Hagisaki no Ichizoku

Goto down

Hagisaki no Ichizoku

Příspěvek pro Lizzy za Sat Jan 09, 2016 11:36 pm

Hagisaki no Ichizoku

Hijutsu

Hijutsu klanu umožňuje jeho členom ovládať zvuk. Vo svojej podstate je zvuk mechanické vlnenie, schopné pohybu látkovým prostredím. Zvuky, ktoré človek dokáže sám vnímať sú len tretinou toho, čo dokážu vnímať držitelia tohto Hijutsu. Tí sú schopní vnímať aj zvuk o nižšej / vyššej frekvencii, čo im dáva taktickú výhodu nad protivníkom. Zvuk je vlastne najkompatibilnejší zo všetkých schopností, ktoré na svete existujú. Dá sa využiť ako pre Ninjutsu, tak aj pre aplikáciu Genjutsu a dokonca posilnenie Taijutsu. Poďme sa však pozrieť do hĺbky toho, čo Hijutsu dokáže. Ako už bolo spomenuté, zvuk je viac kompatibilný, dá sa použiť v podstate akýmkoľvek spôsobom. Dôležité je však vedieť, ako tento zvuk vzniká a to najdôležitejšie, zistiť ako ho ovládnuť. Ako teda zvuk vzniká? Príroda sama vytvorila odpoveď. Telo každého je zložené z atómov, ktoré majú určitú energiu a nejakým spôsobom vibruje, to označujeme ako biologické rytmy, na ktorých fungujú tiež naše orgány. Atómy v tele člena klanu však vibrujú až niekoľkokrát rýchlejšie, čo znamená, že nemajú rovnaké biorytmy ako ostatní a ich tela vydávajú zvuky, ako u každého z nás, na inej frekvencii. Aj  tak sa však stále jedná o nízkofrekvenčné vlnenie. Toto vlnenie vie užívateľ Hijutsu využiť a pomocou neho používať techniky rôznych úrovní. Taktiež však môže používať rôzne nástroje vydávajúce zvuk, ktorými bude útočiť a v neposlednom rade aj obyčajné slová či krik. Dokonca aj okolitý zvuk dokáže použiť ako nebezpečnú zbraň, nie je totiž nič srmteľnejšieho, než nôž ktorý nevidíte. (metafora)

Ovládanie zvukov vlastného tela je základnou vecou, čo sa v klanu učia aj deti. Ich ovládanie funguje na princípe zvyšovania a znižovania ich frekvencie za pomocou chakry, čím posilujeme jej potenciál.  Užívateľ je schopný ovládať zvuky na mentálnej úrovni. To znamená, že pre zmenu ich frekvencia nepotrebuje skladať ručné pečate alebo prevádzať iné gestá. Vyžaduje to čas a sústredenie, aby sa to daný človek naučil. Neskôr sa však jedná skôr o rutinu. Oveľa ťažšie pre deti býva získať moc ovládať zvuky okolia. Princíp je však rovnaký, takže ak dokážu ovládať svoj vnútorný zvuk, skôr alebo neskôr sa naučia ovládať aj zvuky okolia, čo má širšie využitie a to nie len útočne. Zmena smeru zvuku je skôr banalitou než otázkou náročnosti. Na zhrnutie, Hijutsu je schopné zvládnuť možné aj nemožné. Záleží však vždy len na úrovni jeho užívateľa. Nie každý bude Hijutsu ovládať na rovnakej úrovni. Dá sa však povedať, že nech už sa daný člen klanu zameriava na Genjutsu, Ninjutsu alebo Taijutsu, vždy svoje Hijutsu dokáže využiť tak, aby mu bolo k prospechu. Preto v klane nevládne žiadna špecializácia na jeden daný obor. Každý je originálny a obmedzený len na svoje vlastné limity. Ešte by sa oplatilo dodať, že sú užívatelia imúnny voči zvučným technikám druhých ľudí. Aj boje medzi nimi sú zväčša rozhodnuté čisto tým, kto je schopnejší užívateľ svojho Hijutsu.

Nevýhody zvuku je veľmi ťažko popísať, keďže patrí medzi najvariabilnejšie schopnosti a to čo je pre jednu techniku nevýhodou, môže byť pre druhú silnou stránkou. Jedinou spoločnou nevýhodou všetkých techník je vyššia úroveň využívania Fuutonu, čím je vákuum.  V tom sa totiž zvuk nešíri.


_______________


História klanu

Klan ako taký, má svoje korene v ešte stále fungujúcej Otagakure no sato. Pôvodne boli vedľajšou vetvou klanu Shiroi, zameranú na oblasť vývoja a vedy. Kvôli ich nemorálnym spôsobom podnecovania Hijutsu a jeho ďalších postupov ich však nakoniec samotný klan Shiroi označil ako prekliaty, outcastol ho z dediny a oni boli nútený túlať sa po svete. To sa stalo pred približne štrnástimi rokmi. Táto skupina, ktorá sa z klanu oddelila, sa rozpadla na niekoľko menších častí, niekoľko jednotlivcov a nevyzeralo to pre ňu vôbec dobre. V podstate sa roztrúsili do sveta. Najväčšia skupina ktorá stále ostala spolu, sa nazvala Hagisaki no Ichizoku. Bolo to aj kvôli tomu, že ich neprijali do žiadnej z dedín práve kvôli krvi, ktorú mali na svojich rukách. Predsa len keď vám zomrie deväť z desiatich adeptov na "nové" Hijutsu doslova vybuchnutím, zanechá to na vašom mene stopu. Čo si však zobrali zo sebou, boli práve poznatky, z ktorými dokázali vyvinúť ich Hijutsu na vyššiu úroveň. Pomocou týchto poznatkov sa im pomaly ich malú, asi tridsaťčlennú skupinu, podarilo rozšíriť. Znova začali formovať svoje rady no na to, aby sa mohli nazývať plnohodnotným klanom, potrebovali nejaké zázemie. Približne pred štyrmi rokmi sa rozhodli pre Tsukigakure no sato. Bolo to z jednoduchého dôvodu. Dedina bola v troskách a nutne potrebovala pomoc z každej strany. Mnoho klanov aj zo svojimi Hijutsu z Tsukigakure no sato ušlo a ona trpela nedostatkom shinobi, síl a nejakého verejného poriadku. Vtedajší Tsukikage Tsukimaru, bol vo funkcii len veľmi krátko no začal dedinu pomaly aj za pomoci klanu Hagisaki staviať na nohy. Pomohol im aj nečakaný príchod kunoichi, ktorá v rukách držala pre nich istý milník, čo sa schopností Hijutsu týkalo. Pomohla im s jeho ďalším vývojom a rýchlo sa dostala na veliteľskú pozíciu klanu ako takého. Bolo to čisto kvôli sile, klan uznával výsledky, silu ako takú a ona bola jednoducho najsilnejšia a nepopierateľne, čo sa týkalo Hijutsu, najschopnejšia. Klan za ďalšie štyri roky dostal zásluhy od novej Tsukikage Hokori Mai, získal mnoho financií a angažoval sa vo veľkej miere, vo vojne a liberalizácií, ktorú započala Tsukigakure voči niektorým svojim susedom. Klan v dnešných dňoch patrí k jedným z najsilnejších v Tsukigakure ako takej. Medzi klanom a dedinou panujú veľmi dobré vzťahy aj vďaka tomu, že majú na veliteľských pozíciách niekoľkých svojich členov.

_______________


Zvyklosti a tradície

Klan, napriek tomu že je veľmi silný, má aj svoje výstrednosti ktorým sa hovorí tradície. Tie najdôležitejšie zvyky sú však zvyky, týkajúce sa vodcu / vodkyne klanu. Je totiž veľmi ťažké byť jedným z týchto "vyvolených". Pokiaľ sa vám podarí titul získať, musíte oň neustále bojovať s členmi klanu, ktorý oň usilujú. Má to jednu výhodu a tou je tá, že sa limity Hijutsu stále posúvajú ďalej od tých starých. Vodca musí akceptovať každú výzvu, inak kontumačne prehráva a stráca titul. Akonáhle tento titul raz stratí, nemôže ho nikdy viac vybojovať späť


Tento súboj naviac často býva, alebo aspoň býval na život a na smrť. Túto tradíciu však zrušila terajšia vodkyňa klanu, čo sa smrti týka. Bolo to hlavne kvôli zbytočnému plytvaniu silnými členmi. Predsa len by týmto spôsobom klan zanikol skôr, než by ho vôbec stihli rozšíriť. Nedávalo to zmysel. Je tu však tiež ešte jedna, omnoho perverznejšia zvyklosť (made by Akuma -,-"). Vodca /vodkyňa musí mať silu nie len v duši, ale aj v tele. To musí dvakrát do roka dokázať verejnou súložou (v rámci klanu). Pokiaľ toho nie je schopný, býva veliteľ.. no zosadený. Patrí to k tým divnejším zvyklostiam klanu pre ktorý jeho inak pomerne veľmi dobré meno, pokulháva. No do vnútorných záležitostí sa outsidri aj tak nikdy nestarali.


________________
Momentálny vodca klanu: Lizzy Hagisaki
Hráčske postavy: pripravuje sa 
Zoznam už schválených techník ku ktorým má klan prístup:


Zoznam č.1 /Tento berte s rezervou, mnoho techník z tohto zoznamu je nevyhovujúcich a po novom by boli určite zatrhnuté (napríklad Kurokami). 
Zoznam č.2
Zoznam č.3
© Krumla & Akuma

_________________
"After all, justice in this world is just a bunch of pinciples made by those with power to suit themselves."
avatar
Lizzy
Velitel Jouninů
Velitel Jouninů

Počet příspěvků : 226
Registrován : 30. 08. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Hagisaki no Ichizoku

Příspěvek pro Hideo Hatake za Mon Mar 14, 2016 8:22 pm

Povolené.

_________________
avatar
Hideo Hatake
Juudaime Hokage *MOD
Juudaime Hokage *MOD

Počet příspěvků : 345
Registrován : 24. 06. 14

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru