Naruto Stories: Go on - Revival
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fuyu-kyō

4 posters

Goto down

Fuyu-kyō Empty Fuyu-kyō

Příspěvek pro Tetsuya Wed Sep 16, 2015 6:07 pm


Fuyu-kyō HPFkqgt

Fuyu-kyō (冬強, tzv. Zimná pevnosť) je zároveň s legendárnym Hōzuki-jō najväčšie väzenie na celom svete. Jedná sa o bývalé sídlo tyrana známeho pod menom Dotō Kazahana. Nachádza sa v jednom z mála miest Haru no Kuni, často označovanej i jej zastaralejším názvom, Yuki no Kuni, ktoré je ešte stále vždy pokryté hrubou vrstvou snehu. Ak by sa i niekomu podarilo dostať von, prítomný terén a večné víchrice sú aj pre skúsenejšieho ninju veľmi náročné na rýchle zdolanie.
Tetsuya
Tetsuya
Velitel Hoshizora *MOD
Velitel Hoshizora *MOD

Počet příspěvků : 54
Registrován : 01. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Wed Sep 16, 2015 7:18 pm

To, čo ma prebudilo, rozhodne nemožno nazvať dostatkom spánku. Skôr by som to popísal ako nepríjemnú vlhkosť v kombinácii s polohou tela, v akej momentálne bolo a nemožnosť s tým čokoľvek urobiť. Takto nepríjemne som sa necítil už dlhú dobu, naviac to poníženie, že som sa dostal do takejto situácie mi na optimizme rozhodne nepridávalo, skôr naopak. Ako sa to vôbec stalo?
So Sadaom sme sem prišli kvôli dvom veciam – poklad v podobe obrovského množstva financií a poklad snáď ešte väčší – nesmrteľnosť, no nie taká, akou oplývam ja. Táto nesmrteľnosť mala byť na ďaleko vyššej úrovni. Žiaľ, ani jedno z toho sa nám nepodarilo získať.

V tomto zúboženom stave si spomínam na niekoľko vecí a teda, že chrám bol zničený a mnísi k nenájdeniu. Ďalej tu je Sadaov odchod a moje rozhodnutie získať si o tomto mieste viac informácií. Človek jednoducho nikdy nevie, kedy sa mu čo zíde a informácie sú záležitosťou, ktorá sa dá veľmi ľahko speňažiť. Avšak toto rozhodnutie pre mňa jednoznačne nebolo to najlepšie, keďže ma priviedlo priamo sem, na miesto, kde sedím spútaný v ľade, naviac za mrežami, ako môžem sám vidieť. Ale kde to presne som, to bude jedna z prvých vecí, ktoré budem musieť zistiť.
Heh, tak naivne som si myslel, že tých ninjov dostanem. A možno by som aj dostal, keby ich nepodcením a mám viac informácií. Príliš som to uponáhľal! Nabudúce si z tejto skúsenosti musím zobrať príklad... teda, ak nejaké to nabudúce vôbec bude. Možno by som sa mal teraz pousmiať, no rozhodne som tak neučinil. Smiech by bola tá posledná vec, ktorú by som teraz asi praktizoval.
Myšlienky sa mi zasa zvrtli na nedávnu minulosť, niekoľko týždňov späť. Chrám je nepoužiteľný, poklad fuč a mnísi s ním. Sadao je mimo dosah... chúlostivé.

Pokúsil som sa prudšie pohnúť v nádeji, že ten ľad zo mňa opadne, no nestalo sa tak. Je tu príliš chladno na to, aby sa ten ľad rozpustil tak rýchlo. Dokonca by som si trúfol povedať, že budem rád, ak sa ten ľad vôbec niekedy rozpustí.
Možno by mi mohlo pomôcť ninjustu, teda vlastne moje kinjutsu, napadlo ma. Tak prišla na rad situácia, kedy som sústredil chakru na svoje Jiongu s cieľom narušiť stabilitu ľadu, ktorý ma pokrýval, no výsledný efekt nie len, že nebol neutrálny, on bol dokonca ešte horší ako som očakával. Ľad sa spevnil a začal ma zasa celého pokrývať tak ako keď na mňa bola táto technika použitá prvý krát. Dá sa teda vydedukovať, že tá technika je ešte stále aktívna a má vlastný spúšťať – mňa samého a moje akcie. Rýchlo som prestal pracovať s chakrou v Jiongu, aby som tento efekt zastavil, čo sa mi aj poradilo a tak som prišiel k jedinému výsledku – musím čakať. So zbytočnými pohybmi som teda prestal rovnako ako s používaním chakry, no nebol som ten typ osoby, ktorý by len tak posedával, to nie. Kým ten ľad povolí, ak snáď vôbec, aspoň si poriadne prezriem okolie a pokúsim sa vymyslieť nejaký ten plán ako sa z tejto situácie dostať.
Bola tu teda riadna tma, to je nutné poznamenať, ale to nemôže byť prekvapujúce, keďže jediným zdrojom svetla je chodba, na ktorej je rovnako zima ako tu v cele. Naviac, toto svetlo je čiastočne tlmené mrežami a nie zrovna svetlou farbou na stenách. Zvuky v pozadí mi dali dostatočne najavo fakt, že nie som v tejto budove sám, čo som považoval za šťastie, no zároveň problém pri prípadnom úteku, ak sa teda jedná o bachárov.
V tichu som sa započúval do okolitých zvukov a jednoducho čakal na situáciu, ktorá mi z tejto nepríjemnej situácie pomôže.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Wed Sep 16, 2015 10:33 pm


Takahanovi mohla už od samého začiatku prísť divná istá zásadná skutočnosť. Všetko totiž nasvedčovalo tomu, že sa nachádza len v jednej z mnohých prítomných ciel. Nezdalo sa, že by bol na samotke, preto sa zrejme počudoval, ako je vôbec možné, že sú všetci ostatní väzni tak poslušne ticho. Pravda bola jednoduchšia, ako by sa mohlo zdať. Väzenie pozostáva až z piatich rôznych podlaží, vystavených od toho s najnižšou až po to s najvyššou ostrahou. Takao Hanare sedel vo štvrtom, prispôsobenom špeciálne na uskladňovanie S-rankových shinobi, ktorí sú bez výnimky sústavne pod vplyvom techniky známej ako Jisarenhyō. Bola to vonkoncom práve ona, ktorá Takahanu dostala do veľkých problémov, preto niet divu, že sa na tieto účely náramne hodila. Ktokoľvek, kto sa pokúsi o čo i len najmenší náznak ninjutsu, ihneď spôsobí prudké zamŕzanie vlastného tela a v momente, ako sa priblíži k dokončeniu, prejde nenávratnou premenou na ľadovú podobizeň svojho zašlého ja. Niečo také by znamenalo istú smrť.

Prečo teda nikto z uvänených jedincov nejavil takmer žiadne známky života? Možnosti mohli byť dve. Niektorí boli skrátka už bez toho tak premrznutí, že sa jednoducho na nič nezmohli, zatiaľčo väčšina zvyšných všemožne šetrila energiu a sústredila sa len na neškodné hromadenie chakry čisto pod povrchom vlastného tela, aby sa udržala v znesiteľnom teple. Bolo to rozhodne hotové peklo na zemi. Dokonca i v porovnaní s presláveným Hōzuki-jō podmienky na prežitie pod zámkom tejto budovy siahali na ešte nižšie dno. Navzdory okolnostiam sa avšak predsa len našla osoba, ktorá drasticky vybočovala zo zmieňovaných noriem. Muž natoľko blízko k nesmrteľnosti, že nech by sa mu už stalo čokoľvek, takmer určite by z toho vyviazol živý. Nebolo to ale zasa až tak dávno, čo trčal niekde inde, no asi pred šiestimi rokmi ho z malérov polomŕtveho vyhrabal a dal dokopy agresor predposlednej veľkej vojny, Uchiha Kagami osobne, aby mu bol nápomocný. Po jeho smrti sa však zmieňovaný jedinec akoby záhadne vyparil. Nebol to nikto iný ako Hidan.


"Budíček!" zvolal som z plného hrdla napriek tomu, že väčšinu môjho tela pokrýval ľad natoľko hrubý, až môj fyzický stav takmer ani nešlo zlúčiť so životom. Dôvod bol prostý. Pokúšal som sa odtiaľ opakovane dostať tak veľakrát, že som si už niekoľkokrát navodil spomínanú "istú smrť". Naposledy, čo som tak učinil, som takmer celý mesiac nemohol komunikovať. Ani teraz sa moje hlasivky nedali považovať za najzreteľnejšie, no na nejaký ten rozhovor to už našťastie stačilo.
"Nehraj sa tu na mŕtveho, kretén! Počul som ako sa hýbeš!" zvolal som už zasa, uistiac sa, že ma Takao Hanare veľmi dobre počuje. Stráže sa prekvapujúco nijak zvlášť blízko nenachádzali, keďže to pre fakticky takmer nepriestrelné bezpečnostné opatrenia nebolo nevyhnutné, takže som si mohol kričať naozaj čokoľvek, čo sa mi len zachcelo, akokoľvek dlho, jak sa mi zachcelo.
"Nebuď ako tie ostatné trasoriťky a hovor so mnou! Nemáš šajnu, jak k*revsky moc sa tu nudím! Ani ja sa nevládzem celé dni modliť, tak ma aspoň chvíľu pobav, než zamrzneš..."
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Thu Sep 17, 2015 12:16 am

Ako som tak posedával v kúte svojej cely a pozoroval vlastný dych, čo bolo možné len a práve kvôli tomu ukrutnému chladu, ktorý tu panoval, stále som rozmýšľal na tým, ako sa odtiaľto čo najrýchlejšie dostať. Žiaľ, nič ma momentálne nenapadalo. Hoc som vôbec netušil, ako dlho som tu už zatvorený, napadlo ma hneď niekoľko vecí, ktoré mi pripadali divné - ešte som nedostal žiadne jedlo ani pitie. Bude vôbec nejaké?
Uvažoval som sa nad danou problematikou. Nerád by som totiž zomrel kvôli dehydratácii. Taktiež, ako tu fungujú toalety? To netuším, no nejako to tu predsa fungovať musí – necítiť tu totiž tých, ktorí to na spomenuté miesto nestihli.
Raz sem to jedlo prinesú a práve vtedy môj plán započne. Než sa tak stane, musím niečo vymyslieť s touto technikou.
Moja tvár síce výraz nezmenila, no pri pomyslení na danú techniku sa mi nálada zhoršila. Tá technika totiž predstavuje najväčší problém, najväčšiu prekážku na ceste za slobodou. Dostať sa cez ňu by sa dalo považovať za polovicu úspechu. Avšak ako na to, to ma naozaj nenapadá. Alebo aspoň teraz nie.

Moje myšlienky prerušil hlas. Nikto, koho by som poznal. Že by stráž? V nádeji, že mi niekto prinesie jedlo, zodvihol som sklonenú hlavu smerom k mrežiam, no nikto tam nestál. Zrejme to nebol hlas strážcu, ale nejakého väzňa, pravdepodobne z cely vedľa. Vzhľadom k tomu, že ma absolútne nezaujímal, neunúval som sa odpovedať mu.
Ticho nepanovalo dlho a už ho bolo počuť zasa. Síce sa snažil kričať, no znel divne, ale príčina bola zreteľná. Tak ako ja, isto aj on musel trpieť touto technikou.
“Počuj, netuším kto si a rozhodne nemám v pláne ťa tu zabávať...“ na chvíľku som sa odmlčal. Ťažko sa mi dýchalo, keď som mal ešte aj hlasno rozprávať.
“Ale keď už si sa ozval, možno by si mi mohol odpovedať na zopár jednoduchých otázok a to sú: aká je tu frekvencia podávania stravy? Ak teda vôbec nejaká je.“ poslednú vetu som odsekol.

“Ďalej by som rád vedel či existuje nejaký spôsob ako sa dostať z tejto techniky, alebo mám na nejakom začať pracovať ja sám.“
Keďže nič ďalšie ma už nenapadlo, môj monotónny hlas bez akéhokoľvek náznaku emócií utíchol, čo znamenalo, že čakám na odpovede. Priaznivé, pokiaľ možno.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Thu Sep 17, 2015 1:02 am


Netrvalo dlho a Takahana si začal pokladať otázky, ktoré by v tejto situácii napadli nejedného človeka. Pravdou bolo, že som sa na mnoho z toho pýtal už i ja sám, ale bohužiaľ som ešte stále nepoznal odpoveď na všetky. Nech už som ale vedel akokoľvek veľa, ako náhle sa ku mne Takao konečne ozval, dočkal sa nie úplne najvrelejšieho okríknutia. Očividne sa mi nechystal vyhovieť.
"TY počuj, to by si teda mal! Ak mi vyhovieš, garantujem ti, že sa ti Boh náležito odmení, inak ťa stihne najvyšší trest," varoval som ho svojským spôsobom. Takahana pravdepodobne ale ani len netušil, že ono božstvo, ktoré som spomínal, mal v skutočnosti reprezentovať práve všemocný Jashin. Podstata jeho existencie ho však vzhľadom na okolnosti tak či onak nemusela vôbec trápiť. Netrvalo dlho a tajomný väzeň mi položil svoju prvú takzvanú jednoduchú otázku.

"Samozrejme, že tu nejaká je! Ak si si to ešte nevšimol, nachádzame sa vo väzení, nie v márnici," odvrkol som oprávnene podráždene. Nejestvuje žiadny dôvod, prečo by som mal mať dobrú náladu. Keďže som sa však nudil, mienil som mu i odpovedať, aby neprerušil komunikáciu.
"Zakaždým prinesú jedlo iba raz za deň a prestrčia ho popod mreže v miskách ako nejakým prašivím psiskám! Ak máš ale tú smolu, že si zmrznutý na kosť jak ja, kŕmiť ťa rozhodne nebudú, všiváci," zanadával som si nazlostene, vôbec sa v tom nemýliac. Verejné stravovanie a dokonca aj vyprázdňovanie je komfort, ktorého sa väzni od štvrtého podlažia dočkávajú veľmi zriedkavo. Jak je to teda s tými toaletami? Zároveň so spomínanými miskami každý jeden deň stráže prinesú prázdne vedro. Nehumánne, to nepochybne, ale to sú vlastne i všetci prítomní.

"Keby som vedel o spôsobe, ako sa dostať z techniky, už dlho by som tu nebol," zdôraznil som Takaovi dosť zreteľne, že som sa v minulosti o kdečo sám pokúšal, očividne žiaľ neúspešne.
"Tá vec ťa zmrazí v prvej chvíli jak použiješ chakru," upozornil som ho, no nie úplne presne. Pravdou je, že kým sa chakra nachádza iba pod povrchom, na techniku nijak nevplýva. Ako náhle sa však v akejkoľvek forme dostane von, Jisarenhyō ju absorbuje a drasticky sa ihneď rozšíri.
"Zabudni na to. Nemyslím si, že s tým niečo zmôžeš. Je to tu fakt hrozné, a to už je čo povedať, ak to hovorím ja! Čo si pre Boha vyviedol, že si sa tu ocitol?" opýtal som sa po nejakej chvíli zo zvedavosti. Potreboval som sa aspoň nejak dočasne odreagovať. Niet divu. Predsa sa v tejto obvykle moc tichej, nudnej a chladnej väznici nachádzam už veľmi dlho.
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Thu Sep 17, 2015 3:33 pm

Počas čakania na položené otázky som si uvedomil, že ľad trochu oslabil na pevnosti, no nepredpokladal som, že je už natoľko slabý, aby som ho dokázal prelomiť len za pomoci fyzickej sily. Zároveň som si uvedomil, že už to musí byť nejaký ten čas, čo tu trčím, pretože začínam byť hladný, čo rozhodne nie je dobré znamenie.

Spoluväzeň sa náhle ozval. Tento bude zrejme pekne prudký, súdiac podľa jeho spôsobu vyjadrovania. Na moment moju reč prerušil naparovaním sa a mrmlaním vecí, na ktoré nie je nutné odpovedať. Len som si tak sám pre seba odfrkol, avšak nie dostatočne hlasno na to, aby to počul. Zároveň toto moje pohŕdavé gesto nemohol ani vidieť, keďže nás oddeľuje minimálne jedna stena a je tu tma ako r*ti.

Konečne sme sa však prepracovali k niečomu, čo sa nedá považovať za stratu času – odpovediam na moje otázky. Správa o stravovaní ma potešila, i keď sám nepochybujem o to, že vo svete shinobi existujú aj také väznice, kde človek nedostane ani jedlo, ani pitie a prosto tam zomrie v hrozných mukách, aby čo najviac trpel za svoje činy.
Jedlo teda je, ale najesť sa človek musí sám.
Nebolo treba sa nad tým ani zamýšľať a bolo hneď jasné, že táto technika nemôže brániť v pohybe niekomu, kto nepoužíva chakru. Zdá sa, že jediná možná cesta von je taijustu. To má ale malý háčik – mreže.
“Ako dlho si už nejedol?“
Skočil som Hidanovi, o ktorom som samozrejme nevedel, že je Hidan, do reči. Zaujímalo ma, či sú dozorcovia schopní nechať niekoho zomrieť od hladu. Uvidíme, čo mi na to povie. Snáď tu nezomriem od hladu. Tak trápny koniec, tak veľkého mena.

Takže vôbec neprišiel na spôsob, ako uniknúť. Ale je to logické, ak by to totiž vedel, už by tu nebol... ako sám povedal. No, musím dúfať, že nie je príliš inteligentný a to je dôvodom, prečo na nič neprišiel ani fakt, že sa odtiaľto jednoducho ujsť nedá. Vypočul som si ešte jeho poznatky o techniky, no v podstate mi len zrekapituloval to, čo už som zistil aj sám.

“Čo som vyviedol?“ téma sa zmenila, nie, že by mi to prekážalo, už som aj tak nemal ďalšie otázky. Snáď ma po čase ešte niečo napadne.
“tých vecí bolo viac a úprimne, sám presne neviem za ktorú z nich tu sedím. Ale povedal by som, že pokus o infiltráciu dediny bude ten dôvod, hoc... jeden nikdy nevie.“
Teraz už som zmĺkol a začal sa venovať myšlienkam o úteku. Rozhodne som nemal v pláne tu zhrdzavieť.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Thu Sep 17, 2015 5:00 pm


Nemožno poprieť, že ma spoločnosť aspoň nejakej živej duše ochotnej komunikovať náramne tešila. Aj z toho dôvodu som bol dokonca ešte ukecanejší než obvykle. Ťažko povedať, kedy sa budem mať najbližšie možnosť porozprávať, takže som to musel naplno využiť, kým to tu bolo uskutočniteľné. Netrvalo dlho a Takao Hanare položil ďalšiu otázku, ešte než mi zodpovedal tú moju. Navzdory tomu som zotrval v tichosti až do tej doby, kým som sa v prvom rade dočkal ja.
"Infiltrácia dediny ťa doviedla sem? Tak to ma poser, dúfam, že si ich aspoň zopár zabil," prehovoril som prekvapivo v dobrom. Nie že by som sa s ním pokúšal za každú cenu skamarátiť, ale úprimne som tej bande, ktorá ma dostala do týchto problémov, želal fakt len to najhoršie. Než som sa ale vydal do sveta sadistických predstáv, rozhodol som sa zotrvať v konverzácii.

"Ani sa nepýtaj. Nemáš predstavu, jak k*revsky hladujem," vydal som zo seba v súvislosti s Takaovou otázkou týkajúcou sa môjho posledného jedla. Nemal som žiadny dôvod nebyť úprimný.
"Nemám moc spoľahlivý pojem o čase, no zaručene to už bude aj cez tri mesiace," odvrkol som zarmútene. Takao si s najvyššou pravdepodobnosťou myslel, že trochu preháňam, no nijak zvlášť som sa nemýlil. Znamenalo to teda, že som nesmrteľný? Nie tak úplne. Je pravda, že je pre mňa prakticky nemožné podľahnúť násilnej smrti, ale dokonca aj ja sám som sa bol nútený stravovať. Vydržím síce dosť dlhšie ako normálny človek, no bez prijímanej energie neudržím svoje telo pokope ani vplyvom mojej schopnosti. Nebyť toho, že onen Kagami Uchiha oplýval technikou, ktorá svojim spôsobom zvrátila priestor a čas, bol by som hodne dlhú dobu mŕtvy.

"Aaaach, to je otrava! Konečne som bol po všetkých tých desaťročiach voľný a ako náhle upracem za arogantnými mníšskymi dedkami, nahrnú sa za mnou tamtí pohanskí bastardi a strčia ma do najväčšej a najchladnejšej prdele sveta! Teraz tu musím čakať ďalšie stovky rokov, aby ma tí prašivci zas vypustili. Ironické je, že ma údajne odsúdili na doživotie, ale k*rva, to hádam nemyslia vážne!" poznamenal som v súvislosti so skutočnosťou, že si techniky nemám šancu svoj trest odsedieť nikdy. Nemienil som však náš rozhovor stráviť čisto len a len sťažnosťami, takže som urobil všetko preto, aby som sa čo najskôr opäť aspoň trochu upokojil.
"J*bať ich, nech si len počkajú. Neviem, ako dlho to potrvá, ale určite pocítia Boží hnev!" uzavrel som to ďalším vyhrážaním sa a konečne poskytol Takahanovi priestor nejak reagovať.
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Fri Sep 18, 2015 1:08 pm

Matne som si spomenul na ten nepodarený pokus o infiltráciu do tunajšej dediny. Plán spočíval v získaní kontroly na domácim ninjom a jeho ovládaní. Následnej vytiahnutie informácií, zhodnotenie situácie a odchod do teplejších krajín. Nanešťastie tento plán stroskotal na technike, s ktorou som vôbec nepočítal a miesto získania cenných informácii som sa ocitol v väzení, ktoré je určené snáď pre tých najhorších vagabundov, akých len tento svet pozná. Chlapík od vedľa očividne nebude o nič lepší ako ja.

"Nie... infiltrácia nie, len pokus o ňu, ktorý žiaľ stroskotal skôr, ako len začal.“
Mierne som opravil Hidana, keďže moju situáciu prikrášlil až príliš.
"Nanešťastie, ani to sa mi nepodarilo.“
Ou, tak toto už bolo zúfalé, ale stále pravdivé.
"Ale, ak sa mi odtiaľto podarí dostať v dostatočnej sile, tak im ešte nejakú tú príjemnú rozlúčku pripravím.“
Napokon, čo by som to bol chlapa, keby vôbec účtu nechám takto otvorené – v prospech oponenta. To by bolo príliš trápne. Takao Hanare, odchytený niekde na severnom póle... ironicky povedané... ktorý bol rád, že vôbec zdrhol. Zrejme by ma vysmial ešte aj sám Sadao.

Tri mesiace hej? Tomu sa mi nechcelo veriť. Ako hej, nie je to úplne nemožné, ale zdalo sa mi to príliš ako príliš dlhá doba.
"Ak je to s tými tromi mesiacmi pravda, tak navrhujem, aby si sa čo najskôr najedol... hlavne to však neprežeň, nech sa ti niečo tam v tele nepokašle.“
A táto poznámka mohla znieť trošku iritujúco vzhľadom k tomu, k akým stravovacím návykom sa tunajší väzni museli prispôsobiť.

Mnísi, spomenul mníchov? Žeby mal na mysli presne tých mníchov, kvôli ktorým som sem cestoval? Moje myšlienky sa teraz úplne odvrátili od jedla, smrti či kadejakých plánov na útek, z ktorých by aj tak ani jeden nefungoval.
"Spomenul si mníchov... mal si na mysli tých, o ktorých legenda vraví, že dosiahli nesmrteľnosť?“
Síce nerád prejavujem emócie, hlavne nie pred ľuďmi, ktorých sotva poznám, no momentálne podmienky a téma, ktorá ma zaujala, spôsobila, že v mojom hlase bol náznak záujmu. Uvidíme, čo mi o nich povie, teda ak vôbec niečo, okrem toho, že sú mŕtvi, čo je trošku ironické, keďže by mali byť nesmrteľní.
"Za čo tu vlastne sedíš ty?“
Možno som to úplne presne nepochopil, mysleno informáciu o uprataní za mníchmi.
"A ako dlho?“
Potom, ako dotyčný spomenul, že si tu posedí ďalšie stovky rokov, napadlo ma jediné – tento človek musí byť jedným zo spomenutých mníchov a teda tie mýty o ich nesmrteľnosti sú predsa len pravdivé. Bingo! Aspoň k niečomu som sa prepracoval. Isto teda vie aj o tom, kde sa nachádza ten obrovský poklad.
"Ten tvoj boh, spomínaš ho nejako často, nie?“
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Fri Sep 18, 2015 3:44 pm


Netrvalo dlho a Takao Hanare sa mi ochotne priznal, ako neslávne jeho pokus o infiltráciu dediny vlastne dopadol. Nemožno poprieť, že mi prišlo do smiechu, ale vzhľadom na okolnosti som v sebe nenachádzal dosť energie a dobrej nálady na to, aby som to zo seba ihneď dostal.
"Heeeeeee, čo to má byť? Myslel som si, že sem hádžu len veľké ryby," podpichol som ho namiesto toho, no keďže behom okamžiku odbočil od témy, už sa k tomu ani viac nešlo vrátiť.
"Najedol by som sa rád. Veď hovorím, že som k*revsky hladný, ale čo z toho, keď som zmrznutý natoľko, že sa neviem ani hnúť?" zanadával som a dal mu dosť jasne najavo, že v mojom prípade sa technika rozšírila až moc. Nebral som to však predsa len nijak zvlášť vážne.
"Vidím to tak, že ešte aspoň dva mesiace vydržím bez trvalých následkov, takže dovtedy hádam rozmrznem," oboznámil som ho so svojim optimistickým postojom nie veľmi nadšene.

Náš rozhovor tým samozrejme ešte ani zďaleka nekončil. Takao Hanare začal pokladať ďalšie otázky, nedávajúc mi takmer žiadnu príležitosť niečo sa zas na oplátku opýtať jeho. Vzhľadom na môj egocentrický charakter mi to však ale zas tak moc nevadilo a ochotne som si ho vypočul. Zaujímali ho mnísi, ktorých som pred malou chvíľou náhodou spomenul, rovnako ako aj jak dlho a za čo tu vlastne sedím, no sotva som otvoril ústa, zo všetkého najviac ma zaujala posledná veta.
"To je predsa samozrejmé! Ako inak dám za týchto okolností nášmu všemocnému najavo, že naňho sústavne myslím?!" opýtal som sa ho takmer pobúrene, následkom čoho som si i odkašľal.
"Hádam, že ti môžem ako... ehm, zreteľnému pohanovi dopriať trochu osvety. Bohom mám pochopiteľne namysli veľkého Jashina, pána smrti a deštrukcie! Som presvedčený o tom, že si sa už dopočul o jeho majestátnosti, takže asi prejdem rovno k veci," započal som.

"Priznávam, že som sa v minulosti dopustil jednej veľkej chyby. Namiesto toho, aby som naďalej pokračoval v šírení chaosu a smrti, zvolil som si jednoduchšiu cestu a pridal sa k Akatsuki, kde som väčšinu svojich obetí musel nechávať žiť! Nečudo, že ma za to Jashin-sama i potrestal a na desiatky rokov ma odpratal zo sveta. Našťastie sa však nad svojim verným služobníkom zľutoval a vyslyšal moje modlitby! Dostal som druhú šancu, tak som ju viac nemienil premrhať," vysvetľoval som Takaovi dosť detailne, keďže sme mali priveľa času.
"Bol som voľný, konečne som mohol zasa zabíjať! Tým ale moja vďačnosť nekončila. Chcel som toho pre môjho Pána urobiť viac - šíriť osvetu a oživiť naše posvätné náboženstvo, tak som sa snažil vyhľadať nejakú skupinu prívržencov, ktorí by mi v tom nejak pomohli. Asi pred rokom som sa dozvedel o skupine údajne nesmrteľných mníchov zo severu..."

"Bol som presvedčený o tom, že som konečne natrafil na nejakých jashinistov, tak som vyšplhal na tú ich odpornú horu, pokorne navštívil ich chrám a hádaj čo? Bola to banda sk*rvených podvodníkov!" vykríkol som takmer na celé podlažie. Nemožno povedať, že by som mal úplnú pravdu. Severskí mnísi, strážcovia legendárneho pokladu Hishuo, totiž ozaj objavili spôsob, ako drasticky oddialiť účinky starnutia využívaním posvätnej chakry, vďaka čomu si získali v zemi obrovský vplyv a podporu, ale od skutočnej nesmrteľnosti to malo veľmi ďaleko.
"Uznaj, že som to skrátka nemohol ignorovať! Ako sa vôbec nejaké pofiderné náboženstvo, ktoré neuznáva nášho jediného Boha, opovažuje hrať na nesmrteľných?! Oprávnene som ich všetkých do jedného obetoval veľkému Jashinovi a dokázal tak, akí smrteľní sú, kreténi. Dali mi ale bohužiaľ dosť zabrať, takže som nestačil zdrhnúť pred tými snehuliakmi!"
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Sat Sep 19, 2015 5:51 pm

Prihliadnuc na môj fyzický, ale aj mentálny stav, som momentálne fakt nemal náladu popisovať Hidanovi celú svoju minulosť, aby sám posúdil či som dostatočne veľká ryba na to, aby som tu bol, alebo nie. To nechám na ňom, ak sa odtiaľto raz dostane a bude sa nudiť, pokojne môže ísť študovať moju minulosť, mne to rozhodne prekážať nebude. Jeho poznámku som teda odignoroval a prešiel priamo k problematike s jedlom.

Z toho, čo som sa dozvedel, sa dá usúdiť, že Hidan mi k úteku rozhodne nepomôže. Teda aspoň nie v takom stave, v akom je teraz – zabalený v ľadovom obale, ktorý mu znemožňuje pohyb.
Dva mesiace? Dva mesiace je príliš dlhá doba, aby som čakal s útekom. V žiadnom prípade tu nemienim stráviť tak dlhý čas. Toto bude chcieť niečo, čo veci urýchli, otázkou ale zostáva, čo by to tak asi mohlo byť.
Toto bude nejaký náboženský fanatik. Ach títo čudáci, vôbec nechápu čo hýbe svetom.
Tieto a približne takéto myšlienky mi behali po rozume, keď sa mi Hidan zveril s tým, aký je pre neho ten jeho boh dôležitý.
Jashin?
Nebolo to tak, že by som o tomto bohu počul prvý krát, len ma zarazilo, že na to ešte niekto verí. Pochybujem totiž, že je to náboženstvo akceptované svetovou populáciou. Tak ako už aj sám Hidan povedal, je to boh smrti a deštrukcie. Naviac si vyžaduje zabíjanie. Rozhodne to nie je nič civilizované. Ale čo sa viery týka, každého osobná vec, komu sa bude dobrovoľne podriaďovať a otročiť sa.
Hidana som počúval pozorne, síce moc tieto náboženské drísty nemusím, ale toto malo niečo do seba. A hlavne, nič iné sa tu robiť ani nedalo, tak prečo nie, však? Keď sme sa prepracovali až k mníchom, priznám sa, spozornel som – mal som k tomu dôvod.
Ach, takže tento idiot ich vyzabíjal. Títo fanatici a ich hlúpe dôvody. Strata tých mníchov mi pripadala ako veľká škoda. Nesmrteľnosť je totiž lákavá vec a hlavne pre človeka, ktorý by si ju len užíval – teda pre boháča ako som ja. Lenže toto pako ich pozabíjalo, ach jaj.
“Myslím si, že čo sa ich vyzabíjania týka, tak sa naše názory líšia, ale čo sa stalo, stalo sa a s tým už nič nenarobíme, no nie? Ale zaujímalo by ma, čo si spravil s tým pokladom.“
Prešiel som hneď k tomu podstatnému, no vzhľadom k tomu, že tí, ako ich nazval, snehuliaci, ho dostali, asi z neho nič nemal.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Sat Sep 19, 2015 8:06 pm


Takao Hanare si vzhľadom na okolnosti bez jediného prerušenia vypočul môj príbeh. Spôsob, akým naňho však zareagoval, ma úprimne veľmi nepotešil. Nie že by som za žiadnu cenu nevedel akceptovať iný názor, no predovšetkým v poslednej dobe som si na jashinizmus náramne potrpel.
"To si naozaj myslíš, že som ich nebodaj mal nechať žiť?! Nemôžeš myslieť vážne! Hanba im, podvodníckym fanatikom," zanadával som si už opakovane tak trochu ironicky. Takahana ma vonkoncom za jedného z nich s najvyššou pravdepodobnosťou aj sám považoval, no ak už nič iné, moja nesmrteľnosť bola aspoň značne hodnotnejšia. Ešte i v dnešnej dobe iba málokto poznal tajomstvá mojich techník. To však vôbec nič nemenilo na tom, že som sa cítil povinný rýchlo opustiť priestory tejto odpornej chladnej väznice a dohnať, čo som za tú dobu zameškal.

"Tse, jak inak. Ani ma neprekvapuje, že ťa na tom zo všetkého najviac zaujímajú práve peniaze," odvrkol som takmer až urazene. Uprednostňovať zlato a papier pred plnohodnotnou vierou v Jashina pre mňa bolo nepredstaviteľné, no iba málokto so mnou bohužiaľ toto nadšenie a presvedčenie zdieľal. Na chvíľu som i zvažoval, že s Takaom preruším konverzáciu a vrátim sa opäť aspoň k modleniu, keď už som nemal možnosť zabíjať, ako by sa na mňa ideálne aj patrilo. Napokon som ale túto myšlienku predsa len zamietol, uvedomujúc si, že by som sa skôr či neskôr začal nudiť. Ak mám vychádzať s jedinou živou dušou ochotnou komunikovať, budem potrebovať prekonať naše rozdiely. Nemožno povedať, že by to pre mňa bola úplná novinka. Dlhú dobu som vonkoncom spolupracoval i s Kakuzuom, ktorý si moje vierovyznanie necenil absolútne vôbec.

"Na nejaký poklad som sa mohol akurát vyj*bať! Už tak som mal predsa celkom dosť naponáhlo. Predpokladám, že ho zhrabla tá dedina snehuliakov," priznal som konečne po chvíli odmlčania. Tým som ale ešte nekončil. Keď už sme sa dopracovali k financiám, mal som k tomu isteže čo povedať. Ak existovala nádej, ako sa odtiaľto dostať, mienil som sa jej chopiť.
"Nech ťa to zbytočne netrápi. Aj tak sa odtiaľ zrejme nedostaneš, a ak áno, vezmi ma so sebou a zaplatím ti, čo len budeš chcieť! Peniaze pre mňa nič neznamenajú. Kým sa môžem stravovať a zabíjať v mene nášho Boha, urobím pre teba čokoľvek!" dal som Takaovi celkom jasne najavo, že nech už bol ten poklad akýkoľvek, pokojne by som mu nakradol i viac, ak by boli naplnené moje spomínané podmienky. Nie že by som si ale myslel, že toho naozaj bude schopný.
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Tue Sep 22, 2015 5:52 am

Nuž tak teda fajn. Pochopil som, že čo sa viery týka, tak s ním sa rozhodne nebude dobré dohadovať, neprospelo by to totiž môjmu srdcu, a že ho nemám len jedno. Prosto má svoj názor, ktorý mu nevyvrátim, nie že by som chcel. Hlavne mi ide o to, aby nezačal do tej jeho viery lanáriť aj mňa. Nemám to rád.
“Bolo to tvoje rozhodnutie, nebudem ti do nič hovoriť. Spravil si to, tak si spravil a už jeho jedno.“
Skonštatoval som, čím som samozrejme nevyjadril súhlas, ale bola to minimálne neutrálnosť. Myslím, že to môže chápať tak, že ho akceptujem takého, aký je.

Keď už teda padla reč o peniazoch, prešli sme k niečomu, čo je akási moja viera. Kto má prach, ten má moc hýbať svetom a neexistuje zrejme žiadny problém, ktorý by prachy nedokázali vyriešiť. Teda, možno sa niečo predsa len nájde, ale aj tak si myslím, že to nie je o prachoch samotných, ale len a len o ich množstve, takže tak.
“Samozrejme, že ma zaujímajú. Peniaze hýbu svetom, to je ti snáď jasné. Ak máš prachy, máš všetko. Dokonca by som si trúfol povedať, že ak by si mal skutočne veľa prachov, dokázal by si rozšíriť aj tvoju vieru...“
Teraz som sa mierne pousmial.
“... len si to predstav. Dal by si postaviť chrámy určené tvojmu bohu po celom svete, stal by si sa hlavou svojho náboženstva a diktoval by si ako a čo robiť, aby bol tvoj boh šťastný a spokojný. A teraz mi povedz, ak by si toto dokázal a zrazu by po celom svete bolo toľko obetí, ktoré ty nestihneš učiniť za dekádu, a to všetko len vďaka tebe, nebol by tvoj boh na teba viac pyšný? Neodmenil by ťa?“
Podľa mňa sa nedá nesúhlasiť, ale Hidanov názor ma celkom zaujíma. Som teda veľmi zvedavý, čo mi odpovie. Avšak, on nechal ten poklad dedine, ktorá môže za môj stav a uväznenie. Nemám mu to za zlé, bolo by to asi príliš náročné, aby s ním dokázal ešte aj ujsť. A možno len neuvažuje týmto spôsobom.

Chce, aby som ho vzal so sebou? Dokonca by bol ochotný mi zaplatiť akúkoľvek cenu? Teraz ma napadla tá myšlienka, že ak by ho môj nápad oslovil a mal by tie chrámy, isto by mal zisk. Čo takých 80% zisku do môjho vačku? Mnísi nepotrebujú drahý život a sám Hidan je toho príkladom, stačí mu tak málo, aby bol šťastný. Určite by sme boli šťastný obaja. A keď už by som nebol šťastný, tak aspoň moc moc bohatý.
Všetko to boli krásne myšlienky, ale mali jeden spoločný problém, túto basu, z ktorej sa nutné sa najskôr dostať von.
“Tak sa môžeme dohodnúť, že ak sa mi to predsa len podarí, tak ťa so sebou vezmem. Cenu stanovím až potom, keď budeme vonku, fajn?“
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Thu Sep 24, 2015 9:04 pm


Ani po tom všetkom sa nezdalo, že by Takao Hanare nejak zvlášť rozumel závažnosti hriechov, ktorých sa tí spomínaní mnísi dopustili. Na tom ale koniec koncov nezáležalo. Neočakával som, že by sa mi ho podarilo presvedčiť. Ak už nič iné, aspoň nahlas uznal, že mi do toho nemá čo kecať. Sotva sme však definitívne uzavreli túto časť našej konverzácie, nečakane sa tá debata uberala malinko iným smerom. Podstata financií v súčasnom svete je nezanedbateľná, o tom niet pochýb. Mali ale pre niekoho ako som ja naozaj tak obrovskú cenu? Pravda, ako i samotný Takao povedal, mohli by mi pomôcť s rozšírením viery, no bohužiaľ sa v tom predsa len schovával nejeden háčik.
"Takto naše náboženstvo nefunguje," odvrkol som znenazdajky. Čo som tým asi chcel povedať? Znamená to, že existujú voľajaký zákazy, ktoré by mi v niečom podobnom bránili? Nie tak úplne.

"Netvrdím, že to neznie dobre, ale nebuď smiešny. Jashin-sama je pre mňa všetkým, ale to neznamená, že by som bol natoľko hlúpy, aby som si myslel, že to tak majú aj ostatní," povzdychol som si tak malinko znechutene. Za ten čas, čo sa potulujem svetom, som sa už neraz stretol s odporom voči môjmu vyznaniu a viere. Ani s peniazmi nejestvovala možnosť, ako rozšíť akési chrámy bez toho, aby mi do toho voľakto zasahoval. Mal som s tým nepríjemné skúsenosti.
"Hrôza. Tí pohanskí bastardi sa vraždia deň čo deň pre kadejaké smiešne dôvody, ale ako náhle je v tom niečo nadpozemské, každý jeden z nich opovržlivo oponuje! Boli časy, keď sme my, jashinisti, mali posvätné miesto a hľa ako skončilo. Blbá bezvýznamná Yugakure sa zahrala na hrdinov a všetko pok*rvila!" zvolal som opakovane pomerne dosť nazlostene.

"Viem si predstaviť, že ak by som tých papierových sračiek mal naozaj veľa, nejak by som to uhral, ale má to cenu? Nemyslím si, že to je to, čo odo mňa Jashin-sama chce. Získať si ľudí peniazmi je podvod. Čím by sa taká zaplatená viera líšila od ostatných? Keby mi šlo len o to, aby ľudia umierali, stačili by mi iba vojny, ale o tom to nie je," vysvetľoval som to Takaovi možno nie úplne zrozumiteľne. Bolo v tom však samozrejme ešte aj o niečo málo viac.
"Budem k tebe teraz úprimný. Ak to nerobím osobne, vlastnoručne, tak to proste není ono! Prepnúť sa na ekonomiku, manipuláciu a správu zbytočných budov by ma vôbec nebavilo. Tak či onak, ak to naozaj dokážeš, tak ma odtiaľ dostaň a nejak sa určite dohodneme," dohovoril som definitívne a zasa raz čakal na Takaovu odpoveď, dúfajúc, že bude pozitívna.
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Sun Sep 27, 2015 11:59 am

No tak fajn. Vyzerá to tak, že na nejaký únikový plán som predsa len prišiel. Pravdaže, že bude do toho musieť zapojiť moju poistku, ale napokon – presne pre takéto prípady tá poistka existuje, takže je len dobre, že som si ju vtedy ešte vytvoril. Snáď bude všetko fungovať ako má...

Z môjho zamýšľania sa, ma razom dostal Hidan, ale neviním ho za to, môj problém, že sa zamýšľam počas konverzácie. Je síce fakt, že reč bola zasa raz o peniazoch, ktoré mám tak rád, no zároveň si nedokážem pomôcť a toto miesto mi vadí. Vždy keď mám čo i len chvíľku na to, aby som uvažoval ako odtiaľ to odísť, okamžite ju využívam.
“Ľudia si myslia že sa zabíjajú z vlastnej vôle a tak im to zrejme nevadí. Zabíjanie pre vieru im zrejme smrdí. No dobre beriem, v tomto by ti teda tie prachy asi nepomohli.“
Aj keď som si stále myslel, že nádej by tu bola, nechcel som sa s ním začať hádať, nemalo by to čo i len najmenší význam. Pri spomienke Yugakure som sa len zachechtal.
“No a čo takto získať tú dedinu späť? Sám by si to isto nedokázal, ale ak by si mal dostatok financií na armádu, tak by tu šanca aj bola, no nie? A potom by si v tej dedine obnovil svoju vieru a povedzme, že by si si tam žil sám a vítal len ľudí, ktorí by sa od teba šli učiť.“
V podstate som mu ponúkol zrejme rovnaký návrh ako pred chvíľkou, len s drobnými odchýlkami – obrovské množstvo mŕtvych dedinčanov a teda aká si osobná pomsta. Ale viac menej mi to bolo vlastne jedno. Nie, že by som už nebol taký ten tvrďas ako kedysi, akurát už len takéto zbytočné zabíjanie ma nejako nelákalo.
“Ale hej, chápem ťa. Pripadá mi to tak, že si skôr taký ten pustovník, ktorý pre radosť svojho boha osobne zabije pár ľudí behom pár dní a robí to vlastne aj pre svoju radosť.“
Možno to ani nie je o viere ako takej, ale jedná sa skôr o akého alibistu, ktorý zodpovednosť svojich činov prenáša na svojho boha a nie seba samého. Hidan mi teraz pripadal ako nejaký narušený jedinec, no na druhú stranu zrejme veľmi schopný narušený jedinec, od ktorého by sa čo to dalo získať.
“V poriadku, máme dohodu. Chceš počuť aj môj plán alebo ti to je jedno a ide ti len a len o to, aby si sa odtiaľto dostal?“
Hovoriť mu môj plán bude asi úplne zbytočné, ak nemôže ani len prispieť k jeho úspešnosti, naviac možno nebezpečné. Uvidíme čo mi odpovie, prípadne si to objasňovanie potom rozmyslím a trošku ho nase*iem.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Sun Sep 27, 2015 3:20 pm


Nemožno poprieť, že som v Takaovu schopnosť dostať nás odtiaľto von ešte stále nijak extra neveril. Akákoľvek čo i len najmenšia nádej na vyslobodenie ma však z pochopiteľných dôvodov dokázala slušne nabudiť. Nemienil som sa s ním preto bezdôvodne hádať a len sa modlil k Bohu.
"Možno máš i pravdu, človeče, ale to je mi na p*ču, ak tu budem naďalej hniť a mrznúť," odbil som ho tentokrát nie veľmi rozvinuto. Pravdou totiž je, že som si napriek svojej odolnosti uvedomoval, že tak výrečný zrejme už dlho byť nevydržím. Samozrejme za to mohol práve môj fyzický stav spôsobený hrubou vrstvou ľadu pokrývajúcou moje takmer nereálne omrznuté telo.
"Naposledy, čo som tam zavítal, som tam nenašiel jediného domáceho ninju. Z Yugakure sa žiaľ stala až nechutne mierumilovná skládka odpadu nehodného ani len obetovania Bohu."

Niet veru divu. Bol som to vonkoncom ja osobne, kto pred mnohými rokmi vyzabíjaním starších dopomohol k ich záhube. Zostávať bojovou ninja dedinou po strate väčšiny schopností a techník by bola s najvyššou pravdepodobnosťou samovražda, preto sa daimyo tamojšej zeme rozhodol v spolupráci s preživšími prijať pomoc susednej Shimogakure a dodatočne Kumogakure, zatiaľčo z Yugakure no Sato sa stala Ikusa o Wasureta Sato (戦を忘れた里, "dedina, ktorá zabudla na vojny"). Ani v tom najstrašnejšom sne by ma nenapadlo, že moja vyvražďovačka dopadne takto.
"Napraviť tak patetické miesto by ma stálo priveľa nervov. Nie som si istý, či na to mám trpezlivosť, ale možno tých nenapraviteľných pacifistov ešte niekedy návštevou poctím," reagoval som stručne, odhaliac tým Takaovi zároveň, že mi už postupne odchádzajú hlasivky.

"Je to ako hovoríš. Každopádne, aj keď to nerád priznávam, Jashin-sama nie je zďaleka jediný dôvod, prečo zabíjam! Nerobieval by som to, ak by som postrádal nadšenie pre vec! Vraždenie ma skrátka k*revsky baví!" zvolal som s úsmevom šialenca pravdivo. Odjakživa som si z neznámych príčin užíval bolesť a nešťastie iných jedincov. Vedomie, že môžem vlastoručne prispievať k rozsievaní chaosu a deštrukcie, mi dodávalo silu a pozitívnu energiu, preto nečudo, že keď som sa dozvedel o existencii údajného božstva, ktoré moje v očiach ostatných zvrátené chúťky podporuje a navyše oceňuje, bol som od radosti celý bez seba. Moja vďačnosť Jashinovi pramenila predovšetkým zo zistenia, že i nad niekým ako som ja niekto s dobrými úmyslami bdie.
"Kľudne mi ho povedz, ale pravdupovediac mi je to u prdele, ak ma odtiaľ nejak dostane."
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Tue Sep 29, 2015 6:27 am

Ešte než som sa pustil do akejkoľvek reakcie na Hidanove slová, rozhodol som sa, že svoj plán spustím. Vzhľadom k tomu čo som práve šiel vykonať, nebol najmenší dôvod, aby sa spustila oná technika, ktorá viazala moje telo. Jednalo sa totiž len o takmer obyčajný nervový systém, ktorý ako som už zistil, by nemal mať na Jisarenhyō žiadny spúšťací vplyv. Ide totiž o to, že časť môjho Jiongu, zsamozrejme aj so srdcom, som ešte predtým, ako som skončil tu, uložil do jedného z ninjov, ktorí ma chytili. Ani zďaleka to nebolo premiérové použitie tejto schopnosti, hoc je pravda, že už dlho som ju nepoužil. To, čo som teraz vlastne spravil, bolo len využitie tejto schopnosti na manipuláciu s mojou obeťou. Nie je síce isté, že sa to podarí a tým pádom by ma tu čakal koniec, no ak už sa odtiaľ to mám dostať, toto bude zrejme jediná možnosť. Plán sa teda spustil a jeho priebeh je momentálne otázny.

Medzi časom sa môžem venovať Hidanovi, i keď sa mu možno bude zdať, že mu nevenujem celú svoju pozornosť. Snáď ho tým neurazím.
“Ak by som povedal... že je mi tvojej dediny ľúto... aká by tvoja reakcia?“
Nie, že by mi tej dediny bolo ľúto. V podstate mi je taká dedina úplne ukradnutá a kým sa v nej nenachádza nič vzácne na získanie, tak nemám ani len záujem ju navštíviť, ale aby reč nestála, je nutné nejakým spôsobom rozvinúť konverzáciu.
Myslel som si, že tento človek, nemôže byť poháňaní len samotnou vierou a sám práve potvrdil, že má rád zabíjanie. Nemôžem povedať, že mi to bolo úplne cudzie, no v poslednom období, priznám sa, nezabíjam ak si to situácia nevyžaduje. Avšak, každý máme svoje hobby a zrovna toto je jeho. Tak čo no.
“Ale vieš čo? Ak sa mi ten plán podarí... možno si jeho podstatu uvedomíš aj sám. Ak nie... tak nie.“
Rozmyslel som si svoje zdôverovanie sa v nádeji, že ten plán predsa len klapne.
“Mimochodom... si mních... nie? Mám taký dojem... že na mnícha príliš nadávaš... čo myslíš?“
Možno to bola hlúpa, prípadne až príliš provokačná poznámka, vzhľadom k jeho náboženstvu, ale nejako treba ten čas zabiť, kým sa veci pohnú.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Fujimi no Hidan Wed Sep 30, 2015 6:43 pm


Je absolútne jedno, čo by Takahana popri našej vzájomnej konverzácii navyvádzal. S najvyššou pravdepodobnosťou by som si to tak či tak nevšimol. Nečudo, môj stav vonkoncom nebol vlastne ani len zlúčiteľný so životom, takže navzdory odhodlaniu vytrvať v debate som pravdupovediac sotva vnímal blízke okolie. Čosi také mi však isteže hubu za žiadnych okolností zavrieť nemohlo.
"Ľúto?!" zvolal som na Takaa s ťažkosťami. Všetko nasvedčovalo tomu, že práve vyriekol niečo, čím ma znateľne naštval. Pravda, sám som z Yugakure pochádzal, ale nikdy som sa tam nenašiel. Bol to až vysnený Jashin-sama, ktorý mi konečne ukázal cestu k môjmu skutočnému ja, ale ako náhle som si začal naplno užívať svoj život, dedinčania všetko pokašľali. Prečo inak by som asi vlastnoručne vyzabíjal ich najvyšších? V mojich očiach to všetci boli len nehorázni zradcovia.

"Teraz k tebe budem maximálne úprimný, človeče," vyriekol som chladne. Nech už bude moja definitívna reakcia akákoľvek, nevyzeralo to dvakrát najlepšie. O to viac Takaa pravdepodobne prekvapilo, čo zo mňa po všetkom tom napätí vypadlo. Nepochybne to vôbec nepripomínalo hnev.
"Som rád, že mi rozumieš!" zvolal som s istou dávkou nadšenia. Čo som tým len mohol myslieť?
"Všetci neustále točia o tom, aké má to odporné miesto šťastie, že sa z onej údajnej rany spamätalo a odpútalo sa od všecičkého zbytočného bojovania, a pritom sú to chudáci! Aké poľutovaniahodné, že ich decká možno už nikdy nezistia, čo je to skutočné krviprelievanie! Hrôza, jak hlboko poklesli. Že vraj mier, tsse," poňal som Takaove slová vskutku originálnym a nečakaným spôsobom. Na chvíľu sa zdalo, že by som ešte pokračoval, no odrazu som prestal.

"K*rva, už to tak vyzerá, že dlho rozprávať nebudem," doplnil som sa s miernym zakašľaním. Bol som pripravený predať Takaovi slovo a vypočuť si jeho plán, aby sa mi medzičasom zotavili hlasivky. O to viac ma vytočilo, keď si to takmer z ničoho nič rozmyslel a nefalšovane ma odbil.
"Pche, naser si!" reagoval som na slová týkajúce sa toho, že si ho budem musieť uvedomiť sám.
"Vyzerám snáď ako poj*bajná jeptiška?! Moje vyznanie káže rozsievať smrť, nie holiť si hlavu, presťahovať sa do kláštora a slušne žiť -" pokúsil som sa o ďalšiu odpoveď, no v tej chvíli mi hlas odišiel už takmer úplne. Koľká škoda. Po všetkej tej nude som toho pochopiteľne mal ešte veľmi veľa na jazyku. Dokázal by som sa vykecávať celé hodiny, ale okolnosti mi jaksi nedopriali. Nezostávalo mi než sa iba naďalej v duchu modliť, že sa odtiaľ konečne dostanem.
Fujimi no Hidan
Fujimi no Hidan
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 8
Registrován : 22. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Fri Oct 02, 2015 1:43 pm

Plán sa mi napokon podarilo rozbehnúť. Naskytla sa mi možnosť ovládať druhé ľudské telo, telo, ktoré nás z tejto nepríjemnej situácie, tohto väzenia, dostane. Čo to je vlastne za telo? Patrilo jednému z ninjov, ktorí ma zajali.
Ešte, než som úplne stratil vedomie, kládol som odpor. A jedna z vecí, ktoré som počas toho odporu, toho boja podnikol, bola, že som do daného tela umiestnil jedno zo svojich sŕdc – jednu z mojich Jiongu príšer.
Teraz mám teda k dispozícii dve telá, ktoré môžem ovládať. No ako len popísať tento pocit, ktorý nepozná takmer žiadny iný človek? V celej histórii shinobi sveta sa objavilo len zopár jedincov, ktorým bolo umožnené ovládať viac tiel naraz a teda len oni by rozumeli tomu, čo to je za skúsenosť. Ale, ak by som to mal nejakým spôsobom popísať, tak by som povedal, že je to to isté, ako ovládať tretiu ruku, napríklad. Nie je to tak, že by som musel svojmu Jiongu podávať príkazy. Nie, to ani zďaleka. Moje Jiongu funguje aj ako nervová sústava. Tak, ako ovládam svoje končatiny, tak isto momentálne ovládam aj to druhé telo.
. . .
"Moje oči" sa "otvorili" a hneď prvá vec, ktorá sa pred nimi objavila, bola plachta, záves tyrkysovej farby. Keď som sa poobzeral po okolí, bolo mi zrejmé, kde sa toto telo nachádza – leží v nemocnici. Teraz bolo nutné zistiť či sa jedná o naozajstnú nemocnicu, alebo ide len o akési oddelenie vo väznici, v čom teda sakramentsky dúfal. Vstal som, odhrnul spomenutý záves a rozhliadol sa po miestnosti. Bola prázdna, i napriek faktu, že sa tu nachádzalo viac lôžok. Hľadal som okno, ktoré by mi mohlo napomôcť k identifikovaniu polohy, no žiadne som nevidel.
Vrátil som sa k posteli, na ktorej som len pred chvíľkou ležal a posadil som sa. Cítil som, že toto telo je stuhnuté, dlho sa nehýbalo a po pravde, je vlastné mŕtve. Tak ale prečo nie je v márnici? Odpoveď je taká, Jiongu, cez ktorého ho ovládam, napomáha k pumpovaniu krvi a preto to mohlo vyzerať tak, že tento shinobi nie je mŕtvy, ale len v kóme, z ktorej sa teraz zázračne prebral.
Na stoličke vzdialenej približne dva metre od postele som si všimol uniformu. Usúdil som, že sa bude jednať o uniformu tohto nebožtíka a tak som sa z pyžama prezliekol do nej. Sadla mi ako uliata, čo len potvrdilo môj úsudok.
Na moje sklamanie, v uniforme som nenašiel nič, čo by čo i len vzdialene pripomínalo kľúče. Ale to sa dalo čakať. Nebudú predsa nechávať kľúče od tak nebezpečných väzňov v uniforme niekoho, kto je v kóme. Takže, moja prvá úloha bude získať kľúče a následne na to zistiť, kde sa nachádza moje originálne, vlastné telo, ktoré bude potom treba uvoľniť nie len z cely, ale aj techniky, ktorá naň pôsobí.
Čo mi pripadá divné na celej tejto situácii je, že nikto nemonitoruje stav tohto tela. Nad tým som sa však nemal čas pozastavovať. Vykročil som von z miestnosti – ocitol som sa na chodbe, vybral som sa smerom doprava, pretože tam som videl schodisko. Uvidíme, kam ma tieto nohy zavedú.

. . .
Medzi časom som si vypočul Hidanove slová. Nie, že by som bol zbabelec, ale celkom sa mi páčila myšlienka, že v tej dedine vyrastú shinobi, ktorí o vojne a poriadnom boji nič nebudú vedieť. Takí ľudia sú ďaleko menej problémoví, ako zdatní shinobi.

No... a nastalo ticho. Z Hidanovho tónu bolo jasne počuť, že ešte chcel v rozprávaní pokračovať, no niečo mu v tom zabránilo. Z jeho predchádzajúcich slov nebolo ťažké usúdiť, že to niečo, bola jeho fyzická kondícia - bol na tom tak mizerne, že už nedokázal ani len rozprávať. Ak bude príliš veľkou záťažou na to, aby som odtiaľto utiekol aj s ním, tak ho tu nechám. Čo už, život je krutý. Avšak, ak to pôjde, zdrhne so mnou.
"Som si vedomý toho, že mi tak skoro neodpovieš, ale teraz ma aspoň pozorne počúvaj."
Mal som v pláne mu dať aspoň aké také pokyny na to, aby náš útek z dôvodu nevedomosti nejakým spôsobom nechtiac nezmaril.
. . .
Pomocou tela, s ktorým som sa pred istou chvíľou prebudil v nemocnici, som sa dostal až k väznici. Človek si hovorí – ale je rýchly tento Takao. Na moju obranu, vzdialenosť medzi danými objektami nie je nič hrozné. Pred druhým párom mojich očí sa objavili dvere, pravdepodobne som na vrátnici. Uvidíme, čo z tohto vzíde.
. . .
"Takže..."
Pokračoval som vo vysvetľovaní pokynov.
"V prvom rade bude nutné, aby si rozprávanie nechal na mňa, prípadne len pritakávaj."
Pomerne provokatívny pokyn vzhľadom k tomu, že Hidan práve prišiel o schopnosť rozprávať. Snáď len dočasne. Chudák jeden, nechcel by som.
"Ak budeme zdrhať, pokúsim sa o to, aby to vyzeralo ako nejaký interný príkaz... inak povedané, my neutekáme, prevážajú nás. Snaž sa preto držať svojej úlohy."
Povedal by som, že to je zatiaľ všetko, čo mu k tomu povedať, rozhodne nie je úplný mešuge na to, aby si viac nedokázal domyslieť aj sám.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Shinobi Sun Oct 04, 2015 7:33 pm


Takahanova taktika sa zdala byť dosť prepracovaná. Pravda, shinobi z Yukigakure všetci boli svedkami jeho nepríjemného útoku na jedného z kolegov, ale iba máloktorý z nich sa mal dôvod domnievať, že bol natoľko úspešný. Útočníkove techniky totiž do značnej miery predstavovali záhadu. Za predpokladu, že sa navyše časť jeho jiongu stačila správne uchytiť a napojiť sa na obeť, neexistoval dôvod domnievať sa, že napadnutému hrozila smrť. Navzdory presunutiu do väzenskej nemocnice sa zdal byť v poriadku, akurát v bezvedomí. Niečo na tom ale predsa len nehralo. Prečo by ho ponechali úplne samého? Dôvod bol pomerne prostý - aby mohli sledovať jeho chovanie. Úroveň tunajších medikov bola nanešťastie pre Takaa dostatočne vysoká na to, aby objavili čo i len tie najmenšie zmeny v ľudskom organizme. Niet preto divu, že prítomnosť cudzej techniky odhalili, akurát si neboli istí, čo presne to pre napadnutého mohlo znamenať.

Bez Takaovho vedomia boli po celý čas pohyby jeho dočasného tela sledované dobre situovaným kamerovým systémom. Plán sa mu tak svojim spôsobom rozpadol ešte skôr, než vôbec započal. To najhoršie na tom ale bolo, že osoba, ktorá sa sama podieľala na tejto hre, bola práve najvyššia predstaviteľka väzenia, Aruji (主, "majster") osobne. To práve jej nápad spočíval v tom, že si účinky neznámej techniky bude lepšie overiť takýmto spôsobom. Samozrejme, že popritom mala ešte iné veci na práci, ale práve z toho dôvodu to sledovala na monitore z pohodlia svojej vlastnej kancelárie, v spoločnosti dvoch shinobi, ak musela odbehnúť.

"Ale ale. Tak sa zdá, že Nadare-san je hore," prehovorila veliteľka tesne po "Takaovom" prebudení, naplno vzbudiac pozornosť aj svojich podriadených.
"Čo budeme robiť teraz, Aruji-sama?" opýtal sa jeden z nich, následkom čoho sa aj dočkal prekvapivo pomerne priamočiarej, v očiach nejedného ninju dokonca až neopatrnej odpovede.
"Nič. Budeme ho sledovať až do tej doby, než sa uistíme, že je to ešte stále naozaj ten Nadare-san, ktorého poznáme. V opačnom prípade ho zaistíme skôr než napácha škody."
"Ospravedlňte moju opovážlivosť, ale ste si naozaj úplne istá, že je to najlepšie možné riešenie? Ak je teória medikov pravdivá, osoba, ktorú vidíme na monitore, predstavuje nepopierateľné nebezpečenstvo," oponoval neznámy shinobi oprávnene v miernych obavách.
"Nie som si istá, či je to to najlepšie, ale jednoznačne najrýchlejšie riešenie. Nemajte strach. Postarala som sa oňho v jeho plnej sile, v najhoršom prípade ho sundám znova."
Shinobi
Shinobi
Non-Player Characters

Počet příspěvků : 680
Registrován : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Takao Hanare Tue Oct 20, 2015 2:10 pm

Nie, že by som nebol opatrný, to nie, ale zatiaľ som nemal veľa dôvodov, prečo pokladať danú situáciu za výnimočne nebezpečnú. Naviac, nemohol som to len tak vzdať, predsa len, trčím vo väzení, z ktorého sa musím dostať a mám na to pravdepodobne len jeden pokus.

Do väznice som so svojim druhým telom vošiel presne tými dverami, ku ktorým som sa dostal len pred chvíľkou. Myslím, že najlepšie by bolo to tu najskôr preskúmať, aby som tu v prípade problémov, a tie sa takmer vždy objavia, nebol ako v bludisku.

Kým moje druhé telo, telo tunajšieho mŕtveho shinobi, sa prechádzalo po väznici a všímalo si rôzne chodbičky, ale aj prípadné únikové cesty, to originálne stále sedelo v cele.
Pokúšal som sa rozhýbať sa. Bude nutné, aby som sa hýbal, to v každom prípade. Naviac, ak ma sledujú a budem sa hýbať, mohlo by to vzbudiť dojem, že nerobím nič nekalé. I keď pravdou je, že aj keď sedím, môžu si myslieť, že nič nekalé robiť ani nemôžem, vzhľadom k danej technike, ktorá ma púta.
Keďže Hidan mlčal a tak skoro rozprávať ani nebude, nemal som sa s kým rozprávať. Úprimne, momentálne mi to aj vyhovovalo. O to viac som sa mohol sústrediť na druhé telo a s ním spätý aj útek. Jedna z väčších prekážok, teda okrem tejto mizernej techniky, je aj to druhé telo. Nie je ani zďaleka tak vytrénované ako to moje, ak stretnem niekoho, s kým bude treba bojovať, mám sakra problém.

Druhé telo, ktoré sa dostalo na tretie poschodie, zastavilo. Po ceste stretlo niekoho ninjov, najpravdepodobnejšie sa jednalo o strážcov. Tí si z neho veľkú hlavu nerobili. Ako to je možné? Otázka, ktorá Takaovi začala vŕtať v hlave. Veď tento ninja, ktorého telo teraz ovláda, bol predsa mimo. To vôbec nie sú kamaráti? Sú predsa aspoň kolegovia. Nepokladajú ho za svojho alebo čo?
Niektoré veci začínali byť skutočne divné, ale odpovede sa neobjavovali.


Predpokladám, že ak budem nejaké tie odpovede chcieť, musím nájsť niekoho, kto ich má. Zároveň sa chcem každému dôležitému vyhnúť, aby nenastal boj, v ktorom by som prehral. Toto je zas situácia.
Presne tak, ako som uvažoval, situácia na dve veci.
Takao Hanare
Takao Hanare
Nukenin (S-rank)
Nukenin (S-rank)

Počet příspěvků : 98
Registrován : 21. 08. 13

Návrat nahoru Goto down

Fuyu-kyō Empty Re: Fuyu-kyō

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru