Naruto Stories: Go on - Revival
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lodenice

4 posters

Goto down

Lodenice Empty Lodenice

Příspěvek pro Sadao Mon Feb 09, 2015 1:07 pm

Lodenice Tttw209
Ide o menší prístav, ktorý ľudia samozrejme vyhľadávajú najmä kvôli preprave. Kam teda len voda odtiaľto siaha, tam vás i môžu za rôzne veľký poplatok prepraviť. Nie všetci sú tu však taký ochotní. Niektorí spravia čokoľvek pre to, len aby si zarobili, iný vám zas možno odmietnu uskutočniť plavbu, ak by sa im zdala hoc len trochu nebezpečná. Ide tu hold len o šťastie, či natrafíte na správneho človeka a ak nie, tak potom musíte väčšinou platiť viac. Stali sa tu však aj prípady, že sa niekto tajne ukryl na loďke a jednoducho sa zviezol zadarmo, no nevychádza to vždy. Ku prístavu patrí ešte pár menších obchodíkov, kde si môžete kúpiť rôzne veci. Jedlo, menšie zbrane, oblečenie a podobné blbosti.
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Mon Feb 09, 2015 3:44 pm

Nad malým mestečkom sa začínali sťahovať mraky, ktoré pomaličky zakrývali obrovské slnko, donedávna sviatiace vysoko na oblohe, keď sa zrazu na hraniciach mestečka objavili dve vysoké postavy v plášťoch. Každý inej farby, čiernej a bielej, pomaly prechášli bránou, nechávajúc za sebou iba vystrašených dedinčanov, ktorý pri pohľade na ich vzhľad a zákernosť v očiach, nehovoriac o aure ktorú obidvaja vyvolávali, ktorá sa zatínala hlboko do sŕdc každého kto sa im priplietol do cesty, ustupovali. Takao a Sadao, nikým nerušený, si pomaly kráčali po cestičke, ktorá pretínala mestečko na dve polovice, mieriac priamo do prístavu. Nevedeli že im to potrvá cesta z baru až tak dlho, preto neočakávali, teda aspoň Takao nie, že ešte dnes vyrazia. Napriek tomu už mal mešec pripravený a v diaľke sa snažil spozorovať nejakú voľnú loď, ktorá by ich zaviedla k ich cieľu.

„Táto lodenica patrí pod istú spoločnosť. Kedysi ju ovládal Gatou, ale ten umrel rukou Zabuzy. Svoje žezlo predal svojmu synovi a ten to nechal v rukách istej časti podsvetia, pri ktorej aj mne bahá mráz po chrbte..“ Vysvetlil Takao situáciu jasne a stručne, teda, naznačil Sadaovi, že by sa už tu mohli vyskytnúť nejaké tie problémy, keďže po Sadaovi, tak ako aj po ňom, šlo samotné podsvetie. Napriek tomu na sebe nenechal Takao nič vedieť, a stále s kamenným a desivým výrazom v tvári si to uháňal k prístavu, kde trvalo ešte hodnú chvíľku kým narazili na malého muža, ktorý si na móle, pri svojej lodi, počítal peniaze. Z jeho roboty ho prebudil až mrazivý tieň, ktorý vrhali obidve postavy nad ním. Či sa už zľakol alebo nie, stál pred dvoma naozaj ostrými a najvyššie úrovňovými ľuďmi, s akými sa mohol v živote stretnúť. No neurobili nič zlé, ako očakával. „Koľko by stála jednosmerná preprava do snežnej zeme?“ Spýtal sa Takao takmer okamžite ako prebrali z tranzu malého mužíčka, a vytiahol z vrecka mešec plný peňazí. Zdalo sa že to všetko prebehne bez problémov, že obidvaja sú ochotný zaplatiť sumu za prepravu, a nebudú robiť problémy. Napriek tomu by bola hlúposť, týchto dvoch nejako okašľať, už len pri pohľade na nich mohol s istotou určiť, akého kalibru sa mu to dostalo pod ruky.

Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sadao Mon Feb 09, 2015 3:57 pm

Po celý ten čas, čo som kráčal povedľa Takaa, som neriekol ani slovka. Len som kukal pred seba, sem tam sa obzrel a inak kráčal ďalej a ďalej, snáď akoby sa vedľa mňa ani nikto nenachádzal. Hoc Takao.. no.. tiež nebol výrečný, keď to nebolo treba, takže som to tak brať i teoreticky mohol. V každom prípade, z toho tranzu, kedy som vnímal len zvuk našich krokov, som sa prebudil až v momente, čo sme dorazili do tejto dedinky. Pohľadom som už hneď začal častovať všetkých, ktorí sa ukazovali na uliciach nehovoriac o tých, ktorý začali zo strachu aj hneď kráčať preč, niekam bokom, radšej čo najďalej od problémov. Ale nečudoval som sa tomu, musel by som byť Hidan, aby som také niečo nechápal. Moja pozornosť sa preniesla ku Takaovi, ktorý mi stručne objasnil, čo je vlastne táto dedinka zač, načo som len na moment pokrčil obočie a prešiel si jazykom po perách. Zabuza, Gatou.. tá Kiri má snáď prenasledovala. Teda, niežeby nie, na krku som mohol mať kľudne aj stovky Oininov, ale ešte sa mi pripomínala aj oblasťami! No, nechal som to bez väčšej reakcie a len s kývnutím hlavy na znak pochopenia som pokračoval ďalej za Takaom, až kým sme dokráčali k nejakému malému mužovi. Oproti nám dvom bola jeho výška snáď ešte menšia, ale to už šlo len o uhol pohľadu. Kým Takao sa k nemu po krátkej pauze ozval a ukázal mu i mešec plný peňazí, ja som sa zatiaľ otočil bokom a začal sa dívať za nás. Svetlomodrými očami som preblikával zo strany na stranu, dívajúc sa už aj na tých posledných dedinčanov, ktorí sa začínali hrnúť radšej domov. Občas ma až bavilo sledovať také správania. Nuž, nechal som to tak a otočil pohľad zas k Takaovi a tomu mužovi, ktorého som obdaril ostrým pohľadom, snáď akoby som mu tým naznačoval, že nech si vyberie tu 'správnu' možnosť na odpoveď. Odpoveď, že napr. teraz nepreváža, by ma skutočne nepotešila.
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Shinobi Mon Feb 09, 2015 4:43 pm

Narae si spokojne počítal peniažky, od ktorých uvoľnil istým pocestným ešte pred pár dňami. Hodiť ľudí cez palubu... áno to bolo jeho. S úsmevom a spokojným výrazom si hovoril, že tento deň nemôže byť krajší. To asi ani nemohol, v čom ho ubezpečil tieň, ktorý na neho padol akonáhle k nemu pristúpili dvaja neznámi muži. Na chvíľu to vyzeralo tak, že Narae zamrzol na mieste. Po spánku mu stekala kvapka potu a obaja muži mohli značne započuť, ako nahlas preglgol. Jeho túžba po peniazoch bola väčšia, než jeho strach z týchto dvoch osôb. Preto v momente, keď zacítil pach malého bohatstva, zakril svoj strach za dokonalú masku. Na oboch sa začal usmievať, ako malé dieťa na napodobeninu santa clausa. 
"Páni, ani neviete aké máte šťastie." Začal, na čo sa postavil a peniaze ktoré mal v rukách, zastrčil späť do vrecka.
"Zhodou okolností zrovna zajtra odplávam a snežnú zem mám po ceste. S radosťou vás tam vezmem a.. hmm.." Vyzeralo to tak, že sa na chvíľku zamyslel. Pohľad mu znova spadol na mešec plný peňazí.
"Platí sa predom a, veľa. Koľko máte?" Podvihol obočie. Takýmto dvom osobám tu len tak niekto prepravu nevybaví. Mohol byť ich jedinou šancou a on si to dobre uvedomoval. To že loď za ním mu ani len nepatrila, bol už vedľajší a nepodstatný príbeh.
Shinobi
Shinobi
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 680
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Mon Feb 09, 2015 5:00 pm

Nevedmo či mal niečo Narae za lubom, alebo nie, Takaovi sa nepozdával už od začiatku. Už len jeden dôvod, predstavoval jeho minulé ja. Kedysi bol Takahana rovnaký, bažil po peniazoch ako mucha po h*vne. V Naraeho očiach, aj keď prvotne bol na ňom poznať strach, zazrel tú istú túžbu. No, nevenoval tomu pozornosť. Tak ako Narae, začal svoje divadielko plné pretvárky, to isté urobil Takao. Všetky svoje pochybnosti schoval, naučil sa neveriť nikomu a ničomu, a tak po ňom len drzo hodil dosť obsiahli mešec plný peňazí. Určite to bolo oveľa viac ako si samotný prepravca predstavoval, bola to ohtomná suma peňazí, za ktorú by si mohli najať k lodi aj hotovú ochranku. Avšak, keďže pri svetoznámosti oboch týchto Nukeninov, nemohli riskovať otvorené trasy kontrolované ostatnými dedinami, museli sa obaja spoľahnúť na tŕnisté cestičky, načierno.

„Je tam dosť aby si odplával už dnes večer, ak teda nemáš nejaký naozaj dôležitý dôvod, prečo by si to neurobil teraz. Sú to krušné časy, určite chápeš, čo ak by sa stalo že by si sa tu zajtra ráno neobjavil?“ Spýtal sa Takao, aj keď mal po celý čas kamennú tvár, bolo jasné že ak nevyplávajú zajtra, vezme si späť mešec a zaplatí niekomu inému. Bolo tu viac lodí, a dokonca na móle sa objavili nový kapitáni. Či už jednému z nich patrila loď za Naraem bolo otázne, Takao ani najmenej netušil že ten malý potkan pred nimi je len úbohý zlodej. Ale nebál sa, nepotreboval nič skúsené, len jednosmerka tam. Avšak, nemal dôvod sa obávať, za svoju kariéru zhromaždil tak valný obnos peňazí, že niečo také, ako platba touto loďou boli len jeho drobné na spodnej vrstve vrecka na kabáte. Na počudovanie, ale, mal Takao po celý čas nasadený milý tón.

Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sadao Mon Feb 09, 2015 5:21 pm

Chlapík pred nami, Narae, bol očividne veľký fanúšik prachov. Jedine tak by som asi vedel objasniť to, že sa odrazu z toho strachom urobeného muža stal zrazu ochotný, usmievavý a.. hm, slizký? chlapík, ktorý nás hodlal previesť tam, kam sme potrebovali. Len sa mi znova preukázalo, že peniaze fakt hýbu svetom. Aj keď nie vždy sú tým posledným východiskom, ako na to poukázal i sám Takao, keď k Naraemu prehovoril. Ja sám som tomu chlapíkovi ale neveril. Nebyť toho, že viem ako veľmi je Takao finančne za vodou, nazval by som ho asi idiotom, že rozdáva také tučné mešce prvému, koho zazrie a ani si ho nepreverí. Nakoľko som ale vedel, že o peniaze strach mať nemusí, sám som dokonca bol s ním na tom jeho mieste odmien, ostal som zase raz iba ticho, tikajúc pohľadom medzi Takaom a Naraem. Niečo mi vravelo, že tento prvý pokus u toho chlapíka skutočne nevyjde, ale bude to len škoda pre neho, nie pre nás. S pokojom som si teda len nahlas oddýchol a znova som sa raz obzrel po lodiach, po tej na pohľad Naraeho, ale aj po tých, ktoré tu stáli ešte ďalej či práve priplávali do prístavu. Zhodou okolností zajtra odpláva.. Snáď mu ten mešec postačí na novú zhodu, ktorá ho donúti vyplávať už o chvíľu. Sám v duchu som si pomyslel, pričom som si navonok potichu odfrkol nad touto celou vecou. Musím však uznať, že ma trošku prekvapoval Takaov štýl rozprávania. Až netradične dobrý! Zjavne nechcel hneď tvoriť ani len dojem problému. To mi zároveň aj poukázalo na to, že minimálne v takomto vybavovaní sme boli rozdielni. V mojom prípade by to.. mno.. asi v takom, v rámci možností, dobrom duchu neprebiehalo.
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Shinobi Mon Feb 09, 2015 5:34 pm

Narae si vás oboch znova začal premeriavať. Hlavou mu prechádzali myšlienky na rôzne veci, ktoré si za tie peniaze bude môcť dovoliť. Kúpi si krásny apartmán ... áno áno, k tomu krásnu ženu. Jeho život bude o niečo veselší. Stále sa môže predsa len opiť, aj keď keby prepil všetky tieto peniaze... neprežil by to.
Pomaly mu z úst začali tiecť sliny a sám len prikývol.
"Okej okej okej, chápem. Dnes v noci. Platí." Pozrel sa k oblohe. Ešte pár hodín do západu slnka. V podstate by sa terajší čas dal chrakterizovať ako predvečer, alebo nebodaj noc.
"Príďte o hodinu, presne. Zatiaľ dám dokopy ostatných." Kto vie, čo tými ostatnými myslel. Predsa len cesta do snežnej zeme nebola taká krátka a sami ste museli pochybovať, že by jeden človek dokázal sám ukérovať a obslúžiť loď.
Shinobi
Shinobi
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 680
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Mon Feb 09, 2015 6:31 pm

Bolo jasné že ani Takao neverí Naraemu, ktorý sa ako biedna krysa, chúlil pred ich nohami. Jeho úlisný jazyk bol naozaj potiahnutý medom, a vedel ako našepkávať slová do uší, aby vyzneli čo najkrajšie, Takao a ani Sadao neboli len taký obyčajný blbci, ktorých ide tak ľahko napáliť. Keby niekedy vytiahol nos s mestečka a zistil ako to ide v Shinobi svete, vedel by ako sa veci majú, aké meno Takao a dokonca aj Sadao vo svete majú. A ako skončili tí, ktorí ich okašľali. To však nebránilo Takaovi k tomu, aby na novú zmluvu prikývol. Možno to bola obrovská chyba, možno nie, kto vie ako to bolo. Bolo množstvo vecí, ktoré mohol neznámy urobiť. Či už utiecť, alebo najať partu a pokúsiť sa párik zmlátiť, alebo poctivo im poslúžiť, hral istý fakt naozaj obrovskú rolu. Takaove obrovské bohastvo.

„V snežnej ťa čaká balík ešte trojnásobne väčší ako som ti dal teraz.. Dúfam že nesklameš.. Pre tvoje vlastné dobro.“ Zahrozil Takao. To ako to znelo, nechal Takao na neho, aby si vyložil. V prvom momente to znelo, že práve Takao je strašne zazobaný a dá sa z neho vytrieskať toľko peňazí, že by do konca života nemusel nikdy viac pracovať. Takaovo bohatstvo nemalo konca, vďaka podnikaniu v podsvetí a tomu že účinkoval ako lovec odmien vysokých úrovní, si nahromadil aj vďaka obchodu nespočetné množstvo peňazí. Ďalej bolo isté, už len podĽa výrazu a zvuku, aký vydával, že je schopný si toho malého hajzlíka niekedy nájsť, a zabiť ho. Bez výčitiek. Taký bol Takao, a to si aj musel sám Narae uvedomiť. Avšak, teraz bol voľný. Takao sa otočil na päte, naznačil Sadaovi odchod a pomalým krokom sa vydal večerným mestečkom do prístavného baru, kde sa usadil za bar a objednal si väčšie množstvo alkoholu.

...

Mestečko sa ponorilo do tmy, slnko už dávno zapadlo za obzor a väčšinu svetla v uličkách tvorili pouličné lampy. Mestečko v noci vyzeralo schátrane. Desivo, dalo sa povedať, pretože pouličné svetlo nevyžarovalo dosť svetla a tak mnohé miesta boli ponorené v tme. Našťastie, prístav bol osvetlený, ako jediný, perfektne, a tak nebol problém z baru, hodinu nato ako sa rozlúčil Sadao aj Takao so svojím krysím priateľom, prejsť až na mólo kde očakávali príchod lode, ktorou sa odvezú do snežnej zeme. Kráčali pomaly, teda aspoň Takao sa nikam neponáhľal, Sadao bol len lenivý gadžo, ktorý sa svojou chodzou skôr predvádzal pred ostatnými. Teda nikým, pretože odkedy zvláštna dvojica dorazila do mesta, väčšina ľudí sa zamkla dovnútra a nechcela odísť skôr ako tieto dve zvláštne postavy nezmiznú v diaľke. Niet sa čomu diviť. Kroky dopadli na drevenú podlahu móla, a Takao sa rozhliadol po okolí, hľadajúc Naraa, niekde v diaľke.

Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Shinobi Mon Feb 09, 2015 6:45 pm

Chlapíkovi v očiach znova zaleskla túžba po peniazoch. Síce by radšej uprednostnil kufrík, než mešec ale nesťažoval sa. Len prikývol a znova sa začal venovať svojim veciam, kým si nebol istý, že dvojica odišla z jeho dosahu. Následne sa len obrátil a z móla odišiel.

Ako nastav večer a dvojica znova prišla, na prvý pohľad v prístave nikto nebol. Trvalo dlhých desať minút, kým si mohli všimnúť partiu piatich mladíkov na čele s Narae, ktorý mal očividne dosť naponáhľo. Všetci boli zbalený a mohli ste si všimnúť, ako má Narae pravú ruku obalenú v obväzoch a tie sú trocha nasiaknuté krvou.
"Na palubu! Rýchlo!" Zavelil svojim chalanom, ktorý ho počúvli. 
Prístavom sa zrazu rozoznel poplašný zvon. Očividne ani Narao nepracoval tak úplne legálne. Predsa len táto loď nebola jeho a tak si ju musel od niekoho "vypožičať". 
"Pevne dúfam že vaša reputácia neklame páni. Idú po vás minimálne tak, ako po mne." Zasmial sa, keď došiel až k dvom nunkeninom a naznačil, aby na loď nastúpili ako prvý. Bola to klasická motorová loď, stredne veľká s kapacitou približne dvadsiatich ľudí. Niektorý z jeho priateľov ju už odviazali a čakalo sa už len na vás.
"Zlodejiii!" Ozvalo sa z prístavu, z okolitých uličiek sa sem začali dostávať prvý jednotlivci od strážnikov. Nezaútočili však. Nemali odvahu pustiť sa do tých dvoch na vlastnú päsť.
"Nemáme čas na to bojovať, bude ich len viac a viac." Súril vás Narae a sám vybehol na palubu. Očividne bol pripravený odpľuť... s vami či bez vás.
Shinobi
Shinobi
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 680
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sadao Mon Feb 09, 2015 9:58 pm

Tak ticho, ako som sem aj dokráčal, som sa teraz i otočil a opäť vykročil s Takaom rovno do baru. Len pred chvíľou sme síce boli v nočnom klube, ktorý sa dal vlastne tiež považovať za bar, len trochu odvážnejší a už sme boli v ďalšom. No ale.. keď nám chutí, tak chutí. Opäť raz som teda skončil pri whiskey, s ktorým som ale nikdy nepreháňal. Vždy som si whiskey popíjal tak maximálne dva až tri poháriky. Nikdy som sa nepotreboval opiť a vlastne ani netuším, ako moja povaha vyzerá za takého stavu, no skúšať som to určite nehodlal. V bare sme teda strávili tých pár hodín, až kým sa konečne zotmelo.
...

Vyšiel som spoločne s Takaom von a až som sa trochu udivene musel poobzerať, aká tma vonku vládla. Ledva pár lámp po ceste, aj tie svietili naprd a okolie vlastne celkovo osvetľoval hlavne prístav zdiaľky, keby už niekomu nestačilo to provizórne svetlo z pouličných lámp. Zrovna mne či Takaovi mohli byť ale takéto okolnosti asi jedno. Len čo sme sa dostali až ku mólu a vkročili sme na drevenú podlahu, z ktorého bolo tvorené, moje oči sa zapichli po tých, čo stáli v našom okolí. Nebolo ich veľa, vlastne sa ich v tej tme aj celkom blbo dalo spozorovať, ale predsa len sa mi to podarilo. Hm? Dotyčným bol hneď aj udelený rozkaz od samotného Naraa, načo tento rozkaz nasledoval zvuk poplašného zvonu. Len tak zbežne som sa obzrel za nás, pár ľudí už akoby chcelo ísť za nami a prekaziť nám to, ale to všetko padlo, keď si dotyční uvedomili, že tu stojíme my dvaja. Mno, otočil som sa zase na Naraa, ktorý naznačoval, nech nastúpime na tú 'jeho' loď. Ešte som hodil jeden pohľad na Takaa, načo som už iba pokrčil ramenami a pomaly prešiel až na palubu lode, kde som sa otočil a ostal sa dívať k ľuďom z dediny, ale tiež aj na Takaa a zvyšok osadenstva, čo tu bol prítomný. Aby toho teda nebolo dosť, ešte nás asi budú chcieť naháňať aj z tejto dedinky. To bol síce náš asi najmenší problém, ale i tak, šlo o princíp! Ale zároveň to bude aspoň ďalšie akési rozoslanie našich mien do sveta, hoc aj s vecou, že sme sa stali súčasťou krádeže nejakej blbej lode.. heh, taký nevinný priestupok u nás oboch..
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Tue Feb 10, 2015 9:18 am

Takao ani len v tom najmenšom netušil, či sa má začať smiať alebo plakať, nad scénkou, ktoré sa mu javila pred očami. V hlave mal všetky možné konce, s akými mohol prísť na povrch ich krysí priateľ, avšak to čoho bol práve svedkom, predčilo všetky jeho očakávania. Najprv očakával, že ich proste oserie a zmizne skôr ako sa vôbec vytrepú z baru. To však prešlo hneď po tom, čo uvidel jeho jas v očiach. Vedel že môže dostať ešte viac, takže očakával že za peniaze si najme nejakú partu zbojníkov, mysliac si že to sú len obyčajný zločinci, napadne ich a oberie o všetko čo tí dvaja pri sebe mali. Na malý okamih dokonca zvažoval že všetko výjde podľa plánu, no ani v najmenšom ho nenapadlo, že ten kekel so zafačovanou rukou ukradne niečiu loď a taktýmto štýlom opustí mestečko. Keď však započul za sebou divnú vravu, pocítil že sa blížia problémy a už aj sa ocitol na lodi, spoločne so svojím partnerom, dúfajúc že si ich tváre v noci nikto nevšimol a že neupútali na seba pozornosť.

Hovorím to síce nerád..“ Keď už boli na palube, ozval sa po chvílke Takao, len čo opustili prístav a vrhli sa na otvorené more. Jeho tón bol stále chladný, jeho pohľad bodal ako nespočetné spartské meče, a na malý okamih sa zdalo že upustí od zmluvy a pobije ich tu do jedného, avšak rovnako ako sa pomaly obracial vietor v ich prospech, tak sa obratil aj tón reči v prospech Naraea. „Ale páčiš sa mi..“ Nemyslel to doslova, avšak ten štýl ktorý podal pri opúšťaní prístavu, bol pre neho nadmerne epický, a dostatočný nato, aby tohto malého človiečika aspoň na malú chvíľku začal uznávať. A kto vie, možno si ho najme na viac, ako len na kradnutie lodí, ktoré ale v zmluve mali ako taký malý, nechcený bonusík. Otočil sa však, smerom akým fúkal vietor, smerom vpred, a zahliadol ako sa pomaly púšťajú tmou. Ráno by mali podľa všetkého dosiahnuť snežnej zeme, teda ak sa nikde nezastavia, pričom by sa nedivil, ak by zrazu z vreciek nezačal Narae vyťahovať ďalšie lode, ako flotilu ktorá si to zamieri kam chce.

Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Shinobi Tue Feb 10, 2015 6:29 pm

Loď nakoniec naštartovala motor a vy ste pocítili, ako vás začala unášať do šírych okolitých vôd. Narae sa uškŕňal od ucha k uchu. Vyzeralo to tak, že je na seba naozaj hrdý. Predsa len bol pochválený od celkom významnej osobnosti. Skôr než však venoval svoju pozornosť týmto dvom postavám, pribehol k okraju lode, ponad ktorú sa naklonil. Dal si dole čiapku a začal s ňou mávať dedinčanom. Oni na neho tiež mávali, no pravdpeodobne nie na rozlúčku.
"Zbohom Tsuki, Yami, Sakura, Chiniko ...
...
...
-(vymenovávanie trvalo ešte zopár minút) .. Všetky ste boli úžasné! Raz sa vrátim s plnou riťou peňazí a založím vlastný hárem !"
Naozaj bolo ťažké rozoznať, či si len z dedinčanov strielal. Každopádne bujné výkriky typu "zabijem ťa za to, že si zneužil moju dcéru bastard!" vám mohli upraviť aj tento druh úsudku. Vy ste sa však vyplavili na cestu.. a mala to byť dlhá cesta. Po tom, ako sa vám dedina a aj výkriky dedinčanov stratili z dosahu, si Narae len sadol na palubu s rukami za hlavou a spokojne si zívol.
"Život je nepredvídateľný..." Jeho slová boli o to podstatnejšie, keď ste si všimli, že sa kormidlom nikto nie je a loď si ide v podstate sama od seba. V podstate ste sa nechali unášať .. "prúdom". Motorom a prúdom.
Shinobi
Shinobi
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 680
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Fri Feb 13, 2015 1:00 pm

Takao dosť dlho rozmýšľal, či si vybral správne, či naozaj mohol dôverovať tomu zlodejovi, tej kryse pred ním. Videl aké meno má tento muž v tomto mestečku, a nevedel či sa má začať báť. Predsa len, upútal na seba obrovskú pozornosť a to sa v ich prípade veľmi neoplatí. Ak sa svet dozvie, kde sa Sadao a Takao vydali, a kvôli akému zámeru, po ceste narazia na oveľa horšie problémy ako nepriaznivé počasie alebo nevľúdnych mníchov, ktorý sa tak akurát budú snažiť ich prekonvertovať na ich vlastnú vieru. Preto hodil na Sadaa zvláštny a veľvýznamny pohľad. Čakal na reakciu, či mu má len veriť alebo nie, či zvolili správne alebo nie. Po chvíľke však svoj pohľad otočil k moru, a nechal vietor fúkať vo vlasoch. Cítil ako sa pomaly ochladzuje, ale to mu nerobil problém. Takemr žiaden. Nie len že bol na chlad zvyknutý, samotné Jiongu ho chránilo pred teplom alebo chladom, samotný plášť bol dobre ušitý a hrial. Vedel ež sa približujú, keď do lode udrel silný, studený a ostrý vietor.

„Kedy tam asi budeme?“ Opýtal sa Takao, neznel takmer nijako, avšak, zdalo sa že sa súri. Chcel okamžite vystúpiť, to otvorené more mu nepridalo na dôvere. Vedel že sú už blízko, ale vôbec netušil kedy tam asi dorazia. A bol by rád keby to bolo najskôr. Plavbu si neužíval, spoločnosť ľudí, ktorú nabral Narae bola, no, nebola práve najmilšia a najprívetivejšia, čo mu vyhovovalo, avšak nedokázal čítať ani v Naraem a stále bol v strehu, aby sa jedného rána nezobudil s nožíkom v hrudi. Otočil sa teda na neho, odtrhujúc sa od trupu lode, pomaly sa otočil a kráčal priamo k nemu. Nemal nič v pláne, avšak zdalo sa že aj jeho krok je nespokojný. Na lodi totiž nešlo nič robiť, len sedieť a čakať, čo robil práve Takao, sedel pri trupe lodi a očakával, že narazia na breh. Nohy ho už však svrbeli, a on chcel rýchlo sa pustiť do pátrania. Chvíľkami predsa len vyťahoval staré mapy a hľadal, avšak utajene, aby nato nikto neprišiel.

Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sadao Mon Feb 16, 2015 3:15 pm

Povedzme, že som fakt netušil, čo si myslieť o našom človeku, ktorého sme si vybrali. Spravil okolo tejto plavby až moc veľký rozruch a to sme boli len na začiatku našej ďalšej výpravy, čo ma zrovna nepovzbudzovalo. Len štart a už to nešlo zrovna hladko.. Ale na druhú stranu, pohli sme sa od brehu a o to šlo najviac. Mohlo to dopadnúť horšie. Niežeby to nehrozilo! Bohvie čo bola celá tá jeho posádka i on sám zač, možno i čosi plánovali, ktovie, ale to už bolo len na osude. Nuž a kým bol priebeh plavby na osude, ja som zatiaľ sedel na sude, opieral sa o časť lode a len očami preskakoval po posádke. Nebola ani len na pohľad príjemná, ale čo už, sedel som už aj pri horších ľuďoch. Na chvíľu som sa pozrel i na Takaa, ktorý mi venoval dlhší pohľad, snáď akoby hľadal uistenie, či sme vybrali správneho muža, no nijak som nereagoval. Len som mu oplatil nič nehovoriaci pohľad a následne sa pozrel iným smerom, keď tak spravil i Takao. Ako som si tak všimol, bol pomaly celý bez seba, keď tu len tak nervózne kráčal po lodi. Ale nečudoval som sa mu. Ani mne sa tu nechcelo len sedieť, vnímať pohyby lode a nič nerobiť. Ale zjavne som sa ešte v pohode držal lepšie než Takao, keď som predsa len iba sedel a sedel, pričom na každého čumel a čumel.. To však nemenilo nič na tom, že som už chcel z lode vyskočiť zas na pevninu a preto som i spozornel pri Takaovej otázke, na ktorú odpoveď som bol tiež zvedavý.
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Nukenin Wed Feb 18, 2015 3:08 pm

Dvaja shinobi sa spolu zo skupinou, ktorú viedol Narae, na lodi plavili niečo cez dva dni. Nebolo divu, že je každý netrpezlivý. Navyše ani počasie nebolo práve pekné no, aspoň to bol znak, že sa naozaj približujete k Yuki no Kuni.
Narae sa práve opieral o jeden z drevených sudov a neutrálnym pohľadom pozeral niekam za horizon. Otázku od Takaa najprv ignoroval. Nie že by ju chcel ignorovať. Vyzeralo to však tak, že sám presne netuší koľko. V tom však loď do niečoho narazila (aj keď cez hustú hmlu nebolo pomaly nič vidieť) a úplne sa zastavila. Narae sa len pousmial.
"Konečná páni. Ďalej sa s touto loďou nedostanem. Musíte ísť po vlastných. Je to ešte pár kilometrov ale... verím že to zvládnete." Poukázal na kompas, ktorý hodil Takaovi.
"Koľko chcete, aby sme vás tu počkali? Máme tu zásobi maximálne na ďalśie štyri dni. K tomu je to do najbližšieho prístupného prístavu dva dni plavby... takže viac než tri dni sa tu zdržiavať nemôžeme." Dodal nakoniec a spýtavo sa na oboch pozrel. Očividne si moc nerobil problém s nárazom lode do ľadovej kryhy. Nebolo to až tak prudké a skôr to loď zakotvilo na mieste, než zničilo.
Nukenin
Nukenin
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 356
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Takao Hanare Tue Feb 24, 2015 1:36 pm

Takao len po celý čas ticha sedel na priadi lode a sledoval neutíchajúcu hmlu pred ním. Nereagoval na chlad ktorý prišiel, dostatočne ho chránil plášť a rovnako aj jeho Kekei Genkai a samotné ukradnuté KG s názvom Hyoton. Tiež ako on netušil ako sa tu dlho zdržia, ale po celý čas však sledoval horu, ktorá sa začala v diaľke zjavovať. Netušil čo ich tam čaká, Sadaa a rovnako aj Takaa, nevedl ani ako dlho sa zdržia. Vôbec ani len netušil či niečo vôbec nájdu, kto by tomu aj veril. Bola to len bájka, dávny mýtus zo starých dôb, kedy ešte po svete nechodili Shinobi s čelenkami. Tvrdí sa, že ten chrám bol postavený priamo po Rikkudovi, ako chrám ktorý si osvokil niečo úplné iné ako Ninjutsu, ale našli vlastný spôsob ako využívať čakru pre boj, aj keď skôr sa snažili roznášať mier vo svete.

"Netuším, môžete odísť aj do toho blízkeho prístavu nakúpiť nejaké jedlo.." V tom okamihu mu hodil ďalší vačok plný peňazí. Bolo jasné že práve tento Shinobi pred nimi je excelentne zabezpečený a pracovať pre neho im prinesie len úžitok, aj keď budú podľa všetkého v smrteľnom nebezpečenstve, aké si ani nevedia predstaviť vo svojich najdivočejších snoch. "Len sa tu snažte byť, keď sa vrátime. Celkový podiel na odmene bude potom rozdaný aj vám, takže sa nemusíte báť že o niečo prídete.." Prehovoril znova, vedel ako funguje tá ich "krysa". Vedel že baží po peniazoch a urobí pre ne všetko, dokonca zvládne aj zradiť, pretože sa zdalo že česť pre neho nehraje rolu. Avšak v túto chvílu si nevedel predstaviť nikoho, kto by mu mohol zaplatiť tak veľa ako samotný Takao, ktorého obchody v podsvetí mu priniesli obrovské miesto ale aj obrovský výnos.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sadao Sun Mar 01, 2015 10:31 pm

Niežeby táto plavba mala byť niečím hrozným v mojom živote, ale bola to až taká nuda, že takmer i ja sám som začínal nervózne pochodovať a podobné veci! Snáď len posledné sily mojej povahy ma po celý čas udržovali na mieste a nakoniec, bez toho, aby som aj musel nejak prejavovať svoju netrpezlivosť, sa čoskoro loď zastavila. Okamžite som zbystrel a prestrelil pohľadom po niekoľkých osobách, vrátane Takaa i Naraeho. Následne som zoskočil zo sudu, vzal si zbraň na chrbát a pomaly som prešiel po palube priamo za Takaom, ktorý už práve hádzal ďalší vačok prachov Naraemu. Tu si niekto pekne privyrobí. Pomyslel som si len tak, nejak ma to ale netrápilo a Takaa už dupľom nie, ten patril snáď k najbohatším ľuďom. Síce by ma skutočne zaujímalo, čo by sa stalo, keby sa Naraemu zdržať nepodarí a prišli by sme o odvoz, no na druhú stranu som mal i ďalší pocit, že cesta naspäť bude to posledné, čo ma čoskoro bude zaujímať. No nech už nás čakalo čokoľvek, bol som pripravený vyraziť z tejto otravnej lode konečne zas na nohy, na pevninu. Možno preto som i s otázkou v očiach pozrel na Takaa, či má všetko vybavené a či môžme ísť.
Sadao
Sadao
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 115
Registrován : 31. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Lodenice Empty Re: Lodenice

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru