (rank S)

Technika tichého zabíjení na velmi vysoké úrovni

Techniky akademie

Veškeré informace: http://nsgo.forumczech.com/t167-faito-dansaku


"I Never die, but when I do, I don't..."
avatar
Faito Dansaku
Kyuudaime Mizukage
Kyuudaime Mizukage

Počet příspěvků : 1130
Registrován : 14. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Hokori Mai za Mon Dec 15, 2014 3:03 pm

Chápu možnost odměny za kvalitní post, jenže k tomuto závěru se došlo právě za nedodržování tohoto. Určitě jste si všimli, že nejmenovaný hráč během několika dní měl reputaci z 20 na 60, a navíc vypadalo vážně divně, vidět každý post hráče plusnutý. Toto hru vůbec nerozvíjelo, ba naopak. Hráče jsem napomenul, poté podruhé, ten se obhajoval tím, že si prvního napomenutí v mém postu ani nevšiml. Nakonec to vyvrcholilo v to, že si jeden z hráčů stěžoval, proč pak má u každého postu mínus, a doufám že si domyslíte, odkud vál vítr. Role playing v tomto závěru tedy nehraje žádnou roli. Místo vracení všech reputací do normálu, jelikož na to nemám čas a je to naprosto nesmyslné se takto tahat dokenkonečna, byl zvolen tento systém z hry odstranit.

Nějaké přepracování systému by přijatelným řešením bylo, ale v momentálním stavu vedení forka a jeho organizování se prvně dbá na hru, pokud chápete, než na nějaké doplňky.

A Faito tvůj post jsem nepochopil, jelikož si napsal, že bys dal plus Hinemu, který na závěr napsal, že je to tak možná lepší, ale tys nakonec napsal, že bys to rád zpátky... xD Napsal jsem trochu podrobněji důvod... jestli se místo toho bude zavádět o prázdninách něco jiného, dozvíte se patřičně dopředu.

_________________
avatar
Hokori Mai
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN
Kanrisha (Tsukikage) *ADMIN

Počet příspěvků : 1243
Registrován : 19. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Hine Kureta za Mon Dec 15, 2014 7:30 pm

My bychom hodnocení chtěli zpátky oba. Ovšem také by se nám líbilo, kdyby to bylo ošetřené a tedy se neopakoval případ, který jsi zmínil. Což je utopie a víme to dobře všichni. Tudíž Faito radostně souhlasí s nesouhlasem. A já se přidávám.
avatar
Hine Kureta
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 275
Registrován : 14. 07. 13
Age : 25

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Akasuna no Ruki za Mon Dec 15, 2014 8:34 pm

Mě osobně vždycky potěšil like na můj příspěvek, protože se s nikým na foru vysloveně nebavím a nehejtím, tak nebyl mi důvod dát like za to že jsem napsal " Sedl jsem si pod strom a dal si popcorn " což u některých lidí bylo na denním pořádku (žádná změna už to tak trvá 5 let) a naopak, když jste neměli nekoho rádi, tak i přes to že napsal kvalitní pěkný příspěvek, za který si ten like zasloužil jste mu dali dislike. Ono se dá lehkým způsobem pořešit dávání liku přes adminská práva, ale byla by to zbytečná práce navíc pro adminy, takže jste udělali dobře hawk.

_________________
Jutsu:

E-rank

Kawarimi no Jutsu
Nawanuke no Jutsu
Henge no Jutsu

D-rank

Kanashibari no Jutsu
Magen: Narakumi no Jutsu
Kirigakure no jutsu

C-rank

Kuchiyose no jutsu (Lev)
Katon: Gōkakyū no Jutsu

B-rank

Katon: Karyuu Endan
Kage Bunshin no Jutsu

A-rank

Nehan Shōja no Jutsu
Bunshin Daibakuha
Kokuangyo no Jutsu
Tōmegane no Jutsu

S-rank
Shinra Tensei
[/color]
Pasivní schopnost
Genjutsu: Sharingan
Učím se


Zbraň:
avatar
Akasuna no Ruki
Jounin
Jounin

Počet příspěvků : 190
Registrován : 16. 07. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Změna - Reputace

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru